دکوراسیون فست فود

تابلوها در دیزاین دیوار رستورانها نقش بسیار مهمی دارند به گونهای که با قرار گیری هر وسیلهای روی آن باعث جلب توجه میشود حال اگر وسایل مدرن و مجلل مورد استفاده قرار بگیرد باعث ایجاد رستورانی کلاسیک و مدرن میشود. فضایی که با نور طبیعی روشن می شود، حال و هوایی گرم به محیط می بخشد. آن شرکت معماری ای که چنین پروژه ای را تقبل می نماید باید دقیقا به سبک و مدل گچبری آن توجه ویژه ای داشته باشد. در سبک پست مدرن فضاهایی طراحی می گردد که از محیط افراد به صورت برجسته ای جدا شده باشد.در طراحی رستوران ها به سبک پست مدرن می توان از کانتینر ها بهره برد. یکی دیگر از بخش هایی که در طراحی داخلی کلاسیک باید توجه خاصی به آن داشته باشیم طراحی دیوارها می باشد در این پروژه هم معمار توانسته است با نیم ستون ها و ستون های کاذبی که در بخش مختلف دیوار استفاده کرده است دیوارها و قسمت های طولانی را به چند بخش مساوی تقسیم نمایید و یک فرم متقارن در کلیت طراحی فضا ایجاد نماید . خطوط شکسته، تزئینات غیر ضروری،فرم های نامتقارن، مقیاس های نامتناسب با فضا، استفاده از رنگ های جسورانه ، نور و رنگ پر جلوه و با کنتراست بالا، همه و همه از خصوصیات سبک پست مدرن در طراحی داخلی فضاها به شمار میرود.

البته برای دیوارها میتوان از یک دیوارپوش شیک استفاده کرد. نورپردازی یکی از عناصر مهم است که باعث جذابیت رستوران میشود، داخل رستوران مانند نمای بیرونی آن باید زرق و برق زیادی داشته باشد تا جلب توجه زیادی کند با نصب لامپهای گوناگون میتوان روشنایی زیادی را در رستوران ایجاد کرد البته روشنایی داخل رستوران باید به اندازه کافی باشد. دکوراسیون شما بهجای استفاده از رنگهای روشن باید ظریف و باکلاس باشد. البته نباید استفاده از آینه های دکوراتیو در جای جای این بازسازی ساختمان چشم پوشی کنیم ، استفاده ماهرانه از آنها علاوه بر گسترش فضای بصری ما زیبایی خاصی را هم به محیط می دهد .

حال ما در شرکت بازسازی ساختمان هیرادانا در این مقاله سعی داریم تا با یکی از پروژه های موفق در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک رستوران آشنا شده و جزئیات طراحی و اجرایی آن را با هم بررسی نماییم . حال اگر دکوراسیون کلاسیک بود می توان از لوسترهای شیشه ای و نقره ای و طلایی و اگر دکوراسیون مدرن بود می توان از لوسترهای ساده تر و سبک مدرن و مینیمال و چراغ ها و هالوژن های پنهان برای روشن کردن فضا بهره برد . اگر می خواهید رستوران خود را در منطقه ای که دانشجویان زیادی دارد و هدف اصلی شما نیز این قشر جامعه است، داشتن دکوراسیونی لاکچری به نظر مناسب نمی رسد و باید دکوراسیون رستوران یا کافه شما بسیار صمیمی باشد. افراد زیادی دوست دار استفاده از عناصر و لوازم طبیعی در دکوراسیون هستند و با این کار سعی می کنند طبیعت و زندگی را وارد محیط های داخلی کنند.یکی از این راه ها استفاده از بامبو است که هم زیباست و هم با هزینه مناسب می توان از آن استفاده کرد. افراد دیگری نیز هستند که در سر راه کارشان به کافه میآیند و سریع هم میروند.

همه این ریزه کاری ها باعث می شود مشتری بین خود و طبیعت پاک، فاصله زیادی حس نکند. این تخت ها در طراحی های گوناگون و اشکال مختلف توسط هنرمندان و متخصصین تولید می شوند و بر روی آنها منبت کاری های زیبا وجود دارد. سبک پست مدرن سبکی است که در آن حتی عادی ترین چیزها تبدیل به جذابیت برای بیننده می گردد.و طراحی رستوران شما به سبک پست مدرن می تواند تاثیر مستقیمی بر جذب مشتریان شود. و از این رو از چراغ هایی استفاده می کند که پراکندگی نور را در محیط بتواند به رخ بیننده بکشد. استشمام عطر وانیل آرامشدهنده است و سپری کردن مدت انتظار را برای مشتری آسانتر میکند، اما دقت داشته باشید که بیش از حد بوی وانیل را در فضا پخش نکنید؛ زیرا باعث آلرژی و سردرد خواهد شد.

