از طراحی ویلا تا ساخت ویلا در آرین پاراکس

رنگها نقش تعیین کننده ای در تعیین خلق و خوی موضوع هر فضای داخلی بازی میکنند. البته در صورتی که این امکان در محوطه ویلا وجود داشته باشد، بهترین و ایده آل ترین فرمول طراحی ویلا، قرار گرفتن آن در میانه محوطه به شکلی است که در هر ضلع از ساختمان، مماسی با فضای سبز داشته باشیم. مثلا از کوسن های رنگی استفاده کنید، نورپردازی های خوب به کار ببرید و یا به تناسب رنگ ها دقت کنید. به طور کلی فضای سبز و باغچه ها، ترکیب رنگ و تناسب میان رنگ ها با رنگ گل های به کار رفته در باغچه ها و همچنین مصالح و متریال های مورد استفاده از مهم ترین ارکان طراحی این باغ ها می باشند که همه این موارد در کنار هم کمک می کنند یک نمای کلی زیبا و چشم نواز و آرامش بخش ایجاد شود. این علاقه از دیرباز تا به امروز با مردم ایران بوده است و چه بسا با توجه به زندگی های ماشینی و پرهیاهوی امروزی، این علاقه بیشتر هم شده است. لذا شما باید در انتخاب این متریال ها به عواملی چون کیفیت مصالح و زیبایی محوطه ی باغ دقت نمایید و مصالحی را انتخاب کنید که هم از کیفیت بالایی برخوردار باشد و در هر شرایط جوی، استحکام زیادی داشته باشد و هم سبب افزایش زیبایی محوطه ی شما شود.

طراحی باغ استفاده از فضای آجری: اگر می خواهید باغ شما به سبک سنتی، نزدیک تر باشد بهتر است در طراحی محوطه ی باغ از آجر استفاده کنید. در این میان میتوانید با در نظر گرفتن پلکانی گرد با نردههای زیبا یا حتی پلههای خطی خاص با زاویههای هنرمندانه نگاه افراد را به سمت بالا بکشانید. حتی رنگ مبلمان و دیوارها، سقف و کف را می توان در هارمونی مناسبی با رنگ های طبیعی بیرونی انتخاب کرد و بدین ترتیب بین طراحی محوطه ویلا و باغ و طراحی دکور داخلی یک هماهنگی بی نظیر ایجاد کرد. پس از آن، برای طراحی و اجرای ویلا باید خاک مناسب برای طبیعت زمین و باغ تهیه شود که علاوه بر تحمل نمکها ، رطوبت و وزن های مختلف ، بتواند در برابر دمای فصول مختلف مقاومت کند. فردی که طراحی و اجرای ویلا را انجام می دهد باید موارد زیادی را بشناسد علاوه بر نیاز به استفاده از یکی از شرکت های تخصصی طراحی و اجرای ویلا، قبل از شروع طرح ، طرحی را برای توسعه طراحی و اجرای ویلا که زیبایی بیرونی را به فرم های ویلا می بخشد باید تهیه کند. این موضوع را برای اولین بار یک معمار مشهور به نام frank Lloyd wright مطرح کرد.

دکوراسیون داخلی این ویلا به سبک مدرن است تا با معماری فوق العاده مدرن نمای بیرونی آن هماهنگ باشد. در خصوص راه پله ها باید متذکر شد که ممکن است راه پله ها یا به صورت فاقد حفاظ، حفاظ دار و یا معلق باشند که هر یک از آن ها زیبایی های خاص خود را دارند. انتخاب نوع راه پله مثل گرد، نیم دایره، سه طرفه و غیره به همراه نوع متریال مثل چوبی، شیشه ای و فلزی کاملا به سبک دکوراسیون داخلی و مساحت و فرم خانه بستگی دارد. دکوراسیون داخلی منزل دوبلکس (Duplex) برای خانه هایی به کار می رود که یک طبقه است ولی ساختار داخلی آن طوری طراحی شده که دو قسمت با اختلاف سطح قرار گرفته اند و با راه پله به هم وصل می شوند به همین دلیل با هم در ارتباط هستند. اتاق مطالعه مختص ویلاهایی است که بسیار بزرگ می باشند، اگر ویلای شما دارای سایز کمی است، باید از همان اتاق خواب یا نشیمن به عنوان اتاق مطالعه استفاده کنید.

