انتخاب UPS مناسب برای دوربین مداربسته

همچنین اگر استفادههای دیگری از ups میکنید نیز باید آنها را نیز مدنظر قرار دهید. مزیت دیگری که UPS دارد، جلوگیری از آسیب به دوربینها و سایر لوازم برقی در اثر نوسانات برق و مشکلات سیمکشی است. در انتخاب یک UPS کاربردی برای دوربینها باید به توان مصرفی موردنیاز و توان مصرفی UPS توجه شود. چرا باید در انتخاب UPS دقت کنیم؟ حال بیایید با یک مثال این مسئله را روشنتر کنیم. در زمان انتخاب ups به چه مجله خبری lgcctv نکاتی توجه کنیم؟ یوپیاس مناسب برای دوربین مداربسته چه ویژگیهایی دارد؟ خب احتمالاً الان این سؤال برایتان پیشآمده که از کجا بفهمیم چه یوپیاسی با چه توانی برای کاربرد ما مناسب است. همانطور که گفته شد UPS یک منبع برق اضطراری برای مواقع قطعی برق است. در واقع میتوان گفته که بهوسیلهای ضروری تبدیل شده است. اگر از باتریهای بیشتری در UPS استفاده شود، دستگاه میتواند تایم بیشتری برق تأمین کند. استفاده از انواع UPS که از دستگاهها در برابر آسیبهای برق محافظت میکنند، میتواند بسیار کمککننده باشد. فرض کنید که دوربین مداربستة شما در حال محافظت از خانه یا محل کار شماست. هر UPS توان مصرفی مشخصی دارد که در مشخصات کالا درج میشود.

هر دوربین، نمایشگر و دستگاه DVR که خریداری میکنید، توان مصرفی مشخصی دارد. اما اگر دو باتری 7 آمپری در دستگاه استفاده شده باشد، توانایی تأمین برق تا 1 ساعت و 40 دقیقه را دارد. یوپیاس توانایی تأمین برق برای دستگاههایی را دارد که توان مصرفی آنها بیش از میزان ولتآمپر UPS نباشد. این در صورتی است که از ظرفیت باتریها استفاده شود؛ وگرنه درصورتیکه از میزان کمتری از ظرفیت باتریهای UPS استفاده شود، سیستم برق اضطراری بازدهی طولانیتری خواهد داشت. اما همانطور که UPS کم قدرت ناکارآمد است، استفاده از دستگاه برق اضطراری با توان مصرفی بیش از حد نیاز هم معقول نیست؛ چراکه هرچه توان مصرفی UPS بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود؛ بنابراین از لحاظ اقتصادی خرید UPS با توان فراتر از نیاز منطقی نیست. علاوه بر این عوامل تأثیرگذار بهطورکلی UPSها قیمت متفاوتی دارند که بیشتر این تفاوت قیمت بهخاطر برند دستگاه نیز هست. مهمترین مسئله در تأثیرگذار در قیمت همین موضوع است. به مثال زیر توجه کنید تا موضوع را بهتر متوجه شوید. در مثالی که زده شد این مورد را بررسی میکنیم. در فاصلهای که باتری برق دوربین را تأمین میکند، دوربین خاموش است؛ بنابراین تصاویر و اطلاعات در این فاصلة زمانی ثبت و ضبط نخواهند شد.

در این دستهبندی دستگاه یوپیاس به دو نوع آنلاین و آفلاین تقسیم میشود. باتوجهبه ویژگیهای دوربین و نوع کاربرد ups باید نوع مناسب دستگاه برق اضطراری را انتخاب کنید. این موضوع سبب میشود که با قطع شدن برق هیچگونه شکافی بین قطع شدن برق و وصل شدن یوپیاس وجود نداشته باشد و دوربین بههیچوجه خاموش نشود؛ بنابراین در زمان انتخاب ups مناسب برای دوربین، اگر تصاویر حساسی را ثبت و ضبط میکنید استفاده از این نوع یوپیاس بهشدت توصیه میشود. اما گاهی باتوجهبه نوع دوربین، تعداد آنها و سایر مصارف از ups نوع دو باتری آن مورداستفاده قرار میگیرد. برای تأمین برق تعداد 16 دوربین و دستگاه DVR و سایر تجهیزات آن بهتر است از دو UPS 1000 واتی و یا تعداد بیشتری UPS مناسب استفاده شود. یکی از کاربردهای این منبع تغذیه برای دوربینهای مداربسته و تجهیزات مربوط به آن است. اگر دسترسی شما به برق غیر ممکن است از دوربین های مداربسته شارژی استفاده کنید که یکی از کاربردی ترین دوربین های بی سیم یا وایرلس بوده .

جایی که قطعی برق رخ دهد این دستگاه بسیار کاربردی خواهد بود. در واقع با خرید یک UPS مناسب برای دوربین مداربسته میتوان دستگاههای دیگر مانند کامپیوتر را نیز در زمان قطعی برق به راه انداخت یا مثلاً میتوان UPS را به دستگاه امنیتی ساختمان متصل کرد تا در زمان قطعی برق هشدارهای سیستم امنیتی و حریق را دریافت کنیم. همان طور که می دانید حفظ امنیت از طریق دوربین های مدار بسته یکی از راه های مطمئن بوده و هست.البته که دوربین های مداربسته انواع مختلفی دارد اما شما بسته به نیاز خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کرده و در محل مورد نظر نصب کنید. مثلاً برق همة دستگاههای متصل را تأمین نکرده و فقط برخی از آنها را روشن میکند. نوع آنلاین که UPS مناسب محسوب میشود، همیشه در مدار بوده و در صورت قطعی برق بلافاصله نیروی الکتریسیته را تأمین میکند. UPS بهعنوان منبع تأمین برق اضطراری عمل میکند. دستگاه برق اضطراری باید قدرت لازم برای ذخیرة نیرو و روشن نگهداشتن دوربینها را داشته باشد. فرض کنید دو دوربین 12 واتی، یک نمایشگر 46 واتی و یک دستگاه DVR 80 واتی را بخواهید با استفاده از UPS روشن کنید. اگر این یوپیاس از نوع تک باتری و با ظرفیتهای 7 یا 9 آمپر باشد به ترتیب میتواند 40 دقیقه و 1 ساعت تجهیزات را روشن نگه دارد.