دریچه هوا چیست ؟

معمولا فاصله بین خطوط دریچه خطی بین 10 تا 12 میلیمتر میباشد. درب دریچه بازدید فن کویل پرّهZ از جنس آلومینیوم و خود پره ها از جنس پروفیل آلومینیوم میباشد . با استفاده از این مکانیزم ممکن است تعداد فن های روشن در طول شب نسبت به روز، به میزان نصف کاهش یابد. به کمک این دریچه نیز شما می توانید میزان فشار هوای ورودی را به خوبی تنظیم نمایید و همچنین ورودی را در صورت نیاز کاملا مسدود کنید. جهت تنظیم هوای ورودی از کانال هوا از دریچه تنظیم هوا استفاده می شود. همانطور که می دانید کانال کولر، هوای مطبوع را از منبع به فضای مورد نظر انتقال می دهند و دریچه کولر آبی در انتهای کانال کولر نصب می شود و امکان تغییر جهت انتقال هوا بواسطه این دریچه ها وجود دارد. مهمترین ویژگی دریچه کولر آلومینیومی امکان تغییر جهت ایستای پره های عمودی که در جلوی دریچه تعبیه شده می باشد.

قسمت قرار گرفتن پروانه و تسمه کولر در یک حلزونی نصب شده در اتاقک کولر می باشد. داخل این حلزونی مقادیر زیادی گردوغبار نشسته که با روشن کردن کولر، تمامشان از طریق کانال وارد فضای خانه خواهند شد. دریچههای کولر استفاده شده در کانال کولر از دو حالت با فضای پشتی کم عمق یا عمیق تشکیل شده است. پوشش زمستانه: این نوع از پوشش در زمان برودت هوا مورد استفاده قرار گرفته و با بستن ورودی هوا از پخش جریان هوای سرد در اتاق جلوگیری خواهد نمود. هر کدام از دریچههای کولر به پخش بهتر جریان هوای خنک در محیط مورد استفاده کمک شایانی خواهند نمود. نوع جدیدی از دریچههای کولر با فناوری جدید و کنترل از راه دور به بازار آمده و اشخاص با استفاده از ریموت خاص توانایی تغییر جهت پره، وزش باد سرد یا بستن و قطع کامل جریان هوای خنک را دارند.

شرکت صنعتی نظری با تجربه بالغ بر 20 سال فعالیت در حوزه تولید انواع قطعات سیستم هوارسانی امکان ارائه بهترین خدمات در این زمینه را برای شما دریچه بازدید فراهم خواهد نمود. در پاسخ باید بیان نمود که با توجه به ابعاد دریچه، نیاز ساختمان و همچنین جنس مورد استفاده، قیمت های مختلفی در بازار وجود دارد. طراحی و ظاهر دریچه کولر بسیار مهم می باشد و در ساخت و طراحی دریچه کولر باید دقت لازم به عمل آید زیرا دریچه کولر تاثیر بسزایی در زیبایی و دکوراسیون محل مورد نظر دارد. زمانی که در مورد سیستم های هوارسانی و یا هواساز ها صحبت به میان می آید حتما با یکی از قطعات مهم آنها یعنی دریچه هوا نیز آشنا خواهید شد. دمپرهای مورد استفاده در این نوع از دریچه به صورت قالب های قاشقی تولید می شود یک دسته آن بر روی نمای قالب وجود دارد که می توان با کمک آن پره ها را باز و بسته کرد.

با بسته شدن شیارها در روزهای سرد سال از خروج هوای گرم به محیط بیرونی جلوگیری کرده و شلختگی پرههای هوا در زمانهای بلااستفاده از سیستم هوارسانی را مخفی خواهد نمود. از انواع دریچه هوا ی مشبک می توان به انواعِ زاویه دار از قبیلِ”زاویه صفر” و “زاویه ی چهل و پنج درجه” که بصورتِ یکطرفه، دوطرفه، سه طرفه و چهارطرفه پرتاب باد میکنند اشاره نمود. البته دریچههای سقفی به صورت یکطرفه، دو طرفه، سه طرفه و همچنین چهارگوشه تولید میشوند که این دریچههای سقفی نیز بیشتر به صورت دمپردار و گاها بدون دمپر استفاده میشوند. بی شک امروزه دریچه های آلومینیومی از پرکاربردترین دریچه های مورد استفاده هستند.

