ردیابی خودکار دوربین های PTZ


دوربین های PTZ یک انتخاب عالی برای نظارت و پخش اینترنت هستند. در مقایسه با دوربین های مداربسته با لنز ثابت معمولی، PTZ ها کنترل دقیقی را ارائه می دهند و معمولاً دارای طیف گسترده ای از ویژگی ها هستند که انعطاف پذیری بی نظیری را ارائه می دهند. ردیابی خودکار یکی از ویژگی های پیشرفته است و با برخی از دوربین های حرفه ای PTZ ما گنجانده شده است. هنگامی که قوانین تشخیص حرکت یا هوشمند توسط یک جسم، مانند یک فرد یا ماشین، فعال می شوند، ردیابی خودکار به دوربین PTZ دستور می دهد که آنها را دنبال کند.

فهرست

دوربین PTZ چیست؟

اگر قبلاً آشنا نیستید، دوربین PTZ (با نام مستعار Pan Tilt Zoom Camera) توسط موتورهای الکتریکی و سرووهایی هدایت می شود که به ماژول دوربین داخل اجازه می دهد تا حرکت، کج و بزرگنمایی کند. یک PTZ می‌تواند با استفاده از کنترل‌های دستی، تنظیمات از پیش تعیین‌شده زمان‌بندی‌شده یا ردیابی خودکار حرکت کرده و بزرگ‌نمایی کند. PTZ ها طیف گسترده ای از انتخاب های سفارشی سازی را برای امنیت و پخش زنده یا پروژه های رسانه ای ارائه می دهند. PTZ ها در اندازه های مختلفی در دسترس هستند، از زوم 4 برابر تا زوم 48 برابر یا بیشتر. انتخاب دوربین های PTZ ما را در اینجا مرور کنید.

دوربین PTZ چگونه کار می کند؟

یک PTZ از یک شبکه مختصات پشت صحنه برای مدیریت موتورها و سرووهایی که P (pan) و T (شیب) را تنظیم می کنند، استفاده می کند. Z (زوم) یک لنز موتوری است که به سمت داخل و خارج می چرخد ​​تا دید را کوچک یا بزرگ کند. کاربران می توانند یک PTZ را از طریق نرم افزار داخلی DVR امنیتی، نرم افزار رایانه شخصی، برنامه های تلفن همراه یا یک کنترلر مستقل PTZ کنترل کنند. دوربین‌های IP PTZ ما، که دوربین‌های مبتنی بر شبکه با یک وب سرور داخلی هستند، هنگامی که به درستی در یک شبکه کامپیوتری مستقر شوند، امکان کنترل از یک مرورگر وب را فراهم می‌کنند.

ردیابی خودکار در دوربین های PTZ چیست؟

ردیابی خودکار، که گاهی به عنوان ردیابی هوشمند به بازار عرضه می‌شود، یک ویژگی هوشمند پیشرفته است که در دوربین‌های IP PTZ مبتنی بر شبکه ما موجود است که می‌تواند انسان یا وسیله نقلیه را با استفاده از قوانین تشخیص هوش مصنوعی هوشمند هدف قرار دهد. هنگامی که هدفی در حال شکستن قانون تشخیص شناسایی می‌شود، ردیابی خودکار به دوربین دستور می‌دهد تا هدف را دنبال کند تا زمانی که دیگر قابل مشاهده نباشد. تشخیص هوشمند، که در دوربین‌های لنز ثابت و PTZ ما یافت می‌شود، نباید با ردیابی خودکار اشتباه گرفته شود.

ردیابی خودکار برای ردیابی خودروها در مناطق کم تردد، به ویژه در راهروها، پارکینگ ها و مناطق دروازه ای مفید است. ما پیشنهاد می کنیم از ردیابی خودکار برای ردیابی انسان در مناطق کم تردد مانند معابر، نقاط ورودی دردار، مکان های ذخیره سازی، کوچه ها، خیابان ها و پیاده روهایی که به اشیاء قیمتی منتهی می شوند، استفاده کنید.

