از دوربین های امنیتی خود در برابر رعد و برق محافظت کنید

اتصال زمین مناسب یکی از مهمترین اقدامات برای محافظت از دوربین های امنیتی در برابر آسیب صاعقه است. برای اطمینان از راه اندازی صحیح و ایمن تجهیزات زمین، داشتن یک برقکار حرفه ای مهم است.

اگر دوربین‌ها را روی براکتی نصب کنید که به طور ایمن به ساختمان یا سازه متصل است، بادهای شدید در طول طوفان رعد و برق نمی‌تواند آنها را از بین ببرد. هنگام خرید دوربین های امنیتی، حتما برگه مشخصات محصول را بررسی کنید تا بررسی کنید که آیا یک مدل دوربین خاص در برابر آب و هوا مقاوم است و از محافظت در برابر ولتاژ اضافی برخوردار است یا خیر.

سوئیچ‌های PoE دستگاه‌هایی هستند که هم نیرو و هم داده را از طریق یک کابل اترنت به دوربین امنیتی PoE ارسال می‌کنند. آنها همچنین با ایفای نقش به عنوان یک بافر و دادن منبع تغذیه ثابت به دوربین کمک می کنند تا دوربین ها را از نوسانات برق در امان نگه دارند. همچنین، برخی از سوئیچ‌های PoE دارای حفاظت از نوسانات داخلی هستند که به دو روش کلیدی به کاهش آسیب صاعقه کمک می‌کند:

  1. یک سوئیچ PoE با محافظت در برابر نوسانات برق از رسیدن ولتاژ به دوربین و آسیب رساندن به آن جلوگیری می کند.
  2. یک سوئیچ PoE می‌تواند به عنوان یک بافر بین دوربین‌های مختلف با کاهش انتشار اضافه ولتاژ از یک کابل دوربین به کابل دیگر عمل کند.

یک یو پی اس همچنین به عنوان محافظ برق عمل می کند و به محافظت از دوربین ها در برابر نوسانات ناشی از قطع برق یا خاموشی کمک می کند. مهم است که به خاطر داشته باشید که مانند محافظ های برق، یک یو پی اس محافظت بی عیب و نقصی را ارائه نمی دهد، اما احتمال آسیب دیدن دوربین های امنیتی را بسیار کمتر می کند. همچنین در صورت قطع برق، زمان بیشتری برای خاموش کردن ایمن دوربین ها می دهد.

برخورد صاعقه می تواند آسیب قابل توجهی به PoE یا دوربین های امنیتی آنالوگ وارد کند و نظارت بر اموال شما را مختل کند. برای اینکه مطمئن شوید دوربین‌های شما به کار خود ادامه می‌دهند و نظارت حیاتی متوقف نمی‌شود، باید اقداماتی را برای محافظت از آنها در برابر آسیب صاعقه انجام دهید. با اجرای این روش ها، می توانید به حفظ تجهیزات امنیتی خود در برابر آسیب صاعقه کمک کنید، اموال خود را ایمن و ایمن نگه دارید و از هزینه های اضافی برای جایگزینی تجهیزات آسیب دیده جلوگیری کنید.

نصب و راه اندازی

یک سیستم زمین رعد و برق می تواند به سرعت انرژی رعد و برق زیادی را به زمین ارسال کند. این سیستم باعث می‌شود که احتمال آسیب رعد و برق به دوربین‌های شما در خارج از منزل کمتر شود. برای اتصال زمین مناسب، تسمه اتصال به زمین، مانند تسمه مسی 1.5 اینچی، باید به یک سیستم اتصال به زمین نزدیک به دوربین متصل شود. سیستم زمین اساساً 4 میله زمین با طول حداقل 8 فوت است که در اعماق زمین دفن شده اند و 3 اینچ اول از زمین خارج می شود. این کمک می کند مطمئن شوید که هنگام برخورد رعد و برق، ولتاژ به داخل زمین می رود و نه به دوربین. برای یک سیستم زمین مناسب، توصیه می شود که 4 میله اتصال به زمین حداقل 16 فوت از هر قطب فاصله داشته باشند و در فواصل مساوی از یکدیگر در یک دایره قرار گیرند.