همانطور که در متن بالا گفته شد، این دریچهها دارای یک سری پرههای افقی و عمودی هستند. همچنین این نوع دریچهها این قابلیت را دارند که بر روی دیوار یا روی سقف نصب شوند بطوریکه با استفاده از پیچ مخصوصی که میتوانید تهیه کنید، محل نصب را بصورت دلخواه انتخاب کنید. این دریچه ها معمولا بصورت دیواری مورد استفاده قرار می گیرند، اما استفاده در سقف نیز هیچ اشکالی در کارکرد آنها ایجاد نخواهد کرد. اینگونه است که دریچه کولر با قابلیت ها و کارایی های منحصر به فرد خود، یکی از کاربردی ترین و پرمصرف ترین دریچه هوای مورد استفاده در ایران به شمار می آید. مدل پرهها دریچه: نوع پرههای دریچه کولر از 4 حالت: بالا، پایین، چپ و راست تشکیل شده و برگزیدن بهترین حالت آن بر اساس سلیقه هر فرد خواهد بود.

در ادامه به بررسی هر یک از این انواع آنها خواهیم پرداخت. تنها کافیست یک مرتبه با مجموعه تهویه سان همکاری داشته باشید تا با دیگر فروشگاه و تولیدیهای دریچه هوا و کولر قطع همکاری نمایید. کولرهای آبی در دو صورت مستقیم و کانالکشی شده هوای خنک را وارد محیط داخلی مجموعه خواهند نمود. مهمترین ویژگی دریچه کولر لاکچری پخش هوای خنک در روزهای گرم سال است. دریچه هوا در بخش نهایی کار وظیفه دریافت هوا از سایر بخشها را داشته و باید بر اساس مدل تعبیه شده به پخش جریان هوا در محیط داخلی بپردازد. لذا باید طراحی و تولید آن ها به گونه ای باشد که اشکالات و نواقص آنها تقریبا صفر باشد. به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که هدف از خرید دریچه کولر؛ تنظیم نمودن هوا و سرمای ورودی به محیط است لذا انتخاب ابعاد مناسب و همچنین جنس آن می توان بسیار مهم و چالش برانگیز باشد. به بیانی ساده تر می توان گفت که کانال کشی کولر از مهم ترین بخش های معماری یک ساختمان است. از این رو انتخاب یک دریچه مناسب با فضای محیط داخلی منزل، اداره یا فروشگاه مدنظر امری مهم بهشمار رفته و اگر از تجربه کافی در این زمینه برخوردار نیستید، از متخصصین امر مشورت بگیرید.

دریچه کانال کولر آهنی با توجه به توانایی کاهش ضخامت آن در حالت سفارشسازی شده، از کمترین قیمت برای مصرفکننده برخوردار است. فروشگاه تهویه سان با ارائه انواع دریچه کانال کولر برای شرایط آب و هوایی مختلف اعم از: با رطوبت بالا، گرم و خشک محل مناسبی برای خرید تجهیزات سیستم خکسازی هوا است. چنانچه علت کامل بسته نشدن دریچه کولر گازی شما به خاطر خرابی برد کولر گازی باشد، در اینجا به طور کاملا صددرصد شماره چارهای ندارید، جز اینکه از یک تعمیرکار بخواهید که برد کولر گازی را برای شما تعمیر و یا در برخی از شرایط تعویض کند که در صورت تعویض تعمیرکار باید ضمانت نامهای را برای قطعه تعویضی خود به شما تحویل دهد. خاموش و روشن کردن فن با یک نخ به سادگی انجام می شود و دمپر هواکش نیز هم زمان باز و بسته می شود. کولر آبی پس از انجام عملیات خنکسازی هوا آن را از قسمت پنجره به سمت بیرون خارج خواهد کرد. نوعی از دریچه گرد کولر دارای پرههای متحدالمرکز بوده و اندازه تیغهها هر چه از داخل به بیرون رفته، بیشتر خواهد شد. برای ساخت درب دریچه بازدید فن کویل ابتدا ابعاد داخل فریم دریچه بازدید را اندازه گیری می کنیم و از هر طرف ۱ تا ۲ میلیمتر جهت باز و بسته شدن درب دریچه لحاظ می نماییم.