در ویدئوی زیر می توانید یک PTZ ردیابی خودکار را در حال مشاهده کنید!

آیا همه دوربین های PTZ دارای ردیابی خودکار هستند؟

نه، همه PTZ ها نمی توانند اهداف را به طور خودکار ردیابی کنند. PTZ از نوع دوربین امنیتی آنالوگ ردیابی خودکار ندارند. فقط دوربین های حرفه ای Pan Tilt Zoom ما دارای قابلیت ردیابی خودکار هستند که می توانند از طریق رابط وب دوربین در یک مرورگر وب پیکربندی شوند. اگر به دنبال دوربینی با ردیابی خودکار هستید و مطمئن نیستید که کدام یک برای استفاده شما بهترین است، حتماً توضیحات محصول و لیست ویژگی ها را بخوانید یا برای راهنمایی با بخش فنی پیش فروش ما تماس بگیرید.

دوربین های PTZ با ردیابی خودکار با استفاده از آنچه که به درستی نمای از پیش تعیین شده نامیده می شود، کار می کنند. هنگامی که یک انسان یا وسیله نقلیه قوانین را در نمای از پیش تعیین شده زیر پا می گذارد یا فعال می کند، ردیابی خودکار فعال می شود و PTZ تا زمانی که هدف از دید خارج شود، هدف را دنبال می کند.

چگونه می توانم ردیابی خودکار را در دوربین PTZ خود تنظیم کنم؟

یک PTZ با ردیابی خودکار با استفاده از قوانین تشخیص رویداد برای شناسایی اجساد انسان یا وسایل نقلیه در یک منطقه کم تردد، اتوماسیون نظارت را برای ساختمان ها و املاک بزرگ فراهم می کند. دوربین باید یک نمای از پیش تعیین شده با قوانین تشخیص هوشمند تنظیم شده برای تشخیص هدف مورد نظر از یک نقطه ورودی خاص که هدف از آنجا ردیابی می شود، داشته باشد.

دوربین‌های PTZ ردیابی خودکار World’s CCTV Camera World با استفاده از مرورگر وب پیکربندی می‌شوند. برای استفاده از مجموعه ویژگی های کامل ارائه شده در رابط وب، اکثر دوربین ها برای دسترسی به دوربین های امنیتی به Microsoft Edge با حالت IE نیاز دارند.

در زیر ویدیویی وجود دارد که شما را در مراحل ورود به دوربین، ایجاد یک قانون و فعال کردن ردیابی خودکار با نمونه‌ای از ردیابی خودکار در عمل در پایان راهنمایی می‌کند.

راه‌اندازی ردیابی خودکار همانطور که در زیر ذکر شده است آسان است، یا با تماشای ویدیوی بالا که نشان می‌دهد چگونه یک قانون ردیابی خودکار در ورودی تجاری تنظیم می‌شود.

  1. دسترسی به رابط وب دوربین – برای آموزش نحوه دسترسی به دوربین ها با استفاده از حالت Edge IE، روی پیوند کلیک کنید. مطمئن شوید که آدرس IP صحیح دوربین خود را در مرورگر وارد کرده اید. همچنین، اگر PTZ به یک NVR متصل است، از رابط وب NVR برای ورود به PTZ استفاده کنید.
  2. یک پیش‌تنظیم PTZ را برای منظره‌ای که به ردیابی خودکار نیاز دارید (مناطق محدود، پارکینگ‌ها، پیاده‌روها و غیره) ذخیره کنید. تشخیص هوشمند و ردیابی خودکار به نمای از پیش تعیین شده نیاز دارند.
  3. برای نمای Preset، IVS، با نام Smart Detection را فعال کنید.
  4. یک قانون تشخیص هوشمند ترسیم و ذخیره کنید – برای اطلاعات بیشتر در مورد قوانین تشخیص هوشمند و نحوه تنظیم آنها، روی پیوند کلیک کنید. در مثالی که در ویدیوی بالا نشان داده شد، از قانون جعبه نفوذ برای شناسایی وسایل نقلیه ورودی و افراد استفاده کردیم.
  5. پس از ایجاد و ذخیره قانون، کادر “Alarm Track” یا “Tracking” را علامت بزنید. برای فعال کردن ردیابی خودکار، برای آخرین بار روی «اعمال» یا «ذخیره» کلیک کنید. برای اطمینان از اعمال قانون و تنظیمات ردیابی، روی Refresh کلیک کنید.