محافظ‌های ولتاژ دستگاه‌هایی هستند که با جلوگیری از انتشار نوک ولتاژ به هر وسیله الکترونیکی متصل، به حفظ تجهیزات الکترونیکی در برابر نوسانات برق از سوکت برق کمک می‌کنند. محافظ های برق به یک پریز برق متصل می شوند و دوربین های امنیتی را می توان با استفاده از آداپتورهای برق جداگانه به محافظ برق متصل کرد. محافظ‌های برق می‌توانند به دوربین‌ها در برابر نوسانات برق روی خط برق ناشی از برخورد صاعقه و سایر مشکلات الکتریکی در امان بمانند. آنها به ویژه در مناطقی که مستعد رعد و برق هستند مفید هستند.

به نظر می رسد که آب و هوای شدید با گذشت زمان رایج تر می شود. طوفان های قدرتمند زمستانی در تگزاس، بارش برف رکوردشکنی در بوفالو، و طوفان های قوی تر، همگی تهدیدی برای وسایل الکترونیکی مانند دوربین های امنیتی ناشی از رعد و برق، رطوبت و قطع برق هستند. به گفته مؤسسه اطلاعات بیمه، اگرچه اکثر مردم تصور نمی کنند که رعد و برق به اندازه رویدادهای آب و هوایی که به طور گسترده پوشش داده می شود، مضر باشد، اما همچنان هر ساله 17 میلیارد دلار یا بیشتر خسارت وارد می کند. بسیار مهم است که برای محافظت از سیستم دوربین امنیتی خود اقدامات مناسبی انجام دهید تا مجبور نباشید هزاران دلار برای جایگزینی تجهیزات آسیب دیده هزینه کنید.

چه چیزی باعث می شود دوربین های امنیتی رعد و برق را جذب کنند؟

دوربین امنیتی با نصب روی دیوارمنبع

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه های زمین کردن ساختمان، این مقاله در مورد الکترودهای زمین توسط انجمن بین المللی بازرسان خانه تایید شده را بررسی کنید.

سوئیچ ها و محافظ های برق

ارتباط با مت از طریق: ایمیل | یوتیوب

یو پی اس وسیله ای است که تجهیزات الکترونیکی را هنگامی که منبع اصلی برق قطع می شود، روشن نگه می دارد. این دوربین ها را در برابر آسیب هایی که ممکن است در هنگام قطع برق اتفاق بیفتد با تامین برق ثابت محافظت می کند. این ویژگی به دوربین اجازه می دهد برای مدت کوتاهی مانند 30 دقیقه روشن بماند، حتی اگر منبع اصلی برق قطع شود.

این واقعیت که دوربین های مداربسته معمولاً به یک ضبط کننده و/یا منبع تغذیه متصل می شوند نیز آنها را به هدف رعد و برق تبدیل می کند. این کابل ها یا سیم ها مسیری را برای رعد و برق فراهم می کنند تا مسیر کمترین مقاومت را برای رسیدن به “زمین” پیدا کند. رعد و برق لزوماً نباید مستقیماً به ساختمان یا دوربین برخورد کند، حتی می تواند در اثر برخورد صاعقه نزدیک از زمین به بالا حرکت کند.

بهترین روش ها برای جلوگیری از آسیب رعد و برق به دوربین های امنیتی

اتصال به زمین با ایجاد یک مسیر امن و مستقیم برای عبور جریان الکتریکی، به محافظت از دوربین های امنیتی فضای باز در برابر صاعقه کمک می کند. اتصال زمین با اتصال براکت نصب دوربین به میله اتصال زمین یا با کشیدن سیم اتصال از دوربین به نقطه یا سیستم اتصال به زمین انجام می شود. با اتصال دوربین به نقطه اتصال به زمین، جریان الکتریکی ناشی از برخورد صاعقه به جای اینکه از دوربین عبور کند، از سیم اتصال به زمین می‌رود و به زمین می‌رود.

