راه اندازی سیستم دوربین امنیتی با کابل فیبر نوری / پایگاه دانش جهانی دوربین مدار بسته

توجه: حتماً از پورت آپلینک اترنت استفاده کنید که شماره پورتی مشابه پورت آپلینک SFP در حال استفاده را ندارد. به عنوان مثال، اگر پورت SFP روی سوئیچ شماره 17 است، از پورت آپلینک اترنت 18 برای اتصال کابل اترنت از سوییچ به NVR استفاده کنید.

 • شما اکنون با موفقیت یک شبکه فیبر نوری را برای میزبانی دوربین های امنیتی مستقر کرده اید. مراحل بعدی، همانطور که به طور کامل در سیستم دوربین IP ما از طریق راهنمای شبکه توضیح داده شده است، عبارتند از:
  1. پیکربندی یک آدرس IP برای NVR در شبکه
  2. راه اندازی و تنظیم آدرس های IP منحصر به فرد برای دوربین های IP
  3. افزودن دوربین های IP به NVR
  4. راه اندازی نرم افزار رایانه شخصی یا برنامه مشاهده از راه دور
 • در زیر یک نمای کلی از مراحل لازم برای راه اندازی سیستم دوربین IP در تصویر بالا آورده شده است:

  1. برنامه ریزی و نصب کابل برای سوئیچ ها و دوربین ها اولین کاری است که باید هنگام نصب هر نوع سیستم دوربین امنیتی انجام دهید.
   • یک کابل فیبر (خط نارنجی) برای اتصال دو سوئیچ PoE در مسافت طولانی نصب کنید.
   • برای هر دوربین IP که قصد نصب آن را دارید یک کابل اترنت (خطوط قرمز) نصب کنید.
   • اطمینان حاصل کنید که کابل های اترنت برای اتصال روتر، NVR و سوئیچ اصلی نیز وجود دارد.
  2. پس از نصب کابل ها، اتصال دستگاه ها را آغاز می کنید:
   1. یک سر کابل فیبر نوری را به یک ماژول SFP و به اولین سوئیچ PoE وصل کنید. همین کار را برای سوئیچ ثانویه انجام دهید. چراغ های نشانگر پورت SFP روی هر سوئیچ را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که اتصال وجود دارد.
   2. اولین سوئیچ PoE را با استفاده از پورت آپلینک اترنت روی سوئیچ به NVR وصل کنید.
   3. کابل های اترنت دوربین ها را به پورت های PoE هر سوئیچ متصل کنید. اگر دوربین‌ها با کابل‌های فشرده نصب شده باشند، روشن می‌شوند و به شبکه متصل می‌شوند.

    با توجه به روشی که ارتباط فیبر نوری کار می کند، کابل های فیبر نوری که برای اتصال سوئیچ ها استفاده می شوند معمولاً از دو سیم مجزا تشکیل شده اند که به یکدیگر متصل شده و به یک کانکتور ختم می شوند.

    اتصالات فیبر نوری برای انتقال شبکه از راه دور عالی هستند، اما ممکن است از خود بپرسید که آیا محدودیتی وجود دارد و این محدودیت ممکن است چقدر باشد. به سختی می توان پاسخ قطعی داد زیرا محدودیت آن توسط تجهیزاتی که استفاده می شود تعیین می شود. به عنوان یک خط پایه، حد همیشه از حد 328 فوت یا 100 متری که کابل‌های مسی مانند CAT5e یا CAT6 ارائه می‌دهند، فراتر خواهد رفت.

    https://engineer-educators.com/topic/basic-structure-of-an-optical-fiber/

  مت روسی یک مدیر پشتیبانی فنی در CCTV Camera World، یک توزیع کننده پیشرو دوربین مدار بسته واقع در بوفالو، نیویورک است. او یک کارشناس پشتیبانی فنی برای هر چیزی که مربوط به نظارت تصویری است است.

  یک سوئیچ ساده برای تعویض سیستم دوربین امنیتی فیبر نوری

  سیستم‌های امنیتی IP به یک شبکه کامپیوتری متشکل از سوئیچ‌های PoE برای ارسال نیرو و داده به دوربین‌ها و برای صحبت دوربین‌ها با ضبط‌کننده ویدیوی شبکه نیاز دارند. کابل فیبر نوری در یک سیستم دوربین امنیتی برای اتصال سوئیچ‌های PoE به یکدیگر به NVR زمانی که طول کابل‌کشی بیشتر از 328 فوت مورد نیاز است استفاده می‌شود.

