انواع کنترلر فانوک؛ اجزا و کاربردها انجینیک | asilight

این مفهوم بسیار عمومی است و برای انواع تجهیزاتی که برای کنترل سیستم های صنعتی استفاده می شود کاربرد دارد. همان طور که پیشتر اشاره شد، کنترلر همان نقشی را در دستگاه ‌CNC دارد که مغز در بدن حیوانات زنده دارد. کنترلر به دستگاه فرمان می‌دهد چطور حرکت کرده و با چه سرعت و زاویه‌ای فعالیت داشته باشد. به همین دلیل توجه به کارکرد این دستگاه و نقش آن در کیفیت کار در کارگاه‌های مختلف ضروری است.

دسترسی سریع

برای کاهش این لیست، میزان هزینه و ویژگی های خاص هر کدام را باید در نظر گرفت. به عنوان مثال، کنترلرهای با جریان تولیدی بالا ( 10 آمپر ) را می توانیم از لیست حذف کنیم چرا که از کنترلرهای 5 آمپری بسیار گرانتر هستند. همچنین می توانیم تمام کنترلرهای یگانه را نیز از لیست حذف کنیم.

●ورودی و خروجی برای هوم سویچ ها Home Switch و لیمیت سویچ ها Limit Switch مجموعه ای اس آی لایت ها را دارد. ● قابلیت کار با سرو موتور Servo motor و استپ موتور Step motor را دارد. ●با سه روش پورت پارالل یا پرینتر LPT ، سریال پورت USB و پورت شبکه LAN از آن استفاده می نمایند.

  • همان طور که اشاره شد کنترلر‌ها بسیار متنوع هستند و هر کدام برای کاربری مشخصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • کنترل کننده با مقایسه سیگنال اندازه‌گیری با مقدار مطلوب و انجام محاسبات لازم، مقادیر متغیرهای تنظیم شونده را تعیین می‌کند.
  • ربات کوچک ما از دو موتور یکسان استفاده خواهد کرد، بنابراین می توانیم از یک کنترلر موتور دوگانه استفاده کنیم.
  • هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد ، تمامی حقوق محفوظ و متعلق به شرکت آلتون سگال می باشد.
برای استفاده از این کنترل گر نیاز به واسطه گری یک برد است که حد واسط کامپیوتر و دستگاه قرار بگیرد. در صورتی که ورودی برد بیشتر باشد سرعت دستگاه نیز بیشتر خواهد بود. با استفاده از این شیوه میزان دما باید از میزان تعیین شده به حد تعیین شده ای بالاتر یا پایینتر برود تا خروجی آن تغییر کند. این موضوع باعث می شود در صورتی که بالا یا پایین رفتن حرارت از میزان تعیین شده به سرعت اتفاق می افتد، خروجی سیستم سوئیچ های سریع و مداوم انجام ندهد.

شارژ کنترلر 60A و 48V سری MPPT مدل Tracer6420AN برند EPEVER

انواع کنترلر فانوک؛ اجزا و کاربردها انجینیک | asilight در کنترلر‌های آنلاین، دستگاه در حین کار به کامپیوتر متصل است و از نرم افزار فرمان می‌گیرد. اما در نمونه‌های آفلاین نیازی به متصل بودن دستگاه به کامپیوتر نیست و به صورت مجزا عمل می‌کند. در این نوع، دستگاه دارای نمایشگر است و به طور کامل قابل کنترل خواهد بود. انتقال فایل G-code نیز می‌تواند به واسطه‌های مختلفی مثل فلش مموری انجام پذیرد. دستگاه‌های CNC با انواع کنترلر فانوک را می‌توان در دسته بهترین ماشین‌های سی ان سی در بازار قرار داد.

۴) کنترل کننده های منطقی برنامه ریز (Programmable Logic Controllers):