معرفی انواع دوربین مداربسته ، مزایا و کاربرد هر یک

دوربینهای مداربسته HD کیفیت تصویر بی نظیری را ارائه میدهند که تصاویر را با وضوح بالا ارائه میدهد. در حالی که این نوع از انواع دوربین مداربسته از نظر ظاهری دوربینهای مداربسته نسبتاً محتاطی هستند، اما این آنها را از بازدارندگی مجرمان باز نمیدارد. بسیاری نیز این