  منابع

  ارتباط با مت از طریق: فیس بوک  منبع

  راه اندازی پیچیده سیستم دوربین IP روی فیبر

  کابل های فیبر نوری از رشته های کوچک شیشه ای تشکیل شده اند که برای ارسال و دریافت داده های کامپیوتری به جای برق از نور استفاده می کنند. رشته های کابل فیبر نوری بسیار نازک هستند و گاهی نازک تر از موهای انسان هستند. رشته های فیبر شیشه ای که هسته نامیده می شود، در داخل لایه ای از مواد به نام روکش عایق بندی شده اند. در نهایت روکش در ماده دیگری به نام بافر یا پوشش پیچیده می شود و سپس دوباره در یک ژاکت کابل یا عایق پیچیده می شود که کابل فیبر نوری را کامل می کند.

  تصویر بالا یک نمودار اتصال برای یک اتصال ساده بین دو سوئیچ را نشان می دهد. چنین تنظیماتی برای انتقال برد طولانی برای کسی که دانش اولیه آدرس IP در شبکه های کامپیوتری را دارد به راحتی قابل استقرار است. تنها پیکربندی مورد نیاز آدرس IP در دوربین ها و NVR است.

  کابل فیبر نوری برای هر کسی که به دنبال فراتر رفتن از محدودیت کابل شبکه اترنت مبتنی بر مس است مفید است. کابل‌کشی و تجهیزات فیبر نوری دیگر برای برنامه‌ریزی یک شبکه محلی برای دوربین‌های امنیتی یا یک شبکه رایانه‌ای وسیع گران نیست. یکی دیگر از مزایای استفاده از کابل کشی فیبر نوری، پهنای باند بیشتر و توان عملیاتی بهتر برای سرعت اتصال است.

  چه تجهیزاتی مورد نیاز است؟

  سیستم دوربین امنیتی فیبر نوری چند سوئیچ پیچیده

  یک چالش رایج هنگام نصب یک سیستم امنیتی، محدودیت فاصله انتقال کابل اترنت است. دوربین های IP که بخشی از یک سیستم نظارت مدرن هستند با استفاده از فناوری PoE که شامل استفاده از کابل های شبکه مسی مانند CAT5e یا CAT6 است که دارای محدودیت انتقال داده 100 متر (328 فوت) است، مستقر می شوند. در حالی که برای نصب برای یک خانه یا مشاغل کوچک کافی است، نصب در مقیاس بزرگ ممکن است نیاز به استفاده از چند روش مختلف اتصال داشته باشد.

  برای راه اندازی موفقیت آمیز یک سیستم دوربین امنیتی IP روی شبکه با استفاده از کابل فیبر نوری به تجهیزات زیر نیاز دارید:

  1. ضبط کننده دوربین امنیتی* – اگر فقط از یک سیستم دوربین های PoE استفاده می کنید، NVR مورد نیاز است
  2. دوربین های PoE
  3. 2 یا بیشتر سوئیچ PoE سازگار با 802.3af/at با 2 پورت آپلینک فیبر نوری SFP در هر سوئیچ
  4. ماژول های فیبر نوری SFP – 1 برای هر پورت SFP Uplink که قصد استفاده از آن را دارید
  5. کابل فیبر نوری در محدوده SFP
  6. کابل شبکه اترنت برای اتصال دوربین های PoE به سوئیچ های PoE
  7. روتر یا مودم**

  طراحی راه‌اندازی پیشنهادی ما با استفاده از یک NVR با دو پورت LAN در پشت، استقرار سیستم را ساده می‌کند. LAN1 به روتر متصل می شود تا اتصال اینترنت به NVR را فراهم کند. LAN2 به اولین سوئیچ PoE متصل می شود تا یک “شبکه دوربین” اختصاص داده شده به دوربین ها و سوئیچ های PoE ایجاد کند. به این ترتیب دوربین ها در شبکه ساده خود که به NVR متصل است، ایزوله می شوند.

  اگر سوئیچ مدیریت شده دارید، ممکن است به یک آدرس IP خودش در شبکه LAN نیاز داشته باشد. ما استفاده از تنظیمات پیچیده VLAN را توصیه نمی‌کنیم و از آنها نیز پشتیبانی نمی‌کنیم زیرا باعث ایجاد مشکلات اتصال بین دوربین‌ها و NVR می‌شود.

  ساختار یک کابل فیبر نوری

  * همچنین اگر از قبل دوربین های امنیتی کواکسی دارید و علاقه مند به راه اندازی یک سیستم دوربین هیبریدی هستید، می توانید از DVR/XVR کواکس استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر، مقاله نحوه افزودن دوربین های IP به یک DVR امنیتی را مطالعه کنید.

  ** روتر یا مودم فقط در صورتی لازم است که بخواهید دوربین های امنیتی را از راه دور مشاهده کنید. همه سیستم های PoE ما بدون اتصال به اینترنت قابل استفاده هستند

  چگونه از کابل فیبر نوری در سیستم دوربین امنیتی استفاده کنیم؟

  به طور کلی، مشخصات سوئیچ PoE، ماژول SFP و کابل محدودیت منحصر به فرد هر گروه از سخت افزار را تعیین می کند. حتماً دفترچه راهنمای مالک، برگه مشخصات یا لیست ویژگی‌های تجهیزات خود را بررسی کنید تا بدانید محدودیت‌ها چیست. اگر این اطلاعات به راحتی در دسترس نیست، با سازنده یا فروشنده ای که تجهیزات فیبر نوری خود را از آن خریداری کرده اید، تماس بگیرید. حد توسط “کوتاه ترین” پیوند در زنجیره تعیین می شود، که معمولا ماژول SFP است که فاصله انتقال سیگنال را تعیین می کند.

