فناوری PoE – PoE چیست؟ (توان از طریق اترنت)

یکی از بزرگترین مشکلات استفاده از PoE این است که اکثر دستگاه ها به یک سوئیچ PoE که دارای چندین پورت است متصل می شوند. این بدان معناست که همه دستگاه‌های یک سیستم معمولاً به همان سوئیچ یا سوئیچ‌هایی متصل هستند که در یک کمد ابزار یا اتاق سرور قرار دارند. اگر سوئیچ از کار بیفتد، تمام دستگاه‌هایی که به آن متصل شده‌اند خاموش می‌شوند. در حالی که تعویض سوئیچ آسان است، یک سوئیچ یدکی باید به راحتی در دسترس باشد و شخصی برای نصب آن باید آنجا باشد. اگر از قبل برنامه ریزی نکنید، خرابی سوئیچ یا قطع برق می تواند برای سیستم هایی که از برق PoE استفاده می کنند فاجعه بار باشد.

مت روسی یک مدیر پشتیبانی فنی در CCTV Camera World، یک توزیع کننده پیشرو دوربین مدار بسته واقع در بوفالو، نیویورک است. او یک کارشناس پشتیبانی فنی برای هر چیزی که مربوط به نظارت تصویری است است.

ارتباط با مت از طریق: ایمیل | یوتیوب

اگر PoE یک راه حل برای تامین برق و داده ها به دستگاه ها در هر فاصله ای باشد، فوق العاده خواهد بود، اما متاسفانه، محدودیت هایی دارد. هر کابل اترنت، چه PoE یا نه، دارای محدودیت 328 فوت یا 100 متر است، جایی که از دست دادن داده ها شروع می شود. PoE نیز از افت ولتاژ مصون نیست و این نیز در حد فاکتور می باشد. از سوی دیگر، توسعه دهنده های غیرفعال PoE وجود دارند که نیازی به منبع تغذیه خارجی ندارند و می توانند داده ها را تا 328 فوت (100 متر) دیگر و با توسعه دهنده دوم تا 984 فوت (300 متر) گسترش دهند. آخرین اما نه کم اهمیت، برخی از تولیدکنندگان فناوری های جدیدی به نام “Extended PoE” یا “ePoE” ارائه کرده اند که نیازی به توسعه دهنده ندارند.

قطعی ها

Power over Ethernet (PoE) یک فناوری شبکه است که در شبکه‌های محلی سیمی (LAN) استفاده می‌شود که هم برق و هم داده‌ها را به دستگاه‌ها با استفاده از کابل داده اترنت یکسان می‌رساند. این بدان معناست که دستگاه‌ها می‌توانند هم برق و هم داده را از طریق یک کابل دریافت کنند و نیازی به آداپتورهای برق جداگانه یا سیم‌های برق را از بین ببرند.

PoE به عنوان یک استاندارد در سال 2003 با هدف تامین انرژی و شبکه دستگاه ها مانند نقاط دسترسی بی سیم (APs) و تلفن های صوتی از طریق IP (VoIP) تاسیس شد. قبل از استانداردسازی PoE، شرکت‌های مخابراتی مختلف از طرح‌ها و دستگاه‌های PoE اختصاصی خود استفاده می‌کردند.

PoE چگونه کار می کند؟

در گذشته، Power over Ethernet اساساً برای تطبیق دستگاه‌های خاص از تولیدکنندگان منفرد طراحی شده بود. عمدتاً قبل از استانداردسازی آن توسط مؤسسه مهندسین برق و الکترونیک (IEEE) در سال 2003، برای نقاط دسترسی بی سیم و سیستم های تلفن شبکه تجاری استفاده می شد.

فن آوری PoE از دستگاه هایی به نام سوئیچ ها و انژکتورها (که به آن ها میانی نیز گفته می شود) سرچشمه می گیرد. این دستگاه ها برق AC را از پریز دیواری به برق DC تبدیل می کنند. سپس برق DC از طریق کابل های اترنت به دستگاه هایی مانند دوربین های امنیتی PoE ارسال می شود.

