اجرا و آموزش رایگان نصب دوربین مداربسته – آموزش تصویری دوربین

توجه داشته باشید که به کدام ورودی وصل میکنید، این ورودی است که باید برای مشاهده تصاویر ویدئویی دوربین در DVR تنظیم شود. برای ذخیره و مشاهده فیلمها، به یک ضبط کننده ویدئویی دیجیتال (DVR) نیاز دارید. هنگامی که دوربینهای مداربسته زیادی را در یک زمان سیم کشی میکنید، به یک مکان ساده نیاز خواهید داشت تا تمام فیدها را به DVR متصل کنید. رایجترین کابل نظارت، کابل ترکیبی است که از دو کابل متصل به هم تشکیل شده است. قبل از نصب کردن هر چیزی مطمئن شوید که کابل ها، ضبط کننده ها، دوربین ها و مانیتور کار می کنند. مطمئن شوید که به وضوح میتوانید تمام ورودی ها و خروجی ها را ببینید و اینکه دوربین در نزدیکی یک پریز برق قرار داشته باشد. شما همچنین میتوانید کابلها را با استفاده از یک منگنه کوب به دیوارها یا قرنیزها محکم کنید. نظارت کردن بر هر متر مربع از خانه هم گران و هم ناکارآمد است، بنابراین باید مناطقی که بیشتر نیاز به نظارت دارند را در اولویت قرار دهید. شما پس از نصب سیستم دوربین مدار بسته در محل شرکت یا فروشگاه خود می توانید نظارتی همه جانبه بر نوع رفتار و برخورد با دیگر پرسنل و مراجعه کنندگان , لحن صحبت و یا اشتباهات آن ها داشته باشید و در نهایت با استفاده از این نظارت راندمان کاری خود را بالا ببرید.

هدف اصلی نصب دوربین مدار بسته برای شرکت ها کنترل و نظارت بر نحوه رفتار و عملکرد پرسنل و ارباب رجوع و مشتری است . کنترل تردد سرویس کار ها ع نظافت کار ها , مامورین قرائت کنتور و پیک ها از دیگر اهداف نصب دوربین مدار بسته در مجتمع های مسکونی است . اگر با سیم کشی و ایجاد حفره در دیوار با استفاده از دریل مشکل دارید، با یک سیم کشی حرفهای تماس بگیرید. فکر ایجاد حفره در دیوارهای خانه برای سیم کشی جهت نصب دوربین مدار بسته ممکن است کمی نگران کننده باشد اما نگران نباشید . با مطالعه ادامه این مطلب به احتمال قوی می توانید سیستم دوربین مدار بسته خود را نصب و راه اندازی کنید ولی این را مد نظر داشته باشید با کمی هزینه بیشتر می توانید از یک نصاب حرفه ای جهت نصب دوربین مدار بسته استفاده کنید و اطمینان داشته باشید دوربین های شما بصورت استاندارد , مجله خبری lgcctv اصولی و تمیز نصب خواهد شد . دوربین را در زاویه مورد نظر خود قرار دهید. بهترین زاویه هر اتاق معمولاً دید از گوشه ی اتاق در محل تلاقی سقف با دیوارها است. یکی از سرها را به خروجی دوربین وصل کنید و سر دیگر را به یکی از پورتهای ورودی دستگاه DVR متصل کنید.

سیستم امنیتی مورد نیاز تان شامل دوربین مداربسته، یک دستگاه DVR (دی وی آر)، کابل دوربین مداربسته (کواکسیال یا شبکه)، فیش BNC یا سوکت شبکه (بسته به سیستم دوربین مداربسته ای که نصب می کنید) و منبع تغذیه و … دستگاه NVR (ان وی آر یا Network Video Recorder که برای سیستم دوربین های مداربسته شبکه استفاده میشود) و دستگاه VCR (وی سی آر برای سیستم دوربین های مداربسته آنالوگ استفاده می شود) نیز برای خرید در دسترس هستند. چک کنید که دوربین مداربسته، دستگاه DVR و نمایشگر به منبع تغذیه برق متصل و تمام دستگاهها روشن باشند. بعد از انتخاب نوع کابل، یک سر کابل را به دستگاه DVR و یک سر دستگاه را به نمایشگر متصل کنید. سپس نمایشگر تصویر دوربین های مداربسته را بصورت تک تک و یا یکجا نمایش میدهد. دوربینهای بیسیم همراه با یک دیسک نرم افزار هستند که برای نمایش فیلمها باید آن را بر روی کامپیوتر نصب کنید. برای دسترسی به دوربینها باید دستورالعملهای روی صفحه نمایش را دنبال کنید.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مجله خبری lgcctv ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

این اتصال اغلب از کابل BNC نیز استفاده میکند، اما برخی از ضبط کنندهها میتوانند با کابل HDMI یا کابلهای هم محور متصل شوند. جاهای علامتگذاری شده را با استفاده از یک دریل سوراخ کنید. اگر یک مجموعه نظارتی کامل را خریداری کنید، ضبط کننده DVR معمولاً همراه با دوربین می باشد. تعداد یک تا سه دوربین مداربسته وایرلس indoor می تواند یک اتاق را کاملا پوشش داده و تصویر را مستقیما به کامپیوتر یا تلفن همراه تان ارسال کند. پس از آن هر ناحیه را کنترل کنید تا مطمئن شوید که توسط چیزی مسدود نشده و بهترین دید ممکن فراهم می شود. نکته: زاویه دید استاندارد دوربین های مدار بسته برای ارائه تصویر استاندارد پس از نصب 90 درجه است . نکات نصب زیر برای این مورد نیز به کار می آیند. یک نقشه ی جانمایه دوربین مدار بسته تقریبی از خانه خود تهیه کنید و یا نقشه های موجود را پرینت کنید و جاهایی که می خواهید دوربین قرار گیرد را علامت گذاری نمایید. تجهیزات نظارتی با استفاده از رابط بی ان سی وصل میشوند. اگر قصد پوشش یک محدودهی بزرگ را دارید، از دوربینهای سیمدار استفاده کنید اما در اکثر خانهها از دوربین بیسیم و روند آسانتر نصب استفاده میشود.