آموزش نصب دوربین مداربسته (برای تازه کارها)

علاوه بر آن DVR دارای خروجی دیجیتال می باشد که امکان ارسال تصاویر دوربین را از طریق شبکه کامپیوتری و اینترنت فراهم میکند. علاوه بر آن دستگاهها باید به منبع برق نیز متصل شوند. یکی از دوربینها با کابل کواکسیال به DVR متصل شده است؛ بنابراین سیگنالهای الکتریکی را به DVR برای دیجیتالی شدن و ضبط ارسال میکند. در بخش دوم، DVR سیگنالها را از آنالوگ به دیجیتال برای ضبط و ارسال ویدیو جهت نمایش در مانیتور تبدیل میکند. همانطور که در ابتدای آموزش دوربین مداربسته دیدید یک DVR، سیگنالهای دوربین آنالوگ را به فرمت دیجیتال تبدیل میکند؛ بنابراین ویدیو میتواند بر روی هارد درایو داخلی ضبط شود. با توجه به تصویر، دوربینهای آنالوگ به DVR متصل شدهاند که سیگنالها را در فرمت آنالوگ با (۶۰۰TVL) به فرمت دیجیتالی (۴۸۰ در ۷۰۴ پیکسل) ۴CIF (بهصورت عمودی و افقی) تبدیل میکنند. زمانی که به این فرمت تبدیل شد واحد اندازهگیری دیگری برای ارجاع به این رزولوشن دوربین مورد استفاده قرار میگیرد.

اگر یک کابل بدون سیم برق موازی مورد استفاده قرار بگیرد (مانند کابل مشکی که در تصویر نشان داده شده است) لازم است که از کابل برق جداگانه استفاده کنید. در مقاله آموزش دوربین مداربسته مشاهده کردیم که سیستمهای دوربین مداربسته آنالوگ، دیگر در پروژههای بزرگ استفاده نمیشوند؛ اما هنوز بازار برای دوربینهای آنالوگ و DVRها در پروژههای کوچکی که “هزینه” فاکتور اصلی به شمار میرود وجود دارد. در آموزش دوربین مداربسته به نوع فیشهای دوربین نیز می پردازیم. سیستم مدارات داخلی، سیگنالهای الکتریکی آنالوگ را از طریق کابل کواکسیال به یک ذخیرهساز خارجی (DVR) میفرستد. این نوع از رابطهای برق جداگانه برای دوربینهای حرفهای رایجاند. در حقیقت این سیستم ترکیبی می باشد؛ اما در بین تکنسینها این نوع سیستمها به سیستمهای آنالوگ رایجاند. در برخی مواقع اما این راهکار (به خصوص در زمانی که دوربین دور از DVR است و کابلهای موازی برای حمل برق به اندازه کافی مناسب نیستند) بسیار حرفهای میباشد. همچنین یک جفت سیم که برای برق دوربین و در انتهای آن فیش پاور (که در برخی کشورها بهعنوان فیش P4 شناخته میشود) می باشد. همچنین امکان اتصال یک کابل کواکسیال از DVR به مانیتور دیجیتالی وجود دارد.

اگر پروژه شما کوچک است و در مورد هزینه مشکل وجود دارد، در این صورت از دوربینهای آنالوگ معمولی با کابل Siamese و فیشهای BNC استفاده کنید. تصویر زیر یک کابل مجله خبری lgcctv Siamese می باشد. این نوع کابلها بهعنوان کابل Siamese شناخته میشوند. نوع تکنولوژیای که در این دوربینها استفاده میشود CVBS نامیده میشود و استفاده از آن درحال حاضر مناسب نمیباشد. اگر به سیستم آنالوگ در پروژهای نیاز دارید از تکنولوژی قدیمی CVBS اجتناب کنید و به جای آن از تکنولوژی مدرن با رزولوشن بالا مانند HD TVl، HD CVl و AHD استفاده کنید. اصطلاح TV Lines برای رزولوشن دیجیتال مورد استفاده قرار نمیگیرد به این دلیل که به جای آن پیکسل در دسترس میباشد. به علت گرانقیمت بودن دوربینهای آنالوگ حرفهای معمولاً در پروژههای کوچک از دوربینهای تحت شبکه استفاده میشود. این امکان وجود دارد که چندین دوربین آنالوگ را به یک DVR متصل کنید. در تصویر، کابل آبی (کابل شبکه) از خروجی دیجیتالی DVR به کامپیوتر متصل شده است.

تصویر زیر ۴ دوربین آنالوگ (که به یک DVR که آنهم به یک مانیتور آنالوگ برای نمایش تصویر متصل شده است) را نشان میدهد. تصویر زیر ۴ دوربین آنالوگ با یک DVR چهار کانال را نشان میدهد. در تصویر زیر چندین نقطه وجود دارد که تصویر را شکل میدهد که به آنها پیکسل میگویند. تصویر زیر این مفهوم را نشان میدهد. در تصویر زیر این دوربین میتواند از ۲۴ ولت AC (جریان متناوب) یا ۱۲ ولت DC (جریان مستقیم) استفاده کند. پس از دریافت سیگنالها از دوربین آنالوگ، DVR میتواند آنها را بر روی یک مانیتور یا تلویزیون تنها با استفاده از خروجیهای BNC، VGA و HDMI موجود در پشت آنها نمایش دهد. این نوع از دوربینها با رزولوشن (1920 در ۱۰۸۰ پیکسل) full HD و یا حتی رزولوشن بالاتر مانند ۳، ۵، ۸ مگاپیکسل موجود میباشند. هرچه تعداد پیکسلها بیشتر باشد رزولوشن دیجیتالی نیز بالاتر میرود. زمانی که از این تکنولوژی در DVR های مدرن استفاده میشود خروجی دیجیتال رزولوشن بالاتر از (۴۸۰ در ۷۰۴ پیکسل) ۴CIF دارد. سیستم از کابل کواکسیال که برای دوربینهای مداربسته طراحی شده است استفاده میکند. اگر جزو این افراد هستید این مقاله را از دست ندهید.