اصول کاربردی در طراحی داخلی مغازه طلا و جواهر

طراحی جواهر فروشی یکی از آن دسته از فضاهاست که تاثیر زیادی برای فروش شما در پی خواهد داشت. به عنوان مثال به رنگهایی که برای مغازه استفاده میکنید توجه کنید سعی کنید با نورپردازی صحیح و اصولی باعث بهتر دیده شدن محصولات که قصد فروش آنها را دارید بشوید؛ مواردی از این قبیل دست به دست هم میدهند تا فروش محصولاتتان را بالا ببرید. درجه و شدت نورپردازی مغازه بستگی به حالت موجود برای دکوراسیون آن دارد. برای اینکه دکوراسیون داخلی جواهر فروشی منحصر به فردی داشته باشید بهتر است قسمتهایی را تاریک و قسمتهایی را با نور مناسب نقطهای تابیده شده روی جواهرات در نظر بگیرید.

بسیاری از لوگوهای جواهرسازی به روش تایپوگرافی طراحی میشوند که در آنها معمولا نام برند به صورت کاملا نوشته شده و یا حرف اول آن به عنوان نماد اصلی لوگو انتخاب میشود. در میان موارد مختلفی که شخصیت برند شما را به عنوان یک برند مستقل تولیدکننده طلا و جواهر شکل میدهند، طراحی لوگو یکی از مهمترین اقدامات در فرآیند شکل گیری هویت نام تجاریتان در نظر گرفته میشود. طراحی لوگو یکی از اقدامات مهم هر کسب و کار در جهت برندسازی و شکل گیری شخصیت برند است که با هدف ایجاد تمایز، هویت بخشی به برند و جلب توجه و اعتماد مخاطبان انجام میشود. این نکته مهم است که در طراحی دکور ، اهداف تجاری و هویت برند را در نظر بگیرید. در دکوراسیون داخلی این فروشگاه جواهرات از ترکیب رنگ طلایی و صورتی استفاده شده که علاوه بر عملکرد مناسب فضا، موجب ایجاد فضایی انعطاف پذیر گردیده و برای جذابیت بیشتر، فاکتور های زنانه در نظر گرفته شده است. شما نیز می توانید با مراجعه به این گروه، از خدمات ویژه و کاربردی آن ها بهره مند شوید و خدمات مناسبی را با قیمت مناسب دریافت نمایید. نمای مغازه طلافروشی می تواند با طراحی ویترین بیرونی تکمیل شود.

ظاهر لوکس طلافروشی باعث جذب مشتریان زیادی میشود. طراحی دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی به عنوان یکی ار شیک ترین و لوکس ترین مراکز تجاری و یا بازار شناخته شده است. سنگ یکی دیگر از متریال ها باارزش و مجلل شناخته شده است. استفاده از متریال های خوش ساخت و همچنین متناسب با فضا، یکی از مهم ترین اصول طراحی می باشد. برای ویترین بهتر است از کل فضای موجود بهره گرفت اما با قرار دادن جواهر زیاد آنرا شلوغ نکرد. بهتر است از طراحان و متخصصین در این زمینه برای بهترین دکوراسیون داخلی جواهر فروشی کمک گرفت. از این رو بعلاوه بر با ارزش بودن طلا طراحی داخلی مغازه های جواهر فروشی را هم نباید نادیده گرفت . ویترین نباید خیلی پایین باشد و نباید ارتفاع آن زیادی بالا باشد. پیشخوان نباید ارتفاع زیاد یا خیلی جدیدترین دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی کمی داشته باشد. همچنین در نظر داشتن ارتفاع مناسب برای پیشخوان نیز نکته مهمی است که حین طراحی دکوراسیون داخلی جواهر فروشی باید به آن توجه داشت. در نمونه بالا از فرم مکعب های دارای ارتفاع متفاوت به این منظور استفاده شده است. دیزاین دکوراسیون داخلی مغازه : شامل طراحی و پیشنهاد و آلترناتیو های گوناگون و متفاوت جهت جذب نظر مشتری در خصوص دیوار ها ، کف مغازه ، و سقف ، بطور کلی طراحی فضا ی داخلی گالری مغازه طلا یا جواهر فروشی ، همچنین دیزاین شلف ها و طبقات پشت سر فروشنده ، کانتر یا پیشخوان ، و ساخت و نصب و تحویل آن ها .

