اصول طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن

با استفاده از شومینه مدرن، گام بزرگی برای امروزی کردن دکوراسیون داخلی خود برداشتهاید. شومینههای مدرن، به خوبی میتوانند بیانگر سبک چیدمان خانه شما باشند. اغلب ما هنگام طراحی دکوراسیون، حساسیت و وسواس بیشتری برای طراحی داخلی پذیرایی خانه به خرج میدهیم. طراح داخلی فردی است که برنامه ریزی ، تحقیق ، هماهنگی و مدیریت و در نهایت طراحی دکوراسیون داخلی پروژه را بر اساس نظر کارفرما انجام می دهد. در این بند معمولا تعهد هایی آورده می شود که کارفرما به طراح دارد و طراح به کارفرما دارد. در خرید در و پنجره UPVC رنگی حتما لازم نیست تمام ابعاد و نمای پنجره در یک رنگ باشد برای مثال شما میتوانید نمای بیرونی پنجره را در یک رنگ و نمای داخلی آن را در رنگ دیگری سفارش دهید و یا دو لنگه پنجره در دو رنگ و یا طرح مختلف با توجه به دکوراسیون شما تولید شود. از مهم ترین مزایای پروفیل در و پنجره رنگی میتوان به تنوع طرح و رنگ آن اشاره کرد شما میتوانید در و پنجره upvc خود را مطابق با رنگ معماری داخلی یا خارجی ساختمان هماهنگ کنید.

ایده یک اتاق نشیمن لوکس می تواند در تصور یک شخص به فرد دیگر بسیار متفاوت به نظر برسد. نشیمن یا living room فضاییست برای خانواده، جایی که باید طراحی دکوراسیون آن به گونه ای باشد که خانواده بتواند در آنجا محفلی گرم برای خود داشته باشند.طراحی دکوراسیون داخلی نشیمن دستری راحت به اتاق خواب، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و پذیرایی را ممکن میکند. دستگیره های کابینت را نیز متناسب با سبک کابینت ها و آشپزخانه انتخاب کنید. در مورد رنگ های پر رنگ شما باید آنها را به طور صحیح با سایر دکورها، سبک ها و قطعات متناسب با آن کار کنید. این فضا که مختص مناطق جنوبی ایران بخصوص بوشهر است، نوعی بالکن به سمت بیرون خانه و روی معبر عمومی است. اولین قدم برای یک داشتن یک طرح زیبا در داخل خانه، این است که طراحی پلان آن ساختمان چگونه است تا بتوانیم بر اساس نقشه طراحی شده، شروع کار طراحی داخلی را انجام دهیم.اینکه در پلان موجود رابطه فضا های عمومی ، خصوصی و نیمه خصوصی چگونه است، تاثیر بسزایی در شروع کار خواهد داشت. در این بخش چند روش محاسبه قیمت طراحی داخلی را( طبق نظر ملیسا گالت، طراح داخلی آمریکایی با بیش از 20 سال تجربه) برخواهیم شمرد.

خانه ی مسکونی ۷۰ در اصفهان قرار دارد و مالک آن تاجری جوان است که علاقه ای به ترکیب سنت و مدرن در فضای داخلی خانه اش بود. ما در این صفحه چندین مدل طراحی یونیک، مدرن و زیبا از دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن را برای شما آماده کرده ایم تا با مشاهد این تصاویر شیک از نشیمن، ایده های خلاقانه را به ذهن شما جاری کنیم. اگر به دنبال طراحی جذاب برای اتاق تلویزیون (TV Room) هستید، به این نکته توجه کنید که آیا این مکان از سالن نشیمن مجزا است یا خیر. فرش به راحتی حسی که شما میخواهید را در فضا ایجاد میکند. شما میتوانید پنجره دوجداره قدیمی خود را به راحتی و بدون تغییر در ساختمان با پنجره دوجداره رنگی تعویض کنید و جلوه جدیدی به محیط خود ببخشید. یکی از عناصری که دکوراسیون داخلی بسیار به چشم میآید، شومینه است. در این زمینه طراحان دکوراسیون داخلی بر روی استفاده از ترکیبی خلاقانه از انواع بافتها متمرکز شدهاند. اما اساس دکوراسیون داخلی بر سه سبک استوار است: سبک کلاسیک، مدرن و یا ترکیبی از طراحی کلاسیک و مدرن.

