راهنمای کامل اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون

دوربینها با تکنولوژی متفاوت نحوه اتصال متفاوتی به تلویزیون دارند. اگر دوربین شما دارای تکنولوژی CVBS است برای اتصال به تلویزیون مراحل زیر را دنبال کنید. AV ورودی صوتی و تصویری است که امکان مشاهده تصاویر را فراهم میکند. همانطور که گفته شد دوربینهای آنالوگ با تکنولوژیهای HD-CVI، HD-DVI و AHD نمیتوانند به طور مستقیم به تلویزیون متصل شوند. این دسته نسل اول دوربین های مدار بسته است که خود به ۲ گروه آنالوگ قدیمی و آنالوگ نسل جدید تقسیم می شود. اتصال دوربینهای مداربسته IP به تلویزیون بسیار ساده است و به راحتی انجام میشود. میتوانید از این وسیله برای اتصال دوربین به تلویزیون استفاده کرده و علاوه بر تماشا، تصاویر آن را ضبط نمایید. در این روش حتما ورودی تلویزیون را بر روی حالت AV قرار دهید و دوربین را نیز از طریق آداپتور مخصوص به برق متصل کنید. مجموعه خدمت از ما با ارائه خدمات متنوع در زمینه نصب، راهاندازی و تعمیر انواع دوربینهای مداربسته نیز فعالیت میکند. کافی است درخواست خود را در وب سایت مجموعه ثبت کنید تا نصاب دوربین مدار بسته به محل موردنظر شما اعزام شود.

برای این کار حتما به یک وسیله جانبی احتیاج دارید. به همین دلیل به یک دستگاه جانبی برای تبدیل AHD به HTML احتیاج دارند. از کابل کواکسیال برای اتصال دوربین به دستگاه جانبی تبدیل AHD به HTML استفاده کنید. برای این اتصال میتوانید از دستگاه مدولاتور استفاده کنید. به این صورت میتوانید تصاویر دوربین را به صورت زنده مشاهده کنید. به دلیل استفاده تکی از این دوربین ها به DVR و NVR نیازی نیست و می توانید این گجت ها را مستقیم به دیوایس خود متصل کنید. از برند های معتبر و با کیفیت دوربین مداربسته می توان به داهوآ و سی پلاس و هایک ویژن و … فناوری دید در شب دوربین های مداربسته با داشتن LED هایی در اطراف لنز دوربین حاصل می شود. نکتهای که در این روش وجود دارد این است که خروجی آنتن تلویزیون با خروجی دستگاه DVR متفاوت است. روش دیگری که برای اتصال دوربین به تلویزیون وجود دارد، استفاده از آنتن مرکزی است.

کابلی که به صورت متداول برای این دسته از دوربین ها مورد استفاده قرار می گیرد کواکسیال RG59 است اما با توجه به شرایط، انتقال تصویر با کابل های مختلف نیز امکان پذیر خواهد بود. مزیت استفاده از این روش این است که چندین واحد مجزا میتوانند تصاویر دوربین را به صورت همزمان مشاهده کنند. قیمت این سیستم نسبت به دستگاه DVR آنالوگ بیشتر است و دلیل آن به خود دوربین ها باز می گردد. اگر دوربین مداربسته آنالوگ دارای تکنولوژیهایی مانند HD-CVI، AHD و یا HD-TVI باشد، نمیتوانید آن را به طور مستقیم به تلویزیون متصل کنید. اما در دوربینهای آنالوگ سنتی با تکنولوژی CVBS به هیچ دستگاه جانبی احتیاج نبوده و میتوانید دوربین را به طور مستقیم به تلویزیون متصل کنید. نحوه نصب دوربین مداربسته مستقیم به تلویزیون در دوربینهای آنالوگ و تحت شبکه با یکدیگر متفاوت است. تکنولوژی دوربین مداربسته برای اتصال به تلویزیون مهم است. پس از آن خروجی تصویر دوربین را نیز به پورت AV تلویزیون متصل کنید. تنظیم ویژگی های تصویر اعم از روشنایی، رنگ و … به زبان دیگر می توان گفت این دستگاه نقش سرور دوربین های مداربسته را بازی می کند. از کیفیت پایین پخش گرفته تا نیاز به تعویض سریع نوار های ویدیو دستگاه از جمله ایراد های این نوع دوربین مداربسته محسوب می شدند.

دوربین های مداربسته نسل جدید شامل تکنولوژی های AHD ، HD-CVI و HD-TVI هستند اما اغلب دوربین های موجود در بازار دارای تکنولوژی AHD هستند. در این روش ابتدا باید مانیتور یا تلویزیون موردنظر را بررسی کنید تا ورودی HDMI داشته باشد. ابتدا بررسی کنید که آیا dvr یا nvr و تلویزیون شما دارای ورودی و خروجی HDMI هست یا خیر. ابتدا باید مانیتور موردنظر را جهت داشتن ورودی LAN بررسی کنید. اگر قصد دارید فیلم دوربین را به صورت زنده تماشا کنید و نیازی به ذخیرهسازی آن ندارید، میتوانید این اتصال را بدون dvr و دستگاههای جانبی انجام دهید. گاهی اوقات فرد تمایل دارد تصاویر دوربین مداربسته را به صورت زنده تماشا کند و نیازی به ضبط این تصاویر ندارد. در این موارد میتوان بدون استفاده از دستگاه dvr یا nvr برای اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون یا مانیتور اقدام کرد. در “خدمت از ما” به بهترین متخصصین نصب دوربین مدار بسته در شهر خود دسترسی دارید.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت مجله خبری lgcctv.