راهنمای تنظیم سیستم دوربین امنیتی هیبریدی بی‌سیم و سیمی

سیستم نوع B را می توان با یا بدون اتصال به اینترنت نیز استفاده کرد. اتصال به اینترنت فقط برای کارکرد برنامه مشاهده از راه دور ضروری است.

نکته مهم: قبل از نصب هر یک از سیستم‌ها، توصیه می‌کنیم تجهیزات را روی صندلی تست کنید تا درک بهتری از نحوه نصب و عملکرد سیستم داشته باشید.

نوع A: بی سیم NVR با سوئیچ PoE و روتر

 1. Wireless NVR را روشن کنید و مانیتور یا تلویزیون و ماوس را وصل کنید.
 2. دوربین های وای فای را روشن کنید.
 3. دوربین های WiFi باید به طور خودکار با WiFi NVR جفت شوند – اگر دوربین ها در عرض 5 دقیقه جفت نشدند، برای دسترسی به منوی اصلی کلیک راست کرده و گزینه “Wireless Pairing” را چپ کلیک کنید. یک دقیقه صبر کنید تا NVR و دوربین ها جفت شوند.
 4. NVR بی سیم را با استفاده از کابل اترنت به روتر وصل کنید.
 5. سوئیچ PoE را با استفاده از پورت های غیر PoE سوییچ PoE (درگاه های آپلینک AKA) به روتر وصل کنید.
 6. دوربین های سیمی PoE را به سوئیچ PoE وصل کنید. اگر سیستمی را خریداری نکرده اید که قبلاً پیکربندی شده است، باید دوربین های شبکه محلی روتر را به صورت دستی تنظیم کنید.
 7. دوربین های سیمی را با استفاده از دکمه «افزودن» خودکار پس از «جستجوی دستگاه» به صفحه فهرست دوربین NVR اضافه کنید. یا از دکمه «افزودن دستی» استفاده کنید و رمز عبور و آدرس های IP تنظیم شده روی دوربین ها را به صورت دستی وارد کنید. فرآیند اضافه کردن دوربین در ویدیوی آموزشی ما در اینجا نشان داده شده است.
 1. پس از اتصال دوربین‌ها و نمایش ویدیو، از راهنمای سیستم دوربین امنیتی ما دیدن کنید تا درباره استفاده و پیکربندی NVR اطلاعات بیشتری کسب کنید.

نوع B: NVR سیمی با روتر WiFi

 1. NVR را روشن کنید و مانیتور یا تلویزیون و ماوس را وصل کنید.
 2. دوربین های IP سیمی PoE را مستقیماً به درگاه های PoE در پشت دستگاه NVR وصل کنید.
 3. حدود 2 تا 3 دقیقه صبر کنید تا دوربین های IP سیمی راه اندازی شوند و به NVR متصل شوند.
 4. NVR را به روتر وصل کنید.
 5. دوربین های WiFi باید به صورت دستی پیکربندی شده و یکی یکی با شبکه WiFi روتر جفت شوند. پس از جفت شدن، می توان آنها را به صورت بی سیم بدون کابل شبکه مستقر کرد.
 6. سیستم دوربین امنیتی هیبریدی سیمی با دوربین های WiFi جفت شده با روتر

  چگونه یک سیستم دوربین امنیتی هیبریدی راه اندازی کنیم؟

  یک سیستم امنیتی هیبریدی بهترین هر دو جهان است. سهولت استفاده از دوربین های بی سیم را با ویژگی های قدرتمند و قابلیت اطمینان بالای دوربین های سیمی ترکیب می کند. ما محصولات حرفه ای می فروشیم، بنابراین دوربین های امنیتی WiFi ما به آداپتور برق نیاز دارند. ما معتقد نیستیم که باتری یا تجهیزات درجه یک مصرف کننده خانگی با انرژی خورشیدی استانداردهای باکیفیت مورد نیاز برای یک سیستم نظارت حرفه ای را برآورده می کند. اگر به یک سیستم هیبریدی از پیش پیکربندی شده علاقه دارید، می توانید با استفاده از فرم تماس با ما، یک قیمت سفارشی دریافت کنید.

