انواع دوربین مداربسته + راهنمای خرید + قیمت نمایندگی مرکزی هایک ویژن | lgcctv

بنابراین این سیستم دوربین مداربسته، ایده آل برای محیط‌های کاری است که نیاز به نظارت شبانه‌روزی دوربین مداربسته در محیط‌های بیرونی با شرایط نوری متفاوت دارند. در این مقاله با شما در مورد انواع دوربین مداربسته صحبت خواهیم کرد. دوربین‌های آنالوگ به CCTV نیز معروف هستند و دوربین‌های دیجیتال یا تحت شبکه را با نام اختصاری IP نشان می‌دهند.

http://celebsmag.irدوربین PTZ یا همان Speed Dome دارای قابلیت چرخش 360 درجه ای، دوران 180 درجه ای، و بزرگنمایی تا 10 برابر حد معمول می باشد. این ویژگی ها باعث شده که این مدل دوربین را به بهترین دوربین مداربسته تبدیل کرده است. این مدل دوربین های مداربسته بدون داشتن نقطه کور می تواند تمام فضای مورد نظر را تا شعاع چند صد متر تحت نظر داشته باشد.

  • همچنین برای نصب دوربین بولت بهتر است یک محفظه فلزی بر روی آن نصب کنید تا در برابر باد و باران مقاوم شود.
  • تکنولوژی AHD که نسل جدید دوربین‌های مداربسته آنالوگ به حساب می‌رود، یک فرمت تصویری در انواع دوربین‌های مداربسته آنالوگ است و مانند آن‌ها از کابل کواکسیال یا RG59 برای ارتباط با دستگاه DVR استفاده می‌کند.
  • راه‌اندازی آسان مانند کابل‌های مشترک کواکسیال و ترمینال کامپیوتر موردنیاز نیست.
  • برخی از دوربین های کیوب دارای میکروفون داخلی و اسپیکر هستند و عموما برای نظارت اتاق ها و محیط های داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.

دوربین های تحت شبکه نیز مانند دوربین های آنالوگ توسط دو سیم به دستگاه ضبط کننده متصل می شوند. قابلیت POE این امکان را فراهم می کند تا کابل شبکه علاوه بر انتقال اطلاعات بتواند انرژی الکتریکی را نیز منتقل کند. در دوربین هایی که دارای این ویژگی هستند، نیاز به سیم جداگانه برای تغذیه وجود ندارد. دوربین های تحت شبکه دارای تصاویر با کیفیت بالا و ویژگی پردازش تصاویر هستند. PTZ در واقع مخفف Pan (چرخش)، Tilt (دوران)، Zoom (بزرگنمایی) می باشد.

دوربین مداربسته اسپیددام، گردان PTZ

دوربین با لنز ثابت قابلیت تنظیم میدان دید را ندارند و فاصله کانونی آنها ثبات است. به عنوان مثال دوربین با لنز 2.8mm زاویه دیدی حدود 90 درجه را ارائه می دهد و نمی تواند زاویه دید 60 یا 180 را ارائه دهد. در دوربین با لنز وریفوکال به علت دارا بودن فاصله کانونی قابل تنظیم می توانید میدان دید را برحسب نیاز و متناسب با لنزهای آن تغییر دهید.

11 نوع مجله خبری دوربین مداربسته ال جی مداربسته را به شما معرفی می‌کنیم، که قبل از خرید حتماً باید این موارد را رعایت کنید. برخی از برندها مانند سونی و بوش نیز جزو دسته دوربین های گران قیمت به شمار می آیند. معمولا نرم افزارهای مربوطه در این برندها باید به صورت جداگانه خریداری شوند. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که در سال های اخیر به دلیل وجود تحریم های فراوان، برندهایی مانند سونی و بوش در ایران نمایندگی ندارند. از این رو در صورت بروز اختلال در این دوربین ها ممکن است با مشکل مواجه شوید.

دوربین مدار بسته صنعتی