رنگ عامل مهمی در سبک کلاسیک به شمار میرود . این تقسیم بندی می تواند به افرادی که قصد تلفیق سبک های مختلف دکوراسیون را دارند هم کمک کند و در این شرایط می توان از سبک های مختلف دکوراسیون داخلی استفاده کرد. اما در دیزاین سالن پذیرایی مدرن به ویژه دکوراسیون داخلی منزل 2022 به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ در این سبک طراحی داخلی به جزئیات فضا اهمیت زیادی داده میشود و متریالها اکثرا گران قیمت و اکسسوریها آنتیک و خاص میباشند و به نوعی احساس لوکس بودن در فضا موج میزند. ایده ،خلاقیت و سلیقه طراح است که اهمیت دارد. در این مرحله کیفیت لمینیت های به کار برده شده بسیار اهمیت دارد زیرا ممکن است کیفیت پایین فیلم لمینت موجب ایجاد برآمدگی روی سطح شود و ظاهر ناخوشایندی ایجاد کند.

در برخی از خانه ها، پر زرق و برق بودن و شلوغ بودن طراح ها، جذابت زیادی برای افراد دارد.در دکوراسیون کلاسیک استفاده از کچ بری ها و پتینه کاری ها جزئ جدایی ناپذیر خانه های قدیمی در دکوراسیون داخلی بوده که امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی سبک کلاسیک به یکی از سبک های پر طرفدار بین بانوان و اقایان ایرانی در داخل منزل تبدیل شده است. زندگی آپارتمانی از یک سو و توجه به مدرن شدن افراد از سوی دیگر باعث تغییر در دکوراسیون منزل شد و از آن سالها به بعد با توجه به سبکهای مختلف در طراحی، مردم سعی در الگو برداری داشتند. با توجه به این مشکل پروفیل در و پنجره رنگی که در بازار موجود است پس از تولید به دو روش مختلف رنگ آمیزی میشود و در اختیار مشتریان قرار میگیرد. بدون شک سادگی مدرنیته با پروفیل های طلایی مبلمان ترکیبی جذاب در دکوراسیون منزل ایرانی میشود.زمانی که شلوغی طرح کلاسیک کم میشود اما قسمت هایی از منزل مسکونی هنوز براق است.برای کسانی که به هر دو سبک معماری سنتی و مدرن علاقه مند هستند، پیشنهاد ما نئوکلاسیک است. به عنوان مثال رومیزیهای پشمی که دارای بافت سخت هستند را میتوان کنار یک مجسمه طلایی قرار داد.

معمولا پنجرههای دوجداره که دارای طرحهای خاص مانند طرح چوب لمینت شده دارند از قیمت بالاتری نسبت به رنگهای ساده برخوردار هستند. اگر انسان آرامی هستید از بافت های نرم و لطیف بهره ببرید برای مثال مبلمان ، فرش ، دیوارها ، کفپوش ها و تمام فضاها را با بافت هایی نرم و صیقلی پر کنید ، اما اگر انسانی چالشی و پر شور و نشاطی هستید می توانید از بافت های متفاوت مانند چوب هایی حتی خشن و یا بافت های طرح دار و متنوع استفاده کنید. ما در اسپارد با داشتن نظارت مستقیم بر هزینه خدمات متنوع و دستمزد متخصصین، منصفانه ترین قیمت ها را برای شما ارائه می کنیم. اگرچه این فقط بخشی برای سلیقه های گران قیمت است ، شما می توانید از ویژگی های طبیعی مانند آب یا شومینه برای ایجاد ارتباط با فضای بیرون استفاده کنید. از هماهنگی طرح و رنگ آن با سایر اجزای دکوراسیون مانند پرده یا مبلمان غافل نشوید. هماهنگی رنگ در بخشهای مختلف به زیبایی دکوراسیون آشپزخانه کمک زیادی میکند. یکی از فضاهایی که در دکوراسیون داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، آشپزخانه میباشد.آشپزخانه قلب خانه است. رنگ های مات و سفید در این نقاشی اهمیت زیادی دارند و زمینه مساعد برای جای گذاری ایده های بکر را فراهم می کنند.

