انواع دوربین مداربسته و سیستم های آن (راهنمای جامع)

پیکسل ها نسبت به طیف نور بسیار حساس هستند. برای پمپ نفت و گاز بسیار ایده آل هستند. برای افزایش عملکرد و عمر سیستم های دوربین مداربسته محفظه ها نقش به سزایی دارند. از انواع دوربین های مداربسته مخفی هستند که کاربرد امنیتی و جاسوسی دارند. انتخاب محفظه و پایه نگه دارنده انواع دوربین مداربسته، با توجه به انواع مدل های دوربین مداربسته خریداری می شود. الزامات نصب و طراحی سخت افزار که با توجه به ارزش مکان متغیر است. برای مکان های پر دود و مه آلود دوربین های مداربسته حرراتی را مجله خبری lgcctv نصب می کنند. قدرت این دوربین می تواند تعداد دوربین های مورد نیاز برای پوشش همان ناحیه نظارتی را کاهش دهد. پیکسل ها : وضوح صفحه نمایش یک مانیتور با تعداد پیکسل های آن تصویر مورد سنجش قرار می گیرد. در داخل ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. دوربین های اسپیدام با استفاده از یک آدرس IP می توانند موقعیت، حرکت و چرخش سریع لنز را از راه دور کنترل کنند. سیستم های مداربسته مبتنی بر IP به گونه ای طراحی شده اند که از طریق یک آدرس دسترسی تصاویر ضبط شده از طریق شبکه به کامپیوتر یا دستگاههای دیگر منتقل شده و قابل پخش می شود.

برخی از انواع دوربین مداربسته پروژکتوردار هستند و برای روشن کردن فضاهایی کم نور نیاز به پروژکتور دارند. برخی از بهترین دوربین های مداربسته می توانند تا 355 درجه حرکت کنند و تا 90 درجه کج شوند. برای نصب نیاز به تجهیزات یا سخت افزارهای متفاوت می باشد که متناسب با برنامه ها، اشکال و اندازهای دوربین ها تولید می شود. برای محافظت از دوزیین ها د ربرابر عوامل خارجی و یا تغییرات آب و هوایی از براکت ها استفاده می شود. دوربین گلوله ای از انواع دوربین مداربسته هستند که در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد. به علت بکار گیری از کابل های کواکسیال در اتصال در برابر حملات سایبری کاربرد امنیتی نیز دارند. دارای دید در شب IR و مقاوم در برابر خرابکاری است. توجه به ثبت زمان ( تاریخ روز و ساعت) تصویر برداری در هنگام ضبط ویدئویی دارای اهمیت است. یعنی پروتکل زمان شبکه (Network Time Protocol) و زمان ذخیره تصویر در روز DST (Daylight Saving Time) را دارند. غالبا دوربین های مداربسته چرخان را در داخل این محفظه ها محافظت می شوند. دوربین های مداربسته ضد نور ICR برای جبران تاریکی، کمبود نور و یا مهار نور بیش از حد خورشید یا مادون قرمز دوربین مداربسته مجهز به فناوری ICR می شود.

از کابل شبکه برای اتصال دوربین ها به سایر اجزای دوربین مدار بسته استفاده می کنند. در مکان هایی که جرم و جنایت زیاد به وقوع می پیوند استفاده می شوند. بخاری ها و تهویه ها: برای مهار رطوبت، گرما و یخ زدگی، دوربین ها به سخت افزار هایی مجهز می شوند که به دوربین قابلیت کار در شرایط دشوار را فراهم کند. در محوطه ها و خانه هایی که دارای حیاط های جلو و عقب هستند می توانند برای نظارت از دوربین های فضای باز و دوربین های مداربسته ویدئوبی مخصوص درب ها بهره مند شوند. دوربین های مداربسته عروسکی به نحوه نگه داری و سلامت کودکان در خانه یا مهدکودک ها نظارت می کند. برای مناطقی که بار الکتریکی زیادی را تحمل می کند. که تجهیزات دوربین مداربسته را در خود جای می دهند. این چراغ های LED نشان می دهد که دوربین در حال ضبط تصاویر است و دستگاه کار می کند. می توان آن ها را در هر قسمت از خانه نصب کرد بدون اینکه توجه کسی را به خود جلب کند. در بازار مانیتورهای ویدئویی با دو نوع نمایشگرها (LCD) و LED در اندازه های مختلف ارائه می شود پیکسل مهمترین جز در نمایش یک تصویر است.

کابل شبکه لگراند یکی از محبوبترین نوع کابل استفاده شده برای سیستم سیستم کابل کشی شبکه دوربین های مداربسته است. این دوربین ها تصاویر را تجزیه وتحلیل کرده و یا بوسیله حسگر فوتوالکتریکی مشخص می کند که باید از نور مادون قرمز استفاده یا آن را حذف کند. دوربین مداربسته در یک سیستم دوربین مداربسته باید طوری طراحی و پیکربندی شود که توانایی حفظ و بایگانی ویدئویی تصاویر را داشته باشد. محل نصب سیستم دوربین مداربسته باید به گونه ای طراحی شود که با FOV مورد نظر دستگاه تداخل نداشته باشد. برای نمایش تصاویر دوربین مداربسته می توان به مانیتورهای تلویزیون، کامپیوتر و… دوربین های مداربسته با فناوری LPR در یک منطقه پر ترافیک نصب می شوند. حداقل فضای لازم برای ذخیره تصاویر در یک روز کامل تقریبا 38 گیگابیت حافظه است. نقش دوربین های مداربسته در جوامع کنونی روز بروز پر رنگ تر می شود. شید ضدنور خورشید: وقتی دوربین در معرض نور خورشید یا دمای بالا قرار گیرد زودتر خراب می شود. ضربه های چکش یا اجسام تیز افراد مزاحم آن ها را خراب نمی کند. لنزها، انرژی نوری یا IR را بر روی سنسورهای سیستم تصویربرداری متمرکز می کند. ICR از ورود نور مادون قرمز جلوگیری می کند.