مت روسی یک مدیر پشتیبانی فنی در CCTV Camera World، یک توزیع کننده پیشرو دوربین مدار بسته واقع در بوفالو، نیویورک است. او یک کارشناس پشتیبانی فنی برای هر چیزی که مربوط به نظارت تصویری است است.

در زیر نکاتی در مورد مکان و نحوه نصب دوربین های امنیتی برای کاهش خطر رعد و برق آورده شده است.

  1. اگر دوربین‌ها را دور از سازه‌های بلند مانند درختان یا ساختمان‌ها نصب کنید، رعد و برق کمتر به آنها آسیب می‌رساند.
  2. از نصب دوربین به عنوان بالاترین سازه در ملک خودداری کنید.
  3. از نصب دوربین روی تیرک فلزی خودداری کنید. اگر گزینه دیگری ندارید، باید در کنار یک سیستم زمین مناسب نصب شده در پایه، به قطب متصل شود.
  4. اگر باید روی تیر نصب کنید، از یک تیر غیرفلزی استفاده کنید و دوربین را به یک بند مسی 1.5 اینچی متصل کنید، که از پایه دوربین تا سیستم زمین در پایه اجرا می شود.

زمین کردن

صاعقه همیشه به دنبال مسیری با کمترین مقاومت در برابر زمین است. دوربین‌های امنیتی لزوماً مطلوب‌تر از سایر وسایل الکترونیکی یا سازه‌ها برای رعد و برق نیستند. رعد و برق به دوربین‌ها برخورد می‌کند، زیرا آنها معمولاً در بالای ساختمان‌ها و تیرهای نور یا تاسیسات قرار می‌گیرند تا دید خوبی داشته باشند. اکثر دوربین ها نیز از فلز ساخته شده اند که رسانای خوبی برای الکتریسیته است و آنها را در برابر صاعقه آسیب پذیر می کند. هنگامی که دوربین ها بر روی ساختمان های بلند قرار می گیرند، می توانند به عنوان صاعقه گیر عمل کنند. اگر اقدامات مناسب برای محافظت در برابر صاعقه انجام نشود، کل سیستم می تواند سرخ شود.

رعد و برق و دوربین روی یک تیرک

سوئیچ‌های Power-Over-Ethernet (PoE) و محافظ‌های ولتاژ یک لایه حفاظتی اضافی در برابر آسیب صاعقه به دوربین‌های امنیتی PoE اضافه می‌کنند.

مکان و نحوه نصب یا نصب یک دوربین امنیتی تفاوت زیادی در میزان احتمال اصابت صاعقه یا آسیب غیرمستقیم در اثر برخورد نزدیک دارد.

مهم است بدانید که محافظ های برق و سوئیچ های PoE نمی توانند 100٪ مواقع از دوربین های امنیتی در برابر آسیب صاعقه محافظت کنند، اما خطر کلی آسیب به کل سیستم امنیتی را کاهش می دهند. همچنین مهم است که از مارک های معتبر استفاده کنید و بررسی کنید که محافظ های ولتاژ دارای حفاظت کافی در برابر ولتاژ بیش از حد، اندازه گیری شده بر حسب ژول، برای محافظت از وسایل الکترونیکی متصل هستند. ما پیشنهاد می کنیم از یک محافظ برق با حداقل 1000 ژول حفاظت از برندهایی مانند Tripplite، Cyberpower یا Belkin استفاده کنید.

منابع تغذیه بدون وقفه

منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) با روشن نگه داشتن دوربین یا کل سیستم دوربین امنیتی حتی اگر صاعقه برق را قطع کند یا باعث خاموشی شود، به محافظت از دوربین های امنیتی در برابر آسیب صاعقه کمک می کند.