سئو چیست ؟ چرا باید به سئو سایت اهمیت بدهم؟

درواقع با استفاده از این ابزار می‌‎توان کلمات کلیدی را که در سایت توانسته‌اند تا رتبه بگیرند و سبب رشد و توسعه سئوی سایت شوند، شناسایی کرد. به این ترتیب، سلیقه مخاطب و پرسونا مشخص شده و با استفاده از آن می‌توان کلمات کلیدی مناسب‌تری را برای محتواهای بعدی در نظر گرفت. در حالی که سئو کلاه سفید این‌چنین نیست و شما می‌توانید از طریق روش‌های اخلاقی سئو سایت را انجام دهید و در گوگل رتبه بگیرید.

سئو گوگل چیست؟

سئو چیست ؟ چرا باید به سئو سایت اهمیت بدهم؟

سپس در سال ۲۰۱۷ اعلام شد که فرایند شناسایی و سپس نادیده گرفتن این لینک‌های اسپم حالا به صورت بلادرنگ انجام می‌شود. این یعنی بک‌لینک‌های متعلق به سایت‌های بی‌کیفیت به صورت کامل نادیده گرفته شده و هیچ کمکی به رده‌بندی وب‌سایت شما نمی‌کنند. لینک‌سازی بدین معناست که سایر سایت‌ها، آدرس سایت شما را به صورت هایپرلینک در صفحات خود درج کنند. این یکی از مهم‌ترین ابعاد سئو به حساب می‌آید، زیرا بک‌لینک‌ها را اساسا می‌توان تکیه‌گاه‌هایی به حساب آورد که منجر به افزایش اعتبار یا موثق بودن شما می‌شوند. عناوین متا (Meta Titles) و توضیحات متا (Meta Descriptions) در اکثریت مواقع تعیین می‌کنند که گوگل چه چیزی را در نتایج جستجو به کاربران نشان می‌دهد. YMYL یا Your Money Your Life (به‌معنای پول تو، زندگی تو) مفهومی بنیادین برای سیستم‌های رده‌بندی کیفی است.

  • زمانی که موتور‌های جستجو به این نوع ریدایرکت بر‌می‌خورند، رتبه‌های صفحه قدیمی را به صفحه جدید منتقل می‌کنند.
  • به طور کلی می‌توان گفت که ریپورتاژ خبری نوعی از تبلیغات متنی است که شما در یک سایت پرمخاطب قرار می‌دهید.
  • بسیاری از وب‌سایت‌ها روی تبادل، خریدوفروش لینک در حجم زیاد و وسیع متمرکز هستند.
  • با استفاده از ابزار URL Inspection در سرچ کنسول وضعیت ایندکس صفحه را بررسی کنید.
  • این هسته فعالیت های اصلی را کنترل کرده و فاکتورهای مهم سئو به آن مربوط است.
  • برای مدیریت دیسکریپشن، همانند تایتل، در صورتی که از CMS وردپرس استفاده می‌کنید می‌توانید با افزونه یوست و در غیر این صورت از برنامه نویس کمک بگیرید.

همانگونه که زبان‌های بسیاری برای ارتباط بین انسان‌ها وجود دارد، مجموعه‌ای از زبان‌های برنامه نویسی نیز وجود دارد که برنامه نویسان می‌توانند با استفاده از آن‌ها با کامپیوتر ارتباط برقرار کنند. در ادامه، مهم‌ترین زبان‌های برنامه نویسی که ممکن است در مقوله سئو مورد استفاده قرار گیرند را مشاهده می‌کنید. متن لینک دقیقا مطابق کلمه کلیدی باشد که صفحه‌ای که به آن لینک داده شده است را منعکس کند. و در نهایت می‌توانید از این راه کسب درآمد کنید و سئو سایت‌های دیگران را نیز به عهده بگیرید و درآمد جانبی خوبی از این راه کسب کنید. ممکن است سئوکار سایت شما را با روش‌های کلاه سیاه سئو کند و از نتایج گوگل برای همیشه حذف شوید و یا به اصطلاح  پنالتی شوید.

چرا سئو سایت برای ما مهم است؟

گوگل برای حل این مشکل الگوریتم Mobaile First Index را معرفی کرد؛ تا سایت‌ها مجبور شوند که سایت‌های خود را برای کاربران موبایلی نیز طراحی کنند تا افراد در هنگام بازدید از آن ها مشکلی نداشته باشند. الگوریتم پاندا از سال 2011 برای جلوگیری از کپی برداری روی کار آمده و از آن زمان بازار کار تولید انواع محتوا و بازاریابی محتوا بسیار داغ شده است. از این رو برای آن که به جایگاه مطلوبی در نتایج گوگل برسید به هیچ عنوان متن، عکس و هیچ چیز دیگری را از سایت های دیگر کپی نکنید.

راهکاری که برای شما شرایط آزمون و خطا را فراهم کرده و به حرفه‌ای شدنتان کمک شایانی را خواهد کرد. زمانی که یک سایت از سئوی مناسبی برخوردار نیست، نمی‌تواند نظر مخاطب را نسبت به خود جلب کند. این موضوع سبب می‌شود تا مخاطب به مرور حضور کمتری در یک سایت داشته و سئوی سایت افت پیدا کند.