طراحی و اجرای ویلا و انتخاب لوازم جانبی خاص برای آنها ، همه مواردی است که هر فردی که قصد طراحی و اجرای ویلا دارد و می خواهد تصویری زیبا از خانه خود بگذارد ، عمیقاً به آن فکر می کند. موضوع مهم دیگر در خصوص طراحی و اجرای باغ این است که این نوع باغ مانند سایر باغ دارای سبک های مختلفی هستند که از جمله آن می توان به باغ با سبک مدرن، سنتی، کلاسیک و روستیک اشاره کرد. برای طراحی باغ لاکچری، کافی است یک قطعه زمین بزرگ داشته باشید تا با اصول و قوانین و دانش، یک قسمتی از آن را به بنا و قسمت دیگر را به باغ تبدیل کنید. از دیگر الان هایی که به شما کمک می کند باغ شما سنتی تر شود می توان به استفاده از سازه های چوبی و همچنین طاق های هلالی و گلکاری شده اشاره کرد. از طرف دیگر مصالح مصرفی برای محوطه سازی با مصالح مصرفی برای ساختمان کاملا متفاوت است. اگر شما هم قصد ساخت و ساز یا خرید ویلا در شمال کشور را دارید شرکت انبوه سازان آرش انتخاب مناسبی برای شما است. لین میگوید: «اگر باغ ویلا (باغ بهادران) از پشت یا جلوی خانه منتهی میشود، با یک قهوه و بیسکویت (یا دو) کنار بنشینید.

علاوه بر این موارد در طراحی و زیباتر شدن این گونه فضاها بهتر است به چند مورد دیگر نیز توجه کنید از قبیل انتخاب و نصب میز و صندلی و مبلمان بیرونی، باغ آرایی و تناسب رنگ گیاهان با متریال ها و مصالح ساختمان ها و تناسب ایجاد کردن بین سنگ های پشت حیاط باغ . طراحی و اجرای روف گاردن در کامرانیه طراحی و اجرای روف گاردن در کامرانیه موضوع این مقاله می باشد.ایده عالی برای طراحی باغ تراس و نکات ضروری که می توانید برای الهام گرفتن در پشت بام خود از آنها استفاده کنید. بهتر است پیش از شروع پروژه همه هزینه ساخت ویلا 100 متری را یادداشت کنید و برای آن ها برنامه ریزی داشته باشید تا با کسری بودجه مواجه نشوید.

البته آجرها انواع مختلفی دارند و عموما در محوطه سازی این نوع باغ از نوع قفقازی و نسوز استفاده می شود. طراحی باغ ساخت بهار خواب در محوطه سازی: بهارخواب یا شاه نشین یا تراس از اصیل ترین سازه های ایرانی است که در معماری سنتی ایرانی به وفور استفاده می شد. ورودی با تعدادی پله ی کوتاه از سطح زمین جدا شده و دعوت کنندگی ورودی با چراغ های مخفی در زیر پله به خوبی به اجرا در آمده است. برای طراحی و اجرای ویلا باید از سطح کوارتزهای فوق العاده جمع و جور، برای کفپوش ها ، پله ها ، استخر ، کانتر آشپزخانه و حمام استفاده کرد. سطوح Cosentino به دلیل برتری فنی ، محدوده رنگ و قالب بزرگ که به اجرای طرح با حداقل تعداد اتصالات کمک می کند ، کاملاً مناسب طراحی و اجرای ویلا ها هستند. امروزه توجه بسیاری به ویلا سازی و مدرن سازی در حومه شهرها جلب شده است که علت اصلی این امر داشتن فضایی و خانه ای است که امکان وجود آن در شهرهای بزرگ و پرجمعیت به عللی که در ادامه گفته می شود وجود ندارد، یکی از علل عمده آن نبودن زمین کافی در شهرهای بزرگ و بالا بودن قیمت زمین می باشد که همین امر باعث می شود تمایل به داشتن خانه ای ییلاقی با حیاط و مشاعات بزرگ در شهرهای بزرگ تبدیل به رویا شود، از دیگر مواردی که می شود به آن اشاره کرد موضوع عدم طراوت و تازگی آب و هوا و کمبود فضای سبز در محیط های مختلف شهری و آپارتمانی می باشد که این امر باعث استقبال فراوانی از طراحی و ساخت ویلا در اطراف تهران، کرج و سایر شهر های بزرگ می شود تا مکانی مملو از سکوت و زیبایی دیداری را برای کسب آرامش و استراحت خود داشته باشند.