این سبک بسیار شبیه به سبک روستیک است و تفاوت چندانی با هم ندارند. با این تفاسیر بدیهی است که این سبک تفاوت چندانی با سبک روستیک نداشته باشد. رنگهای مختلف، تزیینات فراوان و مبلمان زیاد از جمله ویژگیهای این سبک است که اگر به درستی چیده نشوند و در طراحی به کار نروند، ممکن است خانه شما را از زیبایی بیاندازند! لوسترهای بزرگ، پنجره­های پوشیده از پرده­های سنگین و فرش­های ابریشم ایرانی عضو جدا نشدنی از دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک است. منبع الهام و شروع پیشرفت این سبک از اوایل قرن بیستم و از کشورهای دانمارک، سوئد،نروژ، فنلاند و ایسلند بود. همچنین از این عنصر میتوانید برای چیدمان وسایل دکوراتیو خود هم استفاده کنید. پنجره رنگی دوجداره در انواع رنگها با تنوع بالا قابل سفارش هستند و شما براساس معماری ساختمان و دکوراسیون خود میتوانید از انواع رنگها استفاده کنید همچنین پنجره دوجداره رنگی با لمینت به شما این امکان را میدهد تا اط طرحهای خاص مانند طرح چوب و .. بهرهمند شوید. اغلب رنگهایی مانند قرمز، آبی یا زرد مورد استقبال بیشتری قرار میگیرند. در این روش میتوانید از طرحهایی مانند طرح چوب نیز طراحی داخلی خانه نیم پیلوت استفاده کنید.

در طراحی مدرن ، بسته به سلیقه و همچنین نوع کاربری مسکونی ، اداری و تفریحی می توانید طرح های خلاقانه ای را ابداع و ایجاد کنید. همچنین ترکیب سنگ و سرامیک با فلز نیز میتواند گزینه جذاب دیگری برای خانه مدرن شما باشد. همچنین در طراحی پذیرایی مدرن خود میتوانید از ترکیب چندین رنگ یا انواع متریالها هم بهره ببرید. این تراس که ممکن است خسته کننده و معمولی به نظر برسد ، با کمک به این ترکیب رنگی در کاج های مینیاتوری ، با تضادهای چشمگیر مدرن شده است. اگر رنگ های نزدیک به طبیعت انتخاب شوند در واقع سه ویژگی مهم یعنی زیبایی ، آرامش و شکوه را به نگاه بیننده منتقل می کنند . پنجره های چوبی جلوه زیبایی به محیط میدهند اما نگهداری از آنها بسیار دشوار است و شما باید باید تمیز کردن و سالم نگه داشتن آن در طول زمان وقت و هزینه بسیاری صرف کنید شما میتوانید با استفاده از پنجره دوجداره رنگی با طرح چوب در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید و از ماندگاری بالای آن بهره مند شوید.

تابلو و قاب عکس، پرده، مجسمه، آینه و وسایلی از این دست، عناصری جزئی و کوچک هستند که در نشان دادن سبک دکوراسیون تاثیر به سزایی دارند. سیم هایی از جنس فلز برنج با رنگ طلایی، راه پله را ساپورت می نمایند که ظاهری لوکس و درخشان به آن داده است. استفاده از سماور، قوری و استکان کمر باریک شاه عباسی نیز بهعنوان یک شاخصه لوکس و کاربردی لذت حضور در این محیط را چند برابر خواهد کرد. طراحی داخلی حرفه ای چند وجهی است که شامل توسعه مفهومی ، برنامه ریزی فضا ، بازرسی سایت ، تحقیق ، برقراری ارتباط با کارفرما یک پروژه ، مدیریت ساخت و ساز و اجرای طرح می باشد. رشته طراحی داخلی، قدمت زیادی ندارد و اینکه بصورت تخصصی فرد مطالعات و مقالاتی پیرامون طراحی داخلی انجام دهد، موضوع مهمی نبود تا اینکه در سده 20 میلادی کم کم کلمه دکوراسیون داخلی وارد فضای معماری شد.البته در برخی مواقع به طراح داخلی، معمار داخلی نیز میگویند. به دلیل زندگی آپارتمان نشینی، و کوچک بودن فضاها، استفاده بهینه از هر قسمت خانه در اولویت است.در اغلب مواقع پذیرایی ها متراژ های کوچکی برای دکوراسیون دارند و شما به دنبال استفاده حداکثری از فضاهای هستید تا دکوراسیون پذیرایی کوچک را به نحو احسن انجام دهید.البته طراحی پذیرایی که متراژ کوچک دارند دشوار نیست و میتوان با علم به ایده های خلاقانه و کربردی در نحوه دکوراسیون و طراحی داخلی پذیرایی این مهم را انجام داد.