دریچه های آهنی نیز می توانند به صورت سقفی یا دیواری مورد استفاده قرار گیرند. هرچه ضخامت ورق استفاده شده برای ساخت آن بیشتر باشد امکان لرزش و صدای پرههای آن به حداقل میرسد. پس از برش اضلاع فریم ، نوبت به گوشه زنی میرسد . سپس به گوشه زنی اضلاع می پردازیم تا زوایای دریچه هوا گونیا باشد. یکی دیگر از محصولات شرکت تهویه نو، دریچه کانال کولر آبی چوبی می باشد که به دلیل شکل ظاهری نظر مشتریان را به خود جلب می نماید. دریچه بازدید فن کویل ساده در مواردی کاربرد دارد سیستم برگشت هوای فن کویل توسط کانال رابط از محیط تغذیه میشود . دریچه ها ممکن است برای محیط های مختلف طراحی و تولید شود، دریچه تهویه هوا صنعتی و یا دریچه هوای بخاری گازی نمونه هایی از این قطعه با کاربرد های مختلف هستند. این کانالها به واسطه دریچه هایی که دارای پره های افقی و عمودی جهت تنظیم جریان هوا است، پوشانده میشوند. با کمی جستجو در بازار متوجه می شوید که دریچه های موجود از لحاظ جنس در دو دسته آهنی و آلومینیومی تقسیم بندی می شوند.دریچه هایی که آهنی هستند به راحتی می توانند دبی هوای ورودی را به خوبی به کمک دمپر تنظیم نمایند.

دریچههای کولر با کنترل از راه دور که قابلیت تغییر جهت و شدت پرتاب باد خنک دارد را دریچه کولر مدرن گویند. دریچه کولر آبی سرخود به شکل کامل بر روی پنجره خروجی باد سرد کولر نصب شده و با تنظیم جهت پرهها امکان هدایت هوای خنک وجود خواهد داشت. دریچه های کولر آهنی دارای دمپر در تنظیم میزان دبی هوا به محیط میباشد که پره های دمپر بصورت افقی در پشت دریچه، و پره های عمودی روی قاب اصلی دریچه باعث می شود که هوای داخل کانال به هر طرف که نیاز باشد هدایت شود. و درواقع کرهی تو خالی دریچه کروی با تکیه بر فریم گرد و غلتیدن در نشیمنگاه فریم امکان هدایت هوا را به تمام جوانب فریم فراهم مینماید و هوا در مدار 160 درجه، انتشار میدهد.

دریچه تنظیم هوای کله قندی نیز می تواند با دمپر و بدون دمپر تولید و به کار رود. همچنین هزینه دمپر نیز به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد. به عبارت دیگر این قیمت می تواند بسیار متفاوت باشد اما نکته مهمی که وجود دارد، این موضوع می باشد که خرید دریچه کولر آلومینیومی قطعا هزینه بیشتری به نسبت دریچه های آهنی به همراه دارد. اما آنچه در خصوص این دریچه ها دارای اهمیت بالا است، استفاده از ورقه های ضخیم آهنی برای ساخت است زیرا این ورقه ها دارای وزن بالایی هستند و در برابر هوا و پرتاب آن صدای اضافی تولید نمی نمایند.