قالب بتن طراحی و فروش قالبهای بتن بدون واسطه-بهترین کیفیت

زمانی که برای اجرا و ساخت سازه ها از قالب مدولار بتن استفاده شود، درنهایت سازه ای بسیار زیبا و استوار ایجاد خواهد شد که از عمر طولانی برخوردار می باشد. قیمت قالب فلزی نسبت به قالب چوبی بالا است که دلیل اصلی آن استفاده از فلز است. این قالب ها، اسکلت هایی موقت با شکل و ظاهر خاص که هدف آنها حفظ و نگهداری میلگردها همراه ملات سیمانی است.

قیمت قالب های فلزی در بازار

قالب بتن طراحی و فروش قالبهای بتن بدون واسطه-بهترین کیفیت

علاوه بر این، چوب برخی از درختان نظیر اکلایپتوس بعد از سخت شدن بتن باعث ایجاد لکه‌های زیاد بر روی آن می‌شود. هنگام عبور آب از چوب اکلایپتوس و وارد شدن آن به داخل بتن، معمولا لکه‌های قهوه‌ای تیره بر روی سطح بتن به وجود می‌آید. قالب بتن باید به گونه‌ای ساخته شود که در صورت ضربه و آسیب دیدن، تکه‌های آن ریخته نشود. به منظور رعایت این نکته ایمنی مهم، به خاطر داشته باشید که استفاده از مواد شکل‌پذیر برای ساخت قالب نسبت به مواد شکننده در اولویت بسیار بالاتری قرار دارند. با این وجود، قالب بتن را می‌توان به سه مولفه اصلی جداره داخلی، تیر افقی و بولت مهاری تقسیم کرد. طی دهه‌های 1960 تا 1980 میلادی (بین سال‌های 1340 تا 1360 شمسی)، توسعه شهرسازی در شوروی سابق سرعت بسیار زیادی به خود گرفت.

قالب های بتن انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

همچنین می توانیم بگوییم که بیشتر معایبی که قالب های چوبی دارند را به خوبی برطرف کرده مثل ضریب تکرار پذیری بالا, سرعت در ساخت، قالب بندی ها و سطوح صیقلی و نسبتا صافی که ایجاد می کنند. قالب فلزی بتنی در انواع متفاوتی مثل قالب های فلزی سنگفرش، پیاده رو، مخصوص پل، مخصوص ساختمان، ستون، تونل و غیره در بازار وجود دارد. نکته قابل ذکر اینجاست که با توجه به وزن و کاربردهای آن می توانیم از فلزهای مختلفی برای ساختن آن ها استفاده کنیم. مرحله قالب بندی با استفاده از انواع قالب فلزی بتن در ساختمان سازی، یکی از مراحل مهم و ضروری است و لازمه داشتن یک ساختمان محکم و مقاوم محسوب می شود. بنابراین بایستی بر مبنای استانداردهای مربوطه، با استفاده از ابزارهای با کیفیت و اصولی و تحت نظارت مهندسان ماهر انجام شود. سیویل سان تولید کننده قالب بتن، جک سقفی، داربست فلزی، سولجر و اتصالات و ملزومات قالب بندی با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت می باشد.

قالب‌‌های مورد استفاده در قالب‌بندی فنداسیون می‌توانند از نوع قالب‌های مدولار، قالب چوبی، قالب‌های سنتی مثل آجری، بلوکی باشند. اولین مرحله برای قالب‌بندی فنداسیون اطمینان از تراز بودن و مناسب بودن سطح زیر پی است. بعد از عملیات تراکم سازی خاک و ریختن بتن مگر باید عملیات آرماتورگذاری فنداسیون انجام شود. در این مرحله باید جایگاه قالب‌ها با میخ‌های فولادی و ریسمان در سطح فنداسیون مشخص گردد. توجه شود که درزبندی به درستی انجام شود تا از درفتن شیره بتن جلوگیری شود.در نهایت باید سطح قالب‌ها با روغن چرب شود تا بتن در هنگام قالب برداری به راحتی جدا شود.

به منظور بتن‌ریزی به شکل منحنی یا به هر شکل دلخواه دیگر، قالب‌های چوبی نازک‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند تا شکل مورد نظر به راحتی قابل دستیابی باشد. پیش از ریختن بتن درون قالب، به جداره داخلی قالب روغن یا هرگونه ماده رهاساز دیگر مالیده می‌شود تا از چسبیدن بتن به سطح چوب جلوگیری شود. به طور کلی، قالب‌های چوبی کاربرد وسیعی در ساخت سازه‌های بتنی دارند؛ به شرطی که نگهداری و تمیزکاری آن‌ها به طور مناسب صورت گیرد.

قالبهای مدولار عمدتا قیمت پایین تری نسبت به قالبهای قالب گستر سپنتا خاص بتن دارند. اگر بعد اقتصادی و دستیابی به سازه باکیفیت را در نظر بگیرید، دوام قالب های بتنی از اهمیت بالایی برخوردار می‌شود. بنابراین ساختار و اجزای قالب بتن علاوه بر مقاومت در برابر هوا، در برابر خوردگی و غیره نیز باید مقاوم بوده و در برابر عوامل طبیعی مانند آفتاب، باران و باد کمترین میزان تجزیه را داشته باشند. اگر از قالب به صورت مناسب نگهداری شود، دوام قالب ها افزایش می‌یابد. با توجه به نوسان قیمت آهن در بازار ایران، قیمت فروش قالب فلزی بتن در حال تغییر می باشد و با توجه به وزن این قالب های بتنی قیمت هر کیلوگرم قالب های فلزی متفاوت می باشد در زیر لیست قیمت قالب های فلزی قرار داده شده است. این قالب بتنی با دست و یا ماشین نیز می توتند حمل شود.بعد از اینکه این نوع قالب بتنی در جای خود قرار داده شد بتن بین صافی ها ریخته می شود در نتیجه آب اضافی بتن به سبب نیروی گرانش و یا باد حذف می شود.

  • به علاوه، این بخش از قالب بیشترین تاثیر را بر روی سطح بتن سفت شده (شکل سازه نهایی) دارد.
  • قالب فلزی با استفاده از سولجر نوع دیگری است که در قالب بندی دیوارهای بتنی به عنوان پشت بند عمودی به کار برده می شود.
  • ولی در قالب های لبه خم (طرح ارس) کلا از ورق 3 میل به صورت یکپارچه استفاده می شود برای اطلاع از تفاوت قالب ها پیشنهاد می کنیم مقاله تفاوت قالب بتن لبه خم و جوشی را مطالعه فرمایید.
  • این کار توسط افزایش ضخامت جداره داخلی قالب یا اضافه کردن ورق‌های تقویت‌کننده عمودی صورت می‌گیرد.