طراحی اتاق فرار از ایده پردازی تا پیاده سازی تاج اسکیپ روم | allescape

طراحی اتاق فرار از ایده پردازی تا پیاده سازی تاج اسکیپ روم | allescape

دسته دوم هم عناصرین که تو جریان بازی نقش دارن و یه جورایی جزء معماها محسوب میشن. البته این دو دسته از هم جدا نیستن و مکمل هم به شمار میرن. پیاده کردن هر بخش هم بسته به نوع سناریو، ابعادکار، ظرافت و پیچیدگیهایی که شما مد نظرتونه هم از نظر هزینه و هم از نظر زمان و انرژی متفاوته. فقط حتما با یه تیم حرفه ای مشورت کنین و در مورد همه چیز حتی انتخاب رنگ ها، شکل ها و …

  • همین موضوع باعث می‌شود شما در انتخاب بهترین اتاق فرار به مشکل دچار شوید.
  • در هر صورت، تجربه نشون داده که توی هر تیم 5-6 نفره، حداقل یه نفر حتماً طرفدار معماهای ریاضی هست.
  • از طرفی حل معماهایی که در محیط بازی حرفه‌ای به وجود می‌آیند، بسیار دشوار خواهد بود.
  • بنابراین طرح معماهایی که نیازمند تفکر و عمل سریع و هوشمندانه باشد از ضروریات طراحی یک اتاق فرار محسوب می شود.

یک برنامه مدون و همچنین تعیین چشم‌انداز، اهداف و استراتژی کسب و کار به‌ صورت دقیق مشخص. چرا میگیم غیر قابل نورپردازی در اتاق فرار عبور؟ چون یک مسئله معمولا به ذهن ما احاطه پیدا می‌کنه و اگه راه درست مواجهه با اون رو پیدا نکنیم، تبدیل به یک سرطان روحی میشه.

مرحلۀ نهم: تبلیغات و بازاریابی اتاق فرار

این فضا ممکن است یک خانه بزرگ باشد یا یک اتاق بسیار کوچک، این به سناریو بستگی دارد. هر چقدر اتاق فرار شما معروف‌تر و حرفه‌ای‌تر باشد، در همان ابتدا با دیدن طراحی دچار دلهره خواهید شد. در حال حاضر سناریو‌های متفاوتی در ایران به وجود آمده‌اند.

تکنولوژی های به کار رفته در سیستم کنفرانس مجهز

پیشرفت اتاق فرارها در هر کشور به تدریج بوده است و اغلب مؤسسان این اتاق‌ها دلایل مختلفی برای جرقه سناریو خود می‌گویند. برای مثال برخی جرقه ایده خود را از برنامه تلویزیونی که تماشا می‌کردند، می‌داند و برخی دیگر صرفاً به خاطر جذاب کردن تدریس خود ایده اتاقی را در سر پرورش داده‌اند. این اتاق تدریس متعلق به یک استاد فیزیک در کشور سوئیس بود که اتاقی پر از ماجراهایی در زمینه قدرت مغناطیسی، کارکرد اشعه و نیروهای پتانسیل داشت. به مرور همان اتاق، مطابق با همان سبک اولیه روانه کشورهای دیگر شده بود. به صورت کلی اولین اتاق فرار ها در ایران از همین ژانر شروع کردن و سپس بقیه موارد را با توجه به نبوغ خودشون اضافه کردند. پس اگر علاقه‌مند هستید تا سبک جدید و متفاوتی از بازی‌های اسکیپ روم را تجربه کنید این ژانر انتخاب مناسبی است.

اتاق فرار اخرین تقاص (تیمارستان)

در نوع مجاری اتاق فرار، بازیکنان می بایست، کلیدهای پنهان را پیدا می کردند و در پاره ای از موارد رسیدن به آنها عملا ناممکن بود. در ژانر معمایی شما هیچ ترسی را احساس نمی‌کنید و فقط درگیر حل معما هستید؛ اگر تابه‌حال تجربه بازی در اتاق‌های فرار را ندارید بهتر است این ژانر را انتخاب نکنید. مجموعه ما در حال حاضر دارای ۲ تا از بهترین اتاق فرار های ترسناک است که شما می توانید با لمس لینک با توجه به داستان مورد نظرتون ، بهترین انتخاب را داشته باشید. بهتره که سناریوی انتخابی شما مثل خط سیر یه داستان یا یه فیلم سینمایی شروع، میانه و پایان داشته باشه. سعی کنین اتفاقات مهم سناریو رو به خوبی به هم ربط بدین و برای بازیکن انگیزه ایجاد کنین. یعنی شرایط رو باید جوری بچینین که بازیکنا ناخوداگاه برای چیز مهمی بجنگن و برای رسیدن بهش اشتیاق داشته باشن وگرنه اتاق فرار خسته کننده و ملال اور میشه.