تشریح کابل اترنت

در سال‌های اخیر، فشاری به سمت دستگاه‌های بی‌سیم و مجهز به WiFi در بازار مصرف شده است. این روند باعث شده است که برخی افراد راحتی فناوری بی سیم را بر قابلیت اطمینان تجهیزات سیمی ترجیح دهند. در حالی که WiFi برای وسایلی مانند لپ‌تاپ، تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و تلویزیون‌های هوشمند برای اوقات فراغت هدفی دارد، اما معمولاً برای برنامه‌های کاربردی حیاتی مانند دوربین‌های امنیتی، تلفن‌های تجاری و سیستم‌های فروش به اندازه کافی قابل اعتماد نیست. ارزش آن را دارد که کابل های شبکه اترنت را برای استفاده از فناوری PoE برای چنین نیازهای حیاتی در نظر بگیرید.

آزادی طراحی و برنامه ریزیمنبع

مانند همه چیز در زندگی، قدرت از طریق اترنت (PoE) کامل نیست. در حالی که فناوری PoE اساساً نحوه انجام شبکه و برق برای الکترونیک های ولتاژ پایین را تغییر داده است، جنبه های خاصی وجود دارد که هنگام یادگیری در مورد PoE باید در نظر داشت.

سازگاری – فعال در مقابل غیرفعال

فناوری Power over Ethernet (PoE) نقشی دگرگون کننده در توسعه و استقرار سیستم های نظارتی و اینترنت اشیا (IoT) ایفا کرده است. توانایی منحصر به فرد برای انتقال نیرو و داده از طریق کابل اترنت یکسان، روشی را که پیمانکاران، برق‌کاران و صاحبان خانه‌ها به زیرساخت‌های سیم‌کشی در خانه‌ها و مشاغل به طور یکسان نزدیک می‌کنند، متحول کرده است. راحتی، کارایی و عملی بودن فناوری PoE باعث افزایش نصب سیم کشی اترنت (معروف به سیم کشی شبکه) شده است. با افزایش تجهیزات خانه هوشمند و تقاضای فزاینده برای دستگاه‌های متصل به هم مانند دوربین‌ها و سیستم‌های امنیتی، PoE همچنان ارزش بسیار زیادی را ارائه می‌کند.

Power Over Ethernet (PoE) چیست؟

با قابلیت ارسال برق و داده از طریق یک کابل، PoE سطحی از سفارشی‌سازی را فراهم می‌کند که مطابقت با آن دشوار است. دستگاه هایی که از PoE استفاده می کنند نیازی به آداپتورهای برق جداگانه ندارند یا نیازی به نزدیکی پریز برق ندارند. آنها را می توان در هر جایی که امکان اجرای کابل اترنت وجود دارد قرار داد. این انعطاف در طراحی همچنین به صرفه جویی در هزینه کمک می کند، زیرا نیاز به استخدام برقکار برای راه اندازی سیم های برق مسی گران قیمت و نصب پریزها را از بین می برد.

دستگاه های هوشمند

در زیر برخی از رایج ترین دستگاه هایی که از PoE، PoE+ و PoE++ استفاده می کنند آورده شده است:

دستگاه های PoE کم وات

کلاژی از دستگاه های PoE

دستگاه های PoE+ و PoE++ با وات بالا

  • دوربین های امنیتی PTZ بزرگ با زوم 16X، 25X یا بالاتر
  • نقاط دسترسی بی سیم با بهره بالا
  • تجهیزات ویدئو کنفرانس
  • نمایشگرهای LED بزرگ
  • سیستم های تلفن تصویری
  • پایانه های کامپیوتر از راه دور و تین کلاینت ها
  • تجهیزات سمعی بصری
  • سیستم های نقطه فروش (POS).
کلاژی از دستگاه های PoE plus

مزایای PoE

PoE محدوده ولتاژی بین 44 تا 57 ولت DC را در طول این جفت سیم ارائه می دهد که 48 ولت رایج ترین آنها است. این محدوده ولتاژ متوسط ​​به دلیل کارایی آن در انتقال قدرت و همچنین حفظ استانداردهای ایمنی انتخاب شده است.

چه دستگاه هایی از PoE استفاده می کنند؟

پس از استاندارد شدن، این فناوری برای طیف گسترده‌تری از تولیدکنندگان و شرکت‌ها قابل دسترس‌تر شد، که منجر به گنجاندن آن در انواع دستگاه‌های الکترونیکی شد. با این حال، برای یک و نیم دهه اول، PoE تنها می‌توانست تا 15.4 وات برق تولید کند. این محدودیت، انواع لوازم الکترونیکی را که می‌توانستند از این فناوری برای دستگاه‌های کم مصرف استفاده کنند، محدود می‌کرد.