  سیستم دوربین امنیتی هیبریدی بی سیم و سیمی چیست؟

  همانطور که در بالا ذکر شد، در قلب هر سیستم نوع متفاوتی از ضبط کننده NVR وجود دارد که در نهایت نحوه تنظیم هر نوع را دیکته می کند. در قسمت های بعدی نحوه نصب هر نوع را به صورت گام به گام با کمک یک فیلم آموزشی به شما نشان خواهیم داد.

  دوربین‌های بی‌سیم از نظر تعداد دوربین‌هایی که ممکن است استفاده شوند محدود هستند (حداکثر 8 دوربین)، تشخیص هوشمند هوش مصنوعی ندارند و فقط می‌توانند ویدیو را با وضوح 4 مگاپیکسل 2K ارائه دهند. دوربین‌های سیمی محدودیت‌های توان عملیاتی مرتبط با فناوری بی‌سیم ندارند، عملکردهای دوربین امنیتی هوشمند قدرتمندی را ارائه می‌دهند و می‌توانید از دوربین‌های با کیفیت بسیار بالا مانند دوربین‌های امنیتی 12 مگاپیکسلی یا 4K استفاده کنید. دوربین‌های امنیتی 4K حرفه‌ای ما جزئیات چهره را تا 80 فوت ارائه می‌کنند، که فراتر از محدودیت 40 فوتی دوربین‌های امنیتی 4 مگاپیکسلی یا وای‌فای 2K است.

  توجه: اگر یک سیستم از پیش پیکربندی شده با روتر خریداری کنید، ما این کار را برای شما انجام خواهیم داد.

  1. دوربین وای فای را با استفاده از آداپتور برق 12 ولت DC تغذیه کنید.
  2. آن را با استفاده از کابل اترنت به روتر وصل کنید.
  3. از طریق آدرس IP سیمی آن که روی برچسب جعبه دوربین موجود است، به رابط وب دوربین دسترسی پیدا کنید.
  4. به تنظیمات Network>WiFi دوربین بروید.
  5. پس از جستجو روی نام شبکه وای فای روتر دوبار کلیک کنید و سپس رمز وای فای را وارد کنید.
  6. به صفحه Network>TCP/IP دوربین بروید و یک آدرس IP برای شبکه WiFi دوربین تنظیم کنید.
  7. راهنمای کامل این فرآیند با آموزش‌های ویدیویی را می‌توانید در مقاله نحوه استفاده از دوربین‌های امنیتی بی‌سیم با روتر WiFi پیدا کنید.
 1. پس از جفت کردن دوربین ها با شبکه WiFi و پیکربندی یک آدرس IP برای آنها، اکنون می توانید آنها را با استفاده از دکمه “افزودن” پس از “جستجوی دستگاه” در صفحه لیست دوربین، به NVR اضافه کنید.

ارتباط با مت از طریق: ایمیل | یوتیوب

هنگام خرید یک سیستم دوربین مداربسته، یکی از چیزهایی که باید به آن فکر کنید این است که آیا دوربین های امنیتی بی سیم می خواهید یا با سیم. خوشبختانه راه حلی وجود دارد که می پرسد “چرا هر دو نه؟” CCTV Camera World ضبط‌کننده‌ها و دوربین‌هایی را می‌فروشد که می‌توانند با هم کار کنند تا یک سیستم دوربین امنیتی هیبریدی ایجاد کنند که می‌تواند دوربین‌های امنیتی سیمی و بی‌سیم را در خود جای دهد.