رنگ آمیزی از مهمترین فاکتورهای طراحی دکوراسیون داخلی منازل است و بیشترین فضای داخلی که جلوی دید هر مخاطب جلوهگری میکند دیوارها هستند و رنگ و بافتی که در دیوارهای یک خانه به کار میرود و همچنین طرحی که برای آنها در نظر گرفته شده تاثیر زیادی در طراحی و جذابیت فضا خواهد داشت. از این رو در بازسازی ایده سازمان دهی با هندسه خالص، ساده و همچنین هماهنگ با سبک زندگی کارفرما در نظر گرفته شد. زمانی که صحبت از طراحی داخلی منزل مسکونی میشود، تصاویری از یک خانه رویایی در ذهن ما نقش میبندد که طراحی آن از هر لحاظ ایده آل برای یک منزل مسکونی است.دکوراسیون داخلی منزل دنیای بزرگی است که ما در این صفحه به دنبال کشف آن ها هستیم تا شاید با مقالاتی که پیرانمون دکوراسیون و طراحی بیان میکنیم، دید شما به این دنیا باز تر شود. رنگ در دکوراسیون داخلی به باز بودن فضا کمک خواهد کرد و رنگ های روشن فضا را باز تر نشان میدهند.

رنگ کرم که از طیف رنگی زرد میآید رنگ محبوبی در طراحی دکوراسیون خانههاست. داشتن بهترین دکوراسیون منزل و زیباترین دکوراسیون منزل جز اهداف اکثر صاحب خانههاست. این کار باعث می شود طراحی معماری داخلی خانه حرفه ای تر به نظر بیاید و همچنین باعث می شود از فضا بهترین استفاده راببرید و هم محصور بودن اتاق خواب خود را در فضایی کوچک تامین کرده اید. اینکه پلان آشپزخانه چگونه طراحی شود و کابیت ها به چه صورت طراحی شوند که بهترین کارایی را داشته باشد. یا شاید سوال بسیار مهم دیگر : آشپزخانه مدرن باشد یا طراحی کابینت ها به صورت کلاسیک یا کابینت ممبران باشد؟

اما ترکیبی از اینهاست که دکوراسیون داخلی سنتی را برای شما به ارمقان خواهد آورد. استفاده از آجر یا سنگهای دکوراتیو یکی از عناصر جذاب در دکوراسیون داخلی مدرن است. شما میتوانید به راحتی پنجره دوجداره رنگی متناسب با نمای بیرونی ساختمان و یا معماری و دکوراسیون داخلی خود در سبک مدرن یا کلاسیک سفارش دهید و زیبایی محل کار یا سکونت خود را افزایش دهید. نحوه چیدمان، نوع نورپردازی، انواع متریال، ابزارهای دکوراتیو و رنگهای متفاوت، عناصری هستند که با ترکیب آنها میتوانید دکوراسیون داخلی خود را طراحی کنید. اگر فضا به شما اجازه میدهد، از دو دست مبلمان استفاده کنید، اما در انتخاب نوع مبلمان دقت کنید که فضا برای حرکت به اندازه کافی وجود داشته باشد. از طرفی اغلب اوقاتی که قصد بازسازی یا تغییر دکوراسیون هم داریم، پیش از سایر نقاط خانه، سالن پذیرایی توجه ما را به خود جلب میکند. ما در این مطلب سعی کردیم جذابترین و بروزترین ایدههای دکوراسیون خانههای کوچک را به شما معرفی کنیم. از مبلمان مجلل استفاده میشود و لوازم غیرضروری زیادی در خانه به کار میرود.