دستگاه های PoE معمولا دستگاه های هوشمند هستند. به عنوان مثال، در بین دوربین‌های امنیتی، در مقایسه با دوربین‌های امنیتی آنالوگ، دوربین‌های PoE معمولاً دوربین‌های امنیتی هوشمندی هستند که دارای CPU هستند و تشخیص رویداد هوشمند را ارائه می‌دهند. تشخیص رویداد هوشمند ممکن است شامل تشخیص حرکت هوشمند با فیلتر برای بدن انسان و وسایل نقلیه باشد.

معایب PoE

کابل‌های اترنت از هشت سیم تشکیل شده‌اند که به چهار جفت گروه‌بندی شده‌اند که هر جفت به هم پیچیده شده‌اند. به همین دلیل از آنها به عنوان “جفت پیچ خورده” یاد می شود. فناوری PoE از دو تا از این چهار جفت پیچ خورده برای انتقال جریان الکتریکی به دستگاه برقی استفاده می کند.

برق از طریق اترنت به طور مداوم در حال تغییر روش طراحی، تغذیه و اتصال به شبکه های کامپیوتری در خانه ها و مشاغل ما است. ظهور فناوری خانه های هوشمند بخش قابل توجهی از محبوبیت آن را مدیون پیشرفت های PoE است. استفاده از PoE مزایای زیادی دارد.

مقرون به صرفه

یکی از مزایای مهم فناوری PoE مقرون به صرفه بودن آن است. نصب زیرساخت PoE نسبت به کارهای الکتریکی سنتی هزینه کمتری دارد و همچنین نیاز به نگهداری کمتری دارد. علاوه بر این، استفاده از PoE برای تغذیه دستگاه ها در فواصل کوتاه کارآمدتر از نصب آداپتورهای برق جداگانه برای هر دستگاه است. این کارایی می تواند به صرفه جویی قابل توجه در قبض برق در منازل مسکونی و دفاتر کوچک در طول زمان ترجمه شود.

نصب آسان

در سال 2018، استاندارد جدیدی به نام PoE+ یا PoE با قدرت بالا وارد شد. این فناوری می تواند تا 30 وات توان تولید کند. یک بهبود بیشتر، به نام PoE++، می تواند قدرت بیشتری را ارائه دهد. PoE++ بسته به حالت، حداکثر 60 یا 100 وات را ارائه می دهد.

یکی دیگر از جنبه های استفاده از PoE سهولت اجرای یک کابل شبکه در مقایسه با کابل های الکتریکی یا کواکسیال ضخیم تر است. سیم شبکه به طور کلی نازک تر و انعطاف پذیرتر است و نصب آن را آسان تر می کند. به علاوه، نصب نیازی به مهارت یا گواهینامه خاصی ندارد. با این حال، ساختمان‌های تجاری یا ساخت خانه‌های جدید ممکن است در شهرها یا شهرستان‌های خاصی به مجوز یا مجوز نیاز داشته باشند.

قابلیت اطمینان

یکی از زمینه های نگرانی سازگاری است، به ویژه بین سیستم های فعال و غیرفعال. علیرغم اینکه PoE یک استاندارد IEEE است، ممکن است مشکلات سازگاری هنگام نصب دستگاه های PoE ایجاد شود. به عنوان مثال، دستگاه های فعال PoE قادر به مذاکره با سوئیچ PoE یا انژکتور برق PoE هستند، که منبع تغذیه را در مورد ولتاژ و آمپر مورد نیاز دستگاه انتهایی سیگنال می دهد. با این حال، سوئیچ‌ها یا انژکتورهای PoE غیرفعال هیچ مذاکره‌ای را انجام نمی‌دهند و برق خام و تنظیم‌نشده را به دستگاه‌های پایانی ارسال نمی‌کنند. برق بدون مذاکره به دستگاه هایی که به ولتاژ یا آمپر کمتری نیاز دارند آسیب می رساند. مقاله ما “تفاوت بین PoE فعال در مقابل غیرفعال” این موضوع را به طور مفصل بررسی می کند، به ویژه در مورد دوربین های IP PoE.

محدودیت های فاصله