وقتی ردیابی خودکار کار نمی کند – نکاتی برای ردیابی خودکار بهتر

در حالی که ردیابی خودکار یک فناوری شگفت‌انگیز است، اما هنوز راه درازی در پیش دارد تا مانند برنامه‌های تلویزیونی بررسی صحنه جرم و فیلم‌های اکشن کار کند. برای نظارت بر مکان‌هایی که دوربین ردیابی خودکار ممکن است نتواند سوژه‌ای را شناسایی یا دنبال کند، توصیه می‌کنیم آن را با یک یا چند دوربین امنیتی عمومی با لنز ثابت ترکیب کنید.

فقط بدن انسان و خودرو توسط الگوریتم ردیابی خودکار شناسایی و ردیابی می شود. اگرچه جالب است، اما انتظار نداشته باشید که یک PTZ با ردیابی خودکار حیوانات خانگی یا حیات وحش شما را شناسایی کند و آنها را در اطراف حیاط شما ردیابی کند.

در اینجا چند نکته برای بهبود ردیابی خودکار آورده شده است:

  1. نمای پیش‌تنظیمی و قانون را طوری تنظیم کنید که به مکانی نگاه کند که عابران پیاده یا وسایل نقلیه نمی‌توانند به سرعت حرکت کنند. اگر سوژه‌ها خیلی سریع حرکت می‌کنند و دوربین آن‌ها را شناسایی یا ردیابی نمی‌کند، برای نمای وسیع‌تر کوچک‌نمایی کنید یا دوربین را از آن دور کنید. منطقه مورد علاقه
  2. از دوربین در یک منطقه شلوغ یا شلوغ که در آن فعالیت عابر پیاده یا خودرو زیاد است استفاده نکنید. تجزیه و تحلیل ردیابی خودکار تنها قادر به ردیابی یک فرد یا وسیله نقلیه در یک زمان است. با مشاهده چندین سوژه، دوربین ممکن است هدف اشتباه را به طور تصادفی ردیابی کند یا اصلاً چیزی را ردیابی نکند.
  3. دوربین را در مکانی مناسب نصب کنید که هیچ مانعی بر سر راه قانون تشخیص هوشمند وجود نداشته باشد یا فردی پشت سر مخفی شود. موانعی مانند درختان، شاخ و برگ، تابلوها، نرده ها، وسایل نقلیه پارک شده، تیرها و سوله ها باعث ایجاد دوربین می شود. برای از دست دادن اهداف یا از دست دادن دید آنها پس از شناسایی. کلیپ زیر نمایشی عالی از این است که چگونه یک حصار می تواند مانع از ردیابی یک سوژه توسط دوربین شود.
  4. در رابطه با نکات 1 و 3، اطمینان حاصل کنید که دوربین در فاصله مناسبی قرار دارد تا قوانین تشخیص هوشمند فعال و شروع به ردیابی کند. قوانین باید بتوانند به وضوح ببینند که یک شخص یا وسیله نقلیه در نظر گرفته شده است تا قانون فعال شود.
  5. برای یافتن مکان و دیدگاه ایده آل برای PTZ و قوانین خود، مقداری آزمون و خطا طول می کشد.

مت روسی یک مدیر پشتیبانی فنی در CCTV Camera World، یک توزیع کننده پیشرو دوربین مدار بسته واقع در بوفالو، نیویورک است. او یک کارشناس پشتیبانی فنی برای هر چیزی که مربوط به نظارت تصویری است است.

ارتباط با مت از طریق: ایمیل | یوتیوبمنبع