دو نوع مختلف از سیستم های نظارت هیبریدی موجود است که ما به آنها به عنوان نوع A و نوع B اشاره می کنیم. یک NVR بی سیم در نوع A استفاده می شود. یک NVR سیمی در نوع B استفاده می شود. برای هر یک از این سیستم ها، دوربین های بی سیم به 12 ولت DC نیاز دارند. دوربین های برق و سیمی با استفاده از کابل های اترنت CAT5e یا CAT6 متصل می شوند.

نوع A – بی سیم NVR

یک سیستم دوربین امنیتی برای یک خانه، دفتر کوچک، یا یک کسب و کار کوچک را می توان به طور کامل با تنظیم دوربین هیبریدی سفارشی کرد.

دو نوع سیستم هیبریدی

ما استفاده از روتر را برای راه اندازی یک شبکه محلی تشویق می کنیم. WiFi NVR از طریق شبکه محلی به دوربین های سیمی متصل می شود. شایان ذکر است که روتر نیازی به اتصال به اینترنت ندارد و سیستم می تواند به عنوان یک سیستم نظارت مستقل عمل کند. اتصال به اینترنت فقط در صورت نیاز به مشاهده از راه دور ضروری است.

تصمیم برای خرید یک سیستم دوربین مداربسته هیبریدی تحت تأثیر نحوه عملکرد شما، چه ویژگی هایی و نحوه تنظیم آن است. پیشنهاد می کنیم تا جایی که می توانید دوربین های سیمی بخرید و فقط از دوربین های بی سیم استفاده کنید که نمی توانید کابل ها را اجرا کنید.

WiFi NVR به عنوان قلب و مغز سیستم در سیستم نوع A عمل می کند. پس از روشن شدن، دوربین های بی سیم با جفت شدن خودکار با شبکه وای فای داخلی NVR متصل می شوند. دوربین های وای فای باید در فاصله 250 فوتی (خط دید بدون مانع) NVR قرار داشته باشند و موانع کمی داشته باشند تا بتوانند به درستی کار کنند. دوربین های سیمی در سیستم نوع A با استفاده از کابل شبکه اترنت به سوئیچ Power over Ethernet (PoE) متصل می شوند. سوئیچ PoE را می توان مستقیماً به وای فای NVR متصل کرد یا با روتر شبکه کرد.

یا دوربین ها را می توان به صورت دستی با استفاده از دکمه «افزودن دستی» با استفاده از آدرس IP که پیکربندی کرده اید اضافه کرد. فرآیند افزودن دوربین در راهنمای “افزودن دوربین های IP” ما نشان داده شده است.

آیا باید یک سیستم دوربین هیبریدی بخرم؟

دوربین های بی سیم به صورت دستی با شبکه وای فای روتر جفت می شوند. برای جفت کردن دوربین وای فای با شبکه بی سیم روتر، ابتدا باید آن را روشن کرده و از طریق اترنت به روتر متصل کنید. پس از جفت شدن دوربین بی سیم با روتر، دوربین را می توان در هر جایی در محدوده شبکه WiFi نصب کرد.

در سیستم نوع B، یک PoE NVR سیمی به همراه یک روتر استفاده می شود که شبکه WiFi را برای اتصال دوربین های بی سیم فراهم می کند. با سوئیچ PoE داخلی روی NVR، دوربین های IP سیمی می توانند مستقیماً از طریق کابل های اترنت به NVR متصل شوند. NVR به طور خودکار به هر دوربین سیمی که به سوئیچ PoE آن متصل است متصل می شود.منبع

سیستم دوربین امنیتی بی سیم با دوربین های سیمی متصل از طریق شبکه

نوع B – Wired PoE NVR

این به معنای این نیست که دوربین های بی سیم هرگز نباید خریداری شوند. آنها در شرایطی که کابل کشی دشوار است اما از قبل برق وجود دارد مفید هستند. آنها همچنین در شرایطی که به تشخیص هوشمند یا جزئیات صورت بیش از 40 فوت نیاز ندارید، مفید هستند.