طراحی باغ ۶۰۰ متری هم به مانند طراحی باغ ۳۰۰۰متری و بزرگ و لاکچری نیازمند طرح و ایده است و چه بسا دقت و دانش در طراحی اینگونه باغ ها بسیار بیشتر از باغ بزرگ است. گیاهان، مهم ترین و اصلی ترین ارکان باغها هستند و حتی در باغ مدرن و به روز هم باید مکانی برای پرورش آن ها باشد. موقعیت مکانی باغ ویلایی که قرار است خدمات دکوراسیون داخلی دریافت کند نیز می تواند قیمت را دستخوش تغییرات کند. به عنوان مثال هنگامی که در مورد پوشش کف زمین ساختمان ویلا و یا منازل صحبت می شود؛ یک دکوراسیون کار داخلی به احتمال زیاد تنها وظیفه انتخاب رنگ، بافت، نوع و الگوی متریالی که مد نظر دارد را بر عهده می گیرد. طراحی باغ ویلا امروزه یکی از طراحی هایی که مورد استقبال صاحبان ویلا و متقاضیان آن قرار می گیرد. در طراحی ویلا دوبلکس مدرن و نمونههای لاکچری بدنه ساختمان را سفید رنگ در نظر میگیرند و سقف را به رنگ آبی یا قرمز انتخاب میکنند. بدون شک برای طراحی باغ ۱۰۰۰متری باید به اصول و قوانینی، مسلط بود و با توجه به آن و همچنین متراژی که داریم به طراحی داخلی و خارجی آن بپردازیم. برای درک بهتر این موضوع، کافی است چند نمونه عکس طراحی باغ را مشاهده کنید.

طراحی باغ استفاده از گیاهان: شما می توانید برای خود یک خانه سبز کوچک درست کنید. تیم معماری و طراحی ما یک دهه می باشد که فعالیت خود را در طراحی و اجرای ویلا آغاز کرده است و پروژه های مختلفی را در سطح کشور با موفقیت به سرانجام رسانده است. طراحی ویلا ساحلی از پروژه های تخصصی طراحی است چرا که مشابه با اقلیم های مرطوب است اما به دلیل نزدیکی زیاد به دریا از شرایط و ویژگی های خاصی برخوردار خواهد بود. در ابتدا برای طراحی و اجرای ویلا لازم است منطقه باغ مطابق موقعیت ویلا و مساحت اطراف آن تعریف شود، جایی که تا حد زیادی از نظر اندازه باغ، شکل آن ، جاده ها و راهروها کنترل می شود. برای این ویلاها از بهترین مصالح در نمای بیرونی استفاده شده است.

این یک پیش شرط اساسی برای اطمینان از این است که بعداً هیچ شگفتی ناخوشایندی وجود نخواهد داشت چه از نظر برنامه ریزی و چه از نظر هزینه طراحی داخلی ویلا اقتصادی. در فضا های نشیمن خصوصی مبلمان های راحتی و بزرگ طرفدار بیشتری دارند و در فضا هایی که برای دور همی ها و مهمانی ها طراحی میشود مبلمان هایی کمی سنگین تر استفاده میشود. در ساخت ویلای چوبی دوبلکس با دکور چوبی باید تقسیم بندی فضا به گونه ای باشد که علاوه بر لابی که زیبایی خاصی به فضای خانه میدهد، توجه ویژه به حریم های عمومی مانند نشیمن و آشپزخانه و حریم های خصوصی مانند اتاق خواب ها شود. این کار به شما کمک می کند که به درستی تشخیص دهید چه مقدار از فضا را می خواهید به محوطه سازی و کاشت گل و گیاه و نصب تجهیزات رفاهی و ورزشی و تفریحی اختصاص دهید.

پس اگر می خواهید فضای بیشتری برای دوستان و خانواده خود فراهم کنید می توانید با کمی فاصله از دیوار باغ، داوره های کوتاهی بسازید که هم داخل آن گل و گیاه پرورش دهید و هم از لبه آن به عنوان نشیمن استفاده کنید. اما چرا این محصول را به شما در ویلا سازی پیشنهاد میکنیم ؟ در طراحی و اجرای ویلا انتخاب سطوح باید به گونه ای باشد که علاوه بر اینکه از دوام بالایی برخوردار بوده، نگهداری آن نیز آسان باشد، همچنین باید با طراحی و اجرای ویلا مطابقت داشته باشد. باعث شده طراحان داخلی مجبور به ارائه راه کارهای جدیدی باشند. پرداختن به دکوراسیون داخلی ویلا نقش بسزایی در زیبایی ویلا و راحتی افرادی که از ویلا استفاده می کنند داشته و از مهمترین مرحله از طراحی و اجرای ویلا می باشد.خلق دکورهای زیبا، شیک و امروزی به هنر و خلاقیت دکوراتور آن بستگی دارد. حال اگر قصد ساخت ویلایی زیبا برای خود و خانواده خود هستید یا میخواهید دستی به سر و روی ویلای قدیمی خود بکشید و بازسازی ویلا کامل انجام دهید حتما باید تمامی جزئیات در تعرفه طراحی ویلا را بدانید . طراحی داخلی، علم طراحی و خلق فضاهایی است که علاوه بر زیبا بودن و راحتی، کارآمد نیز باشند و نیازهای خانواده و افرادی که در آن مکان زندگی می­کنند، فراهم نماید.