افزودن سنسور حرکت زنگ هشدار به پایگاه دانش جهانی سیستم دوربین امنیتی / دوربین مدار بسته

بعد از اینکه سخت افزار خود را انتخاب کردید؛ وقت آن است که همه چیز را به هم وصل کنیم. با باز کردن سنسور PIR برای آشکار شدن مدار داخلی شروع کنید. به طور کلی شبیه تصویر زیر خواهد بود. سپس باید محل نصب کابل های برق و داده را پیدا کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، باید پیچ ​​های ناحیه نصب را با استفاده از پیچ گوشتی فیلیپس یا سر صاف باز کنید (این به مدل خاص شما بستگی دارد). در مرحله بعد، کابل های برق و داده را در مکان های مناسب سنسور PIR قرار دهید. با پیچاندن کابل ها و اطمینان از ایمن بودن آنها، اتصال را تکمیل کنید. در نهایت، میزان ارتفاع یا پایین بودن سنسور PIR را تعیین کنید و تنظیمات ارتفاع سنسور PIR را مطابق با آن تنظیم کنید. ابتدا باید پیچ ​​تنظیم ارتفاع را باز کرده و برد مدار را به سمت بالا یا پایین بلغزانید. از بریدگی تنظیم ارتفاع در سمت چپ و راهنمای پایه روی برد مدار برای انتخاب ارتفاع مناسب برای نصب خود استفاده کنید. این واحد خاص را می توان در هر مکانی از 6 فوت تا 12 فوت ارتفاع نصب کرد. یک بار دیگر، این فرآیند بسته به سنسور PIR که انتخاب کرده اید متفاوت خواهد بود.

pir-connect-dvr

هنگامی که تمام اتصالات خود را تکمیل کردید؛ سنسور PIR شبیه این خواهد بود (تصویر زیر). برای کابل برق، مطمئن شوید که قسمت قرمز به ترمینال مثبت (+) و قسمت مشکی به ترمینال منفی (-) متصل است.

pir-sensor-internal

سنسور PIR یک حسگر الکترونیکی است که با اندازه گیری نور مادون قرمز که از اجسامی که در محدوده دید آن قرار می گیرند، ایجاد می شود. Passive به دلیلی بخشی از نام آن است و دلیل آن این است که حسگر از انرژی برای تشخیص فعال استفاده نمی کند. تنها زمانی فعال می شود که انرژی توسط یک جسم ساطع شود. اگر انتخاب می‌کنید از سنسور PIR استفاده کنید، درک این نکته نیز بسیار مهم است که این حسگر توسط تغییرات دما (یعنی گرما) تحریک نمی‌شود، بلکه انرژی منتشر شده توسط گرما (طول موج‌های فروسرخ) است. هر جسمی که بالاتر از صفر مطلق باشد (کمترین دمای ممکن) این “انرژی گرمایی” را منتشر می کند.

پس از انجام تمام این مراحل با صفحه ای روبرو خواهید شد که در تصویر زیر نشان داده شده است. در صفحه Detect می توانید چندین تنظیمات مربوط به سنسور PIR را تغییر دهید. به عنوان مثال، می توانید کانال سنسور PIR را تنظیم کنید. در این حالت روی کانال 1 تنظیم می شود زیرا به شکاف 1 روی بلوک لوازم جانبی DVR وصل شده است. همچنین می‌توانید تغییر دهید که آیا حسگر PIR باعث خاموش شدن زنگ هشدار می‌شود یا در صورت تشخیص حرکت، اعلان ایمیل ارسال می‌کند. همچنین می‌توان آن را طوری تنظیم کرد که ترکیبی از این چیزها را با هم ترکیب کند. این همه به نیازهای خاص شما و نحوه تنظیم آن بستگی دارد.

3) روی تنظیمات کلیک کنید

سیستم‌های دوربین مداربسته بسیار قابل تنظیم هستند و می‌توان آن‌ها را متناسب با نیازهای خاص هر کاربر پیکربندی کرد. یکی از اجزای اختیاری که می توان اضافه کرد سنسور PIR است که مخفف عبارت Passive Infrared sensor است. سنسورهای PIR حسگرهای حرکتی هستند که معمولاً در سیستم‌های امنیتی خانه استفاده می‌شوند، اما می‌توانند به برخی از سیستم‌های دوربین امنیتی ما نیز اضافه شوند. با استفاده از این سنسور اضافی، می توانید ضبط کننده DVR سیستم دوربین خود را به گونه ای پیکربندی کنید که بر اساس آنچه شما مشخص می کنید، کارهای مختلفی را انجام دهد.