  چه کسانی باید از کابل فیبر نوری استفاده کنند؟

  نصب های پیچیده شامل اتصالات بیش از 100 متر یا 328 فوت ما را به نقطه مقایسه کابل فیبر نوری با کابل مسی مانند CAT5E می رساند.

  کابل فیبر نوری در مقابل کابل شبکه مسی

  به لطف پیشرفت‌های فناوری کابل‌کشی، تجهیزات فیبر نوری و کابل‌کشی مقرون به صرفه‌تر و در دسترس کاربران روزمره هستند. راه حل فیبر نوری بسیار ساده تر، مقرون به صرفه تر است و به هنگام طراحی و استقرار یک شبکه برای نصب دوربین های IP، فواصل بیشتری بین سوئیچ ها ایجاد می کند. می‌توانید سوئیچ‌های PoE را با اتصالات آپلینک فیبر نوری موجود با هم ترکیب کنید تا یک سیستم ناهمگن ایجاد کنید که هم از کابل مسی برای PoE و هم از کابل فیبر نوری برای انتقال مسافت طولانی بین سوئیچ‌ها در شبکه استفاده می‌کند.

  کابل فیبر نوری قطع شده

  اتصالات فیبر نوری تا چه اندازه می توانند منتقل شوند؟

  تفاوت در ظاهر فیبر نوری در مقابل کابل اترنت CAT5e

  فیبر نوری فلز مس
  طول عمر 30-50 سال 5 سال
  حداکثر فاصله 12 مایل 328 فوت
  وزن در هر 1000 فوت 4 پوند 39 پوند
  حداکثر پهنای باند
  (بستگی به تجهیزات دارد)
  69 ترابیت بر ثانیه 10 گیگابیت بر ثانیه
  امنیت ضربه زدن مشکل است آسان برای ضربه زدن
  سر و صدا مصون مستعد ابتلا به EMI

  کابل فیبر نوری چیست؟

  متداول ترین روش برای گسترش بیش از حد 100 متر برای هر دوربین PoE یک توسعه دهنده PoE است. راه حل معمول شامل استفاده از یک سوئیچ PoE با حداقل توان خروجی 30 وات، و یک توسعه دهنده PoE در هر 100 متر برای دوباره انرژی دادن به سیگنال داده است. اگر چندین دوربین دارید، هزینه راه‌اندازی PoE برد بلند زمانی که هزینه توسعه‌دهنده‌ها را در نظر می‌گیرید می‌تواند گران باشد، و انجام آن برای مکان‌هایی که در آن قرار دادن یک توسعه‌دهنده در وسط خط دشوار است، دشوار است.

  در آموزش تصویری زیر نحوه استفاده از کابل فیبر نوری برای ایجاد شبکه با استفاده از سوئیچ های PoE فعال فیبر را توضیح می دهیم. برای اطلاعات عمیق تر در مورد ویژگی های آدرس دهی IP و طراحی سیستم مربوط به استقرار یک سیستم دوربین امنیتی IP در شبکه، حتما به راهنمای کامل ما در مورد نحوه استقرار یک سیستم دوربین IP در شبکه مراجعه کنید.

  راه اندازی ساده سیستم دوربین IP روی فیبر

  نمودار سیستمی که در تصویر بالا نشان داده شده است، شبیه به آنچه در Simple Setup است، به جز اضافه کردن یک سوئیچ PoE سوم است. اگر ناحیه دیگری دارید که به سوییچ PoE دیگری دورتر نیاز دارد، می توانید به راحتی سوئیچ های PoE زنجیره ای را با استفاده از پورت فیبر نوری SFP یا پورت اترنت انجام دهید. به غیر از اتصال سوئیچ‌های PoE اضافی، بقیه مراحل نصب و راه‌اندازی مانند راه‌اندازی دو سوئیچ ساده است.

  برای برخی از تنظیمات دوربین IP، نصب دوربین ها در بخش هایی که اتصالات PoE را از یک سوئیچ PoE در فاصله 100 متری تامین می کنند، و سپس وصل کردن سوئیچ PoE را به سوئیچ یا روتر نزدیک به NVR آسان تر می کند. یک سوئیچ را می توان به سوییچ یا روتر دیگری در فاصله 100 متری از طریق CAT5e یا CAT6 متصل کرد، اما اگر کابل کشی شما طولانی تر باشد، به گزینه کابل کشی مدرن تری نیاز است.