دوربین تحت شبکه بیسیم چیست؟

انتخاب بین انواع دوربین تحت شبکه بیسیم میتواند گیچکننده باشد و تصمیمگیری در مورد ویژگیهای مورد نیاز یا بهترین دوربین مداربسته بیسیم را دشوار کند. دوربین مداربسته بیسیم وضوح بالایی دارد و میتواند دارای قابلیت دید در شب نیز باشند. ویژگیهایی مانند قابلیت تشخیص حرکت، امکان صحبت دو طرفه یا ذخیره سازی ویدئو به صورت ابری. شرکت رایکانت با سابقه ده ساله، به صورت حرفهای در زمینه نصب و راهاندازی دوربینهای مداربسته فعالیت میکند. اگر Wi-Fi شما خیلی کند است یا دوربین شما فاصله زیادی با روتر دارد، ممکن است دچار مشکلاتی مانند کند یا قطع شدن جریان ویدئو شوید. دوربین بیسیم تصاویر خود را از طریق وای فای منتقل میکند و با استفاده از برق AC روشن میشود. یعنی فقط زمانی که حرکتی را تشخیص میدهند روشن شده و ضبط میکنند و تا زمانی که دوباره به آنها احتیاج پیدا شود در حالت خاموش باقی میمانند. این یعنی دوربینهای بیسیم به کابل برق برای اتصال به پریز برق یا به باتری نیاز دارند. اما میتوان بعضی از آنها که به برق متصل میشوند را نیز برای ضبط 24/7 تنظیم کرد. دوربین سیمی: توسط کابل به منبع برق و اینترنت متصل میشود.

دوربینهای بیسیم معمولاً دارای قابلیتهای صوتی دو طرفه هستند تا بتوانید با شخصی که در دوربین میبیند صحبت کنید. دوربین بیسیم یا دوربین وایرلس(Wireless): از طریق Wi-Fi اطلاعات را انتقال میدهد و توسط کابل برق به منبع برق متصل میشود. اصطلاح بیسیم بیشتر به طریقه ارسال اطلاعات آنها اشاره میکند. اصطلاح “بیسیم” به چگونگی انتقال تصاویر دوربین اشاره دارد نه انتقال برق آن. بنابراین ممکن است تصاویر دوربینهای 4K شما گاهی اوقات فقط با کیفیت 720p انتقال پیدا کنند. دوربین مداربسته بیسیم با عنوان دوربین Wi-Fi نیز شناخته میشود. و در نهایت برخی از مدلهای مدرن دوربین بیسیم از یادگیری ماشینی استفاده مجله خبری lgcctv میکنند. برخی از سرویسهای ابری قابلیت ذخیره تصاویر برای حداکثر 60 روز را دارند. همچنین اگر فکر میکنید ممکن است در آینده بخواهید جای آنها را تغییر دهید، انعطافپذیری خوبی برای جابهجایی دارند. نصب دوربین مداربسته بی سیم نسبت به انواع دوربین مداربسته راحتتر است و انعطافپذیری بیشتری برای محل قرارگیری آن وجود دارد. یک مزیت اصلی دوربین تحت شبکه بیسیم این است که نصب آنها بسیار راحتتر از دوربینهای سیمی است. شاید نهایتا لازم باشد آنها را با استفاده از مته به دیوار یا سقف نصب کنید، ولی مراحل دیگر نصب دوربین تحت شبکه بیسیم بسیار راحتتر از انواع دیگر است.

استفاده از دوربین تحت شبکه بیسیم بسیار ساده است؛ میتوانید ویدئوهای زنده یا دخیرهشده را به راحتی در یک برنامه تلفن هوشمند یا کامپیوتر مشاهده کنید. زیرا نصب یا حذف آنها بسیار آسان است. زیرا پهنای باند کافی برای ارائه فیلم با کیفیت بالاتر وجود ندارد. با توجه به اندازه مکان مورد نظرتان، ممکن است یک دوربین مدار بسته بیسیم با برد بالا بهترین انتخاب برای شما باشد و یا یک دوربین تحت شبکه بیسیم کوچک گزینه بهتری باشد. دوربین تحت شبکه وایرلس یک گزینه بسیار عالی برای مجله خبری lgcctv مستاجرهاست. با اینکه دوربینهای بدون سیم (دوربین بیسیمی که با باتری کار میکند) از نظر محل قرارگیری بسیار انعطافپذیر هستند، اما باید همیشه به خاطر داشته باشید که باتریهای آنها را شارژ کنید. اگر از باتری استفاده کنند آنوقت این دوربین مداربسته بیسیم واقعا به یک دوربین بدون سیم تبدیل میشود. دوربین بدون سیم (Wire-free): دوربینهای بی سیمی که از طریق Wi-Fi به اینترنت متصل شده و به وسیله باتری کار میکنند. 1. دوربینهای مدرابسته بیسیم که با باتری کار میکنند و کاملا بدون سیم هستند. این مدل دوربین مدار بسته بیسیم حافظه دار اگر باتری و فضای ذخیرهسازی محلی داشته باشد، حتی اگر برق و اینترنت نیز قطع شود، میتواند همچنان کار کرده و ضبط کند.

همانطور که دوربینهای مداربسته معمولی به انواع دوربین بولت، دوربین دام، دوربین اسپید دام، و … انواع دوربین تحت شبکه میتوانند به صورت بیسیم یا باسیم باشند. تداخل رادیویی سایر دستگاههای بیسیم در خانه نیز میتوانند روی کیفیت فیلم تاثیر بگذارند. همچنین میتوانید تنظیمات و کنترل دوربین خود بر روی این برنامهها انجام دهید و یا فیلمهایی را که میخواهید به طور بلند مدت ذخیره کنید، دانلود کنید. بعضی از انواع دوربین مداربسته بیسیم حافظه داخلی دارند و میتوانند تصاویر را مستقیماً روی کارت micro SD ضبط کنند. اما دوربینهای بیسیم که به پریز برق متصل میشوند میتوانند 24/7 ساعته ضبط کنند. جف ولچ، افسر اصلاحات سابق و بنیانگذار مشاوران امنیتی Grab The Axe LLC میگوید: “دوربینهای بیسیم میتوانند تعیین کنند که موجود دورن ساختمان شما، یک شخص است یا حیوان. دوربینهای بی سیم میتوانند از طریق برق متناوب (مانند پریز برق خانگی) یا باتری تغذیه شوند. کیفیت فیلم دوربینهای بیسیم به شبکه Wi-Fi خانگی شما بستگی دارد.