سنسور پیر

نحوه ضبط یک سیستم دوربین امنیتی با استفاده از ورودی های هشدار

4) روی Detect کلیک کنید

نمای عقب DVR با کابل داده سنسور PIR متصل است

ویدئوی زیر نحوه تنظیم ضبط مبتنی بر زنگ هشدار را در یکی از ضبط کننده های DVR یا NVR توضیح می دهد.

ارتباط با نویسنده از طریق: توییتر | فیس بوک | یوتیوب

منبع

بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از دوربین های امنیتی قبلاً دارای حسگرهای حرکتی داخلی هستند. مزیت اصلی استفاده از سنسور PIR اضافی این است که هنگام تشخیص تغییرات در محیط بسیار حساس تر هستند. آنها همچنین دامنه تشخیص بیشتری دارند. اگر تصمیم دارید که می خواهید از PIR استفاده کنید، وظیفه بعدی شما نصب آن و پیکربندی آن در دستگاه DVR خواهد بود.

هنگامی که سنسور PIR را انتخاب کردید، گام بعدی این است که بسته به نحوه و مکان نصب سنسور PIR، کابل کشی مناسب را انتخاب کنید. برخی از عواملی که باید در نظر بگیرید این است که سنسور PIR چقدر از DVR و چقدر از منبع تغذیه فاصله خواهد داشت. برای اهداف نمایش بصری خود، از یک کابل برق و یک کابل داده CAT5 با طول کوچک (در تصویر نیست) استفاده خواهیم کرد. کابل دیتا که در تصویر هست یک کابل جفت تابیده 18AWG می باشد. اگر سنسور PIR خود را دورتر از DVR خود نصب می کنید، این کابلی است که ما توصیه می کنیم. این یک سیم گیج ضخیم تر و به طور کلی محکم تر است.

1) روی صفحه اصلی کلیک راست کرده و به منوی اصلی بروید

سنسور اصلی PIR

اکنون که یک سنسور PIR کاملاً سیمی دارید. باید به DVR متصل شود. بلوک لوازم جانبی (معمولاً سبز رنگ) را در پشت دستگاه DVR قرار دهید. با باز کردن پیچ های بالای شکاف “1” و شکاف “زمین” شروع کنید. با کلیک کردن اینجا می توانید ببینید که نماد زمین چگونه به نظر می رسد. ترتیب سیم بلوک لوازم جانبی باید با ترتیب سیم داخل حسگر PIR مطابقت داشته باشد. در این حالت، سیم راه راه در سمت چپ سنسور داریم، بنابراین باید در سمت چپ در بلوک لوازم جانبی باشد. لطفا به تصویر زیر مراجعه کنید. پس از تکمیل، حسگر باید به آداپتور برق 12 ولت وصل شود یا بسته به تنظیمات خاص شما به یک جعبه برق متصل شود.

2) نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

برای تکمیل تنظیمات و شروع استفاده از سنسور PIR، باید در نهایت تنظیمات PIR را در داخل DVR پیکربندی کنید. این کار با پیمایش منوی روی صفحه و تنظیم عملکرد سنسور PIR بر اساس نیازهای خاص شما انجام می شود. برای رفتن به صفحه تنظیمات PIR، لیست مراحل زیر را دنبال کنید.

pir-sensor-internal-2

کابل برق و کابل دیتا

کابل-پاور-داده

سنسور PIR را باز کنید

دان استفنز یک مدیر پشتیبانی فنی در CCTV Camera World، یک توزیع کننده پیشرو دوربین های امنیتی واقع در بوفالو، نیویورک است. زمینه تخصص او در طراحی سیستم های دوربین امنیتی حرفه ای برای مشاغل متوسط ​​و بزرگ، مدارس و پروژه های دولتی است.

بعد از اینکه سنسور زنگ هشدار را به پشت ضبط کننده وصل کردید، سری مراحل بعدی شامل تنظیم یک برنامه زمانبندی ضبط در سیستم امنیتی برای ضبط هنگام فعال شدن زنگ هشدار است. می‌توانید یکی از دستگاه‌های DVR یا NVR ما را با ورودی‌های آلارم پیکربندی کنید تا فقط بر اساس ضبط فعال شده زنگ ضبط کند، یا هنگام استفاده از ضبط‌کننده‌های دوربین امنیتی ما، آن را با ضبط مداوم ویدیو و تشخیص حرکت مبتنی بر ویدیو ترکیب کنید.

سنسور PIR را با سیم کشی کامل باز کنید