آموزش نصب دوربین مداربسته تحت شبکه

در دوربین آنالوگ کیفیت ارسال تصاویر به شکل 0 و 1 است. بنابراین بهتر است سعی کنید مارک دوربین و NVR یکی باشد. یکی از دوربینهای نظارتی که در اتوبان، تقاطع و چهارراهها دیده میشود دوربین اسپیددام است. مکان و کارکردی که شما از دوربین انتظار دارید مهمترین عامل در خرید دوربین مداربسته است. در بازار نرخ دوربین متفاوت بوده و بر اساس چند عامل قیمت این دستگاهها فرق میکند. لنز وریفوکال لنز متغیر است که فاصله کانونی در این نوع لنز تغییر میکند. در گروهبندی انواع دوربین مدار بسته بر مبنای قابلیتهای دوربین ما بیشتر به آپشنهایی میپردازیم که دوربینها را از هم متمایز میکند یکی از مهمترین قابلیتها، ویژگی دید در شب است. این دوربینها به دو صورت میتوانند تصاویر را ضبط کنند. این یک انتخاب است که در زمان خرید انواع دوربین مداربسته شما چه کیفیت تصویری نیاز دارید. پیش از نصب دوربین IP؛ در زمان انتخاب دوربین های مداربسته و تجهیزات آن باید حتما به نوع تغذیه دوربین های مداربسته تحت شبکه توجه کنید. نکته بعدی اینکه پورت NVR شما ممکن است با تعداد دوربین های نصب شده برابر نباشند.

دوربین صنعتی که به آن دوربین باکس نیز گفته میشود؛ به دلیل شکل ظاهری این دستگاه که مانند جعبه است، به این نام خوانده میشود. به دلیل استفاده از سیگنال آنالوگ و کابل مسی احتمال ایجاد نویز در تصاویر ضبط شده وجود دارد. روش دوم: تغذیه دوربین ها به صورت مستقل: در این حالت دوربینهای تحت شبکه از منبع تغذیه جدا و کابل برق جهت تغذیه استفاده می کنند. روش اول: تغذیه دوربین مداربسته به صورت POE : در این حالت دوربین ها با کابل شبکه تغذیه می شوند. Zoom: حالت بزرگنمایی دوربین است که با کد x، این مقدار مشخص میشود. امروزه نسل جدید دوربینهای مداربسته به تکنولوژی هوش مصنوعی مجهز شدهاند که خودشان میتوانند یک چهره را از بین هزاران تصویر تشخیص داده و حرکت او را ضبط کنند. در دوربینهای آنالوگ کیفیت تصاویر بر اساس TVL نمایش داده میشود که کیفیت پایین است اما در دوربینهای دیجیتال متخصصان برای کیفیت تصاویر از واژه رزولوشن استفاده میشود. امروزه از این دوربین برای مکانهایی مثل خانههای ویلایی، خردهفروشهای محلی و مناطقی استفاده میشود که کیفیت تصاویر ضبط شده در اولویت نیست.

در این صورت شما باید از یک سوئیچ کمک بگیرید تا اتصال بقیه دوربین ها را به NVR مجله خبری lgcctv امکان پذیر کند. زوم اپتیکال در دوربینها دارای یک حد نهایی است که بسته به تکنولوژی، امروزه زوم کردن تا 100 برابر نیز امکانپذیر شده است. ویژگی دید در شب: دوربینهای معمولی با کاهش نور تصویر دارای نویز ارسال و ضبط میکنند و اگر صحنه تاریک شود دوربینها این امکان را نخواهند داشت که تصویری ضبط کنند. انواع دوربین مداربسته بر مبنای کیفیت تصویر به سه کیفیت تقسیم میشود، یعنی دوربینها یکی از این سه کیفیت تصویر را در خود دارند. مهمترین مشکل، عدم کیفیت تصاویر دریافتی بود؛ برای همین دوربینهای آنالوگ HD تولید شد. اما در دوربینهای دید در شب دوربین مداربسته این قابلیت را دارند که بدون نور نیز تصویر ضبط کنند. در این لنز ما با عبارتی به نام زوم اپتیکال سروکار داریم که به معنای زوم کردن تصویر روی سوژه است، بدون آنکه تصویر افت کند. قاب کشیده دوربین موجب میشود لنزهای قویتری روی دوربین نصب شود. سازندگان برای پوشش بیشتر مناطق و نصب سادهتر، این دستگاهها را به شکلها و انواع مختلف تولید میکنند.

به عنوان مثال NVR برند هایک ویژن می تواند تمامی دوربین های برند خودش را پشتیبانی کند اما الزاما نمی تواند همین کار را در مورد دوربین های برند دیگر را نیز انجام دهد. به عنوان مثال یک NVR 8کاناله ممکن است تنها 4 پورت مستقل داشته باشد. در سیستم های مداربسته تحت شبکه برخلاف سیستم مداربسته آنالوگ، دستگاه NVR نمی تواند از تمامی مدل ها و برندهای دوربین مداربسته پشتبانی کند. این دوربینها تصاویر را بر بستر شبکه به دستگاه مرکزی NVR ارسال میکنند. امکان چرخش این نوع از دوربین مداربسته باعث شده است که به این دستگاه دوربین Pan Tilt Zoom نیز گفته شود. از سال 1945 که آلمانیها در جنگ جهانی دوم برای ردگیری و دقت بیشتر موشکهای خود برای اولینبار دوربین مداربسته را ساختند، تا امروز که در قرن 21 زندگی میکنیم؛ دوربین مداربسته نقش مهمی در تأمین رفاه و سلامت زندگی ما ایجاد کرده است.