البته شما میتوانید دوربینهای مدار بسته را به سادگی بر روی فضای مورد نظر نصب کنید. رعایت سادگی به عنوان مهمترین اصل نه تنها در طراحی لوگو جواهرات بلکه در طراحی تمامی لوگوها شناخته میشود. اما اصل سادگی اگر رعایت شود، جواهراتی که در ویترین قرار داده میشوند، بیشتر خودنمایی خواهند کرد. نورپردازی برای ویترین بهتر است طوری باشد که به جواهر تابیده شود؛ دکوراسیون داخلی جواهر فروشی با نورپردازی مناسب بسیار شیک به نظر خواهد رسید. بنابراین وقتی که می خواهید مکانی را برای طلا فروشی انتخاب کنید باید دارای خصوصیات از نظر موقعیت مکانی و از لحاظ بصری فضا و امنیت مناسب باشد. برای فروشندگانی که امنیت قویتر از این قفل میخواهند؛ قفل سنشن پلاس وجود دارد. یکی از مهم ترین طراحی های طلا فروشی که از اهمیت بالای برخوردار است پیشخوان و یا کانتر طلا فروشی است. از رنگ های گرم و خنثی می توان در سبک مینیمال استفاده کرد. متریال مختلف با توجه به سبک طراحی داخلی آن برای دیزاین سردر ورودی و ویترین ها به کار برده می شود. نورپردازی ها با توجه به سبک شما باید تنظیم شوند. روشهای متفاوت نورپردازی و استفاده از رنگها در دکوراسیون طلافروشی باعث ایجاد حسهای مختلف میشود. در برخی از مواقع سال جرمهای مربوط به این حرفه تشدید میشود.

در ضمن استفاده از کفپوش های چوبی و یا سنگ می تواند گزینه مناسبی برای طراحی دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی باشد. در این مطلب با راهنمایی دکوراسیون پریسا فرزادی به بررسی بخشی از چالش های طراحی داخلی برای یک مغازه طلافروشی لوکس خواهد پرداخت. سرقت همراه با شکستن شیشه، سرقت توسط کارکنان، و سرقت با پرت کردن حواس کارمندان از رایجترین انواع آن است. یکی از راههای جلوگیری از سرقت استفاده از تکنولوژی سنشن در ویترینهای گالری است. ویترین گالری مهمترین قسمت این فروشگاه است. بنابراین برای طراحی دکوراسیون داخلی جواهر فروشی باید به این نکته نیز توجه ویژه ای بکنید که باید ویترین کوچکی که دارای ضخامت شیشه ای بالاتری نسبت به سایر شیشه هایی که درآن فروشگاه وجود دارند، داشته باشد تا جواهراتی که دارای ارزش و قیمت بالاتری نسبت به سایر جواهرات هستند در آن جا نگاه داشته شوند و امنیت جواهر فروشی شما بیش از پیش بالا تر رود.

رنگهای روشن برای نورپردازی بسیار روحیهبخش هستند. نورپردازی نقش مهمی در نمایش کالاها و دکوراسیون طلافروشی دارد. به همین دلیل علاوه بر کالایی که باید هنرمندانه مطابق با سلیقه هر مشتری ارائه شود، توجه به دکوراسیون برای به چشم آمدن و جذب مشتری بسیار مهم است. مات و یا شفاف شدن این شیشه های هوشمند با به کارگیری از جریان الکتریسیته صورت می پذیرد که با قطع شدن این جریان، ریموت دیگر قادر به انجام فعالیت خود نخواهد بود. استفاده از درب های دارای کنترل از راه دور که تنها با اقدام صاحبان مغازه باز و بسته می شوند، در طراحی مغازه طلا فروشی نیز موجب امنیت خاطر بیشتر خواهد شد. این کانترها که دارای ویترین های متعددی در کنار هم هستند، باید بیشتر امنیت آن حفظ شود. در طراحی ویترین مغازه و فروشگاه باید به ابعاد محیط تجاری توجه کنید. طراحی داخلی جواهر فروشی: طراحی داخلی فروشگاه های مختلف چه در ابعاد بزرگ و چه در فضاهای کوچک بایستی تابع استانداردهایی هم از نظر زیباشناسی و هم از نظر عملکردی باشد تا مخاطبین را به خود جذب کرده و نیازهای آنان را پاسخگو باشد. طراحی بخش داخلی فروشگاههای متعدد چه در اندازههای بزرگ و چه در محیطهای دارای متراژ کم باید مطیع استانداردهای لازم از لحاظ زیبا شناسی و همچنین عملکردی باشد تا از این طریق مخاطبین بسیاری را به خود جذب نماید و کلیه خواستههای آن ها را نیز جوابگو باشد.

توجه به نمای بیرونی یک فروشگاه طلافروشی اولین قدم در جذب مشتری به داخل فروشگاه می باشد. چرا که این کالای لوکس، با قرار گرفتن در یک ویترین جذاب، می تواند چشم نواز تر و دل پسند تر باشد. بنابراین کمک گرفتن از متخصصین در این زمینه کاملا ضروری می باشد. برای موفقیت راز پیچیده ای وجود ندارد؛ آماده سازی، سخت کوشی و درس گرفتن از شکست ها. ایجاد فضای مناسب برای نشستن در یک مغازه طلا فروشی چقدر مهم است؟ بنابراین انتخاب رنگ مناسب برای برند گالری بسیار مهم است. استفاده از رنگ مناسب برای جلوه بیشتر کالاها نکته بسیار حائز اهمیتی است.

به راحتی می توانید تغییر دکوراسیون بدهید. برای راحتی مشتریان و اینکه احساس کنند به جای خرید به یک هتل لوکس آمدهاند که قرار است با خیال راحت به تماشای جواهرات ارزنده بنشینند، بهتر است از مبلمانها و یا صندلیهای راحتی با رنگ خاص و زیبا استفاده کنید. انسان امروزی، با تمام فشارهای کاری و غیره، به دنبال بهانه ای برای آرامش بیشتر است و یکی از این عوامل میتواند محیط زیبا باشد.برای خلق یک محیط دلچسب، چه در خانه و چه در محل کار، نیاز به صرف هزینه بالا نیست. جواب این سوال خیر است چون برخی مغازه ها با داشتن طلا و جواهر گرانقیمت نمی توانند مشتری مورد نظر را جلب کنند. اگر مشتری تمایل به مقایسه دو قطعه داشت؛ باید یکی از قطعهها روی میز و دیگری در دست فروشنده باشد. درب ورودی طلا فروشی علاوه بر اینکه باید امنیت را برقرار کند، باید ظریف و لوکس باشد. بنابراین سپری کردن وقت برای ایجاد امنیت در طلافروشی بسیار مهم است. دکور طلافروشی کلاسیک از محبوب ترین انتخاب ها برای دکور زدن در طلا فروشی است. طراحی طلا فروشی از آن دسته فروشگاه های است که مخاطب آنها اکثرا خانم ها هستند و روحیه خانم ها هم به زرق و برق توجه بیشتری دارند.

ساخت ظاهری زیبا از فروشگاه باعث جلب توجه عابران پیاده و افزایش اعتبار طلافروشی میشود. ویترین مغازه ها اولین قسمتی است که مشتری ها با ان رو به رو میشود. شما می توانید محصول مورد نظر را با نورپردازی خاصی به نقطه توجه تبدیل کرده و چشم ها را به آن خیره نمایید. نکته مهم برای بسیاری از اماکن تجاری توجه به نورپردازی است. برای ایجاد بهترین دکور باید مسائل گوناگونی را درنظر داشت. پس از بازگشایی مغازه ابتدا درها باید قفل بمانند. پس بهتر است برای طراحی داخلی ساختمان جواهر فروشی به روحیات و سلیقه بانوان دقت کنید. امیدواریم دید خوبی نسبت به طراحی دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی گرفته باشید؛ یادتان باشد که شاید نتوانید تمام موارد مربوط به این ایده ها رعایت کنید؛ پس بهتر است اقدام به ایده برداری نکته از هر یک از ایده های طراحی داخلی مغازه طلا فروشی داشته باشید و یا حتی می توانید با شرکت دکوراسیون داخلی رادان گلس تماس بگیرد و طراحی دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی خود را به آنها بسپارید. این مبلمان دارای تنوع بینظیری از رنگ و طرح هستند که به راحتی میتوانید با دکوراسیون خود ایجاد هماهنگی کنید.

یکی از جزییات تاثیر گذار در طراحی داخلی طلا فروشی استفاده از رنگ های مناسب می باشد. دکوراسیون داخلی مغازه طلافروشی مثل تمام کاربری های دیگر مهم است و در دید خریدار یا مشتری تاثیر گذار میباشد. سهولت بازدید از جواهرات در میزان فروش طلافروشی نیز بسیار تاثیر گذار است. میزان بالای جذب مشتری به داخل مغازه طلا فروشی می تواند به فروش بالاتر مغازه بیانجامد. امنیت در فضاهای فروش کالاهای گرانقیمت تعریف دیگری دارد. درب ورودی طلا فروشی علاوه بر اینکه باید امنیت را حفظ کند، باید ظریف و زیبا باشد. حتی یک فروشگاه طلافروشی اینترنتی نیز باید از وبسایتی با ظاهر زیبا و چشم نواز استفاده کند. ظاهر دکوراسیون طلافروشی اولین تجربهای است که مشتریان از فروشگاه بهدست میآورند.

اما بهتر است چیدمان را طوری انجام دهید تا با حضور مشتریان زیاد هم دید شما و ضبط فیلمها دچار مشکل نشود. به طوری که با یک متر فاصله از دیوار قرار داشت و فضا را به دو قسمت تقسیم می کرد. رنگ، کاغذ دیواری یا دیوارپوش را بهتر است طوری انتخاب کرد که جواهرها بیشتر جلوه کنند. مشتریان باید احساس کنند که برندها به آنها اعتماد دارند. طراحی باید به صورتی باشد که مشتری در حین ورود احساس کند به یک هتل با شکوه قدم گذاشته است. مجهز کردن در به قفل ضد سرقت باعث میشود از اولین قدم سارق برای ورود به درون محیط جلوگیری شود.

از آنجایی که طلا یک نوع کالای لوکس است؛ سرقت طلا در تمام ساعات روز و اوقات سال وجود دارد. پس می بینیم که طراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشی بسیار مهم است به خصوص که شما تازه کار باشید و تازه کار خود را شروع کرده باشید و تصمیم داشته باشید مشتری های که دفعه اول وارد مغازه شما می شوند به مشتری های دائم شما تبدیل شوند. پس به طراحی آن، نورپردازی، موقعیت قرارگیری، ایستادن مشتری و مدت زمانی که در آن مسیر معطل میشود، دقت کنید. زمانی که بر روی طلا و جواهرات نور تابیده میشود، درخشش طلا و سنگهای قیمتی برای شما نمایان میشود که زیبایی آن را چند برابر میکند. به همین منظور نکات و ایدههای مختلفی را در اختیارتان قرار خواهیم داد که در این امر یاریرسان باشد. به منظور طراحی فضای موجود برگرفته از آینه پرو در طلافروشی، نکات بسیار ظریفی را باید در نظر بگیریم. دکوراسیون طلافروشی باید به نحوی باشد که دو ویژگی لوکس بودن و امنیت را دارا باشد. نورپردازی باید به نحوی صورت گیرد که نیازی به خارج کردن کالا از ویترین برای مشاهده بهتر آن نباشد. در هنگام طراحی ویترین جواهرات و طلا باید به نحوی در معرض نمایش قرار بگیرد که مشتری به خوبی بتواند ببیند و به این صورت نباشد که بخواید کالاهای با ارزشمند را از ویترین خارج کنید.