فشم بهخاطر نزدیکی به تهران و آبوهوای خنک و مطبوع، یکی از بهترین مقاصد برای کافهگردی و رستورانگردی است. یکی از نکاتی که برای طراحی کافه باید بدان توجه کنید، هدف شما است. طراحی داخلی رستوران ایتالیایی باید طوری انجام می شد که نمایانگر ارزش های اصلی برند آن یعنی صداقت، روراستی، مهمان نوازی و شادی باشد. معماران سقف شیروانی را در سه زاویه ساختمان به سمت دریاچه، جنگل و جاده امتداد داده اند تا طبیعت را به فضای داخلی بیاورند. معماری های خاص یا استفاده از رنگ های درخشان و غیره نشان دهنده ی لوکس بودن رستوران است.مثلا زمامی که در جاده هستید از نمای بیرونی رستوران متوجه می شوید که این رستوران بین جاده ای رستوران مجللی نیست و قیمت های مناسبی دارد. از مزایای تمام موارد بالا می توان سرعت بالای اجرای پروژه را نام برد.نصب آسان و تولید کارخانه ای این محصولات به پروژه سرعت عمل می بخشد. به گونه ای که به خوبی می توان فهمید طراح این اثر وسواس تقارن هم داشته است. در رستوران های به سبک سنتی معمولا از رنگ های روشن همچون خاکستری و آبی فیروزه ای می توان برای صمیمی تر شدن فضا استفاده نمود.

مشاهده برگه بروید و پیش نمایش تغییرات اعمال شده طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی خود را ببینید. تنوع و تناسب به بهترین شکل ممکن برای شما نمایش داده می شود و شما با قیمت بسیار مناسب می توانید زیباترین طرح ها را انتخاب کنید. هنگام اجرای یک رستوران یک عامل بسیار مهم بر درآمد آن طراحی دکوراسیون رستوران کوچک است، در صورتی که رستوران باب سلیقه مشتری باشد آن را به یک مشتری وفادار تبدیل میکند، اگر قصد دارید رستوران شما چیدمانی داشته باشد که خاطر آن در ذهن مشتریها باقی بماند باید فضای مناسب و دل بازی را برای آنها به ارمغان بیاورید، در صورتی که رستوران به اندازه کافی آرامش و لذت بخش باشد مشتری به آن علاقمند میشود. همچنین معیار بهترین رستوران از دید افراد متفاوت است و دور از انتظار نیست که به نظرتان بیاید رستورانهای دیگری باید در این لیست قرار میگرفتند. فضاهای مختلف در رستوران باید درنظر گرفته شود و مجموعه ای از آنها با بهترین ارتباط در کنار یکدیگر رستوران شما را تشکیل دهد. در طراحی رستوران ها و کافی شاپ ها در سبک های مختلف فضای نشیمن دارای ویژگی های متنوعی می باشد.تا به امروز در این فضاها به خصوص فضاهای رستورانی طراحی به گونه ای بود که حریم شخصی هر مشتری حفظ گردد.

یکی از روش های موفقیت در راه اندازی رستوران ، تاسیس یک رستوران ایتالیایی است تا با استفاده از محبوبیت غذاهای ایتالیایی، افراد زیادی را بتوانید به رستوران خود جذب کنید و با ارائه خدمات مناسب و غذای خوشمزه، مشتریان خود را افزایش دهید. به همین دلیل یکی از گزینه های مناسب برای طراحی رستوران ، سبک پست مدرن می باشد. قیمت غذاهای رستوران مرشد نسبت به کیفیت آنها مناسب است. تا به این زمان که عصر معاصر است منتقل می گردد. به خاطر داشته باشید که حتی در صورت موفق شدن می توانند مهمان را خوشحال کنند و باعث شوند که او از او استقبال کند ، حتی طرح های ساده رنگ نیز می توانند لوکس به نظر برسند.

از کافه ها و رستوران هایی که در فضای شهری قرار میگیرند انتظار میرود با متریال های عادی ساخت و ساز گردند.وجود یک یا چند کانتینر و یا فضایی با طراحی شبیه به کانتینر باعث می شود بیشتر توجه رهگذران و افراد به آن جلب شود و بخواهند تجربه بودن در فضایی متفاوت را داشته باشند. لبه های آن با میلهای بلند پوشیده می شود که به نظر میرسد بخش قابل توجهی از صندلی ها را می پوشاند. با این کار مشتریان تان را از روشنایی طبیعی بهره مند می کنید بدون این که آن ها را با نور شدید اذیت کنید. از دیگر مزایای آن قیمت به پایین تر است.دنیای امروزی به سمت صنعتی شدن رفته و ساخت و ساز با سرعت فراوانی صورت میگیرد.به تبع آن خرید و فروش نیز باید با سرعت بالاتری صورت بگیرد.اگر قیمت پروژه ها بالا باشد خرید و فروش دچار رکود می شود.همچنین همانطور که گفته شد بسیاری از مردم فقط به دلیل لوکس نامیده شدن پروژه های کلاسیک مایل خرید آن هستند اما در واقع طرفدار سبکی از طراحی داخلی لوکس هستند که به سمت مدرن گرایش دارد. اما در طراحی داخلی و دکوراسیون رستوران هایی که با سبک کلاسیک طراحی می کنند اغلب از نوپردازی های ملایم استفاده می شه در حال و هوای حاکم بر طراحی فضا اغلب ملایم و آرام بخش هست و مشتریان مدت زمان بیشتری توقف می کنند.

در این سوئیت ها یک اتاق خواب مستر با تختخواب بسیار راحت، سرویس بهداشتی جداگانه و لوکس و مجهز، دکوراسیون داخلی چشم نواز و یک اتاق نشیمن با بهترین مبلمان و به روزترین تجهیزات، اقامتی منحصربفرد را برای مهمانان خواهند ساخت. استفاده از موکت در اتاق به صورت سرتاسری برای کفسازی یکی از ویژگی های سبک کلاسیک برای عصر جدید آن است. از نظر علمی ثابت شده است که رنگ قرمز اشتها را تحریک میکند، در حالیکه رنگ آبی، متابولیسم بدن را کند می کند. این هنر طراح و معمار است که این نکات را در طراحی خود لحاظ کند. انتخاب صندلی رستوران جزو نکات بسیار مهم در دیزاین آن است، طرح صندلی و رنگ آن باید با دکوراسیون سازگاری داشته باشد؛ زیرا اگر طراحی دکوراسیون رستوران سبک کلاسیک داشته باشد به کار بردن صندلیهای سنتی نمای زیبایی را ایجاد نمیکند. از این رو نمی توان بدون توجه به این نکات دکوراسیون چوبی رستوران بی نقصی طراحی نمود. در بسیاری از موارد افراد طراحی به سبک پست مدرن را بی معنی و توخالی و در تمسخر مدرن می دانند.و شاید فقط مورد آخر یعنی تمسخر حالت رسمی و چارچوب دار بودن سبک مدرن در پست مدرن مورد انتقاد قرار گرفته باشد.اما همه چیز در قالب فرم ها و نمادهای پیچیده در این سبک به نمایش گذاشته می شود.

یکی از عناصری که در دیزاین رستوران مدرن نقش بسیار مهمی دارد استفاده از اثرهای جذاب و هنری است؛ زیرا جلب توجه زیادی میکند حتی اگر پنجرهها رو به درخت و دریا باشند باعث لذت بخش شدن فضا میشود. در طراحی دکوراسیون رستورانها اغلب ایدههای گوناگون و به خصوصی دیده میشود، راز موفقیت طراحی دکوراسیون داخلی زیبا و جذاب داشتن خلاقیت و حرفه است؛ دیزاین رستوران تأثیر بسیار زیادی در جذب مشتری دارد زیرا اغلب افراد تمایل دارند که غذای خود را در یک جای خاص و آرامش بخش میل کنند. و این وسط سایر جزئیات کوچک مربوط به طراحی داخلی هتل شما چندان اهمیتی برای آنان نخواهد داشت؟ یعنی در ابتدا آن قدر جزئیات را در کنار هم و با سلیقه می چینیم که خروجی کار یک طرح زیبا با دور نمای فوق العاده شود. اضافه کردن تابلوها و جزئیات دکوری قدیمی کمک می کند یک نوستالژیای یکدست از ایام قدیم داشته باشید. با حامی ساخت همراه باشید تا شما را با ایدههایی برای طراحی دکوراسیون رستوران به بهترین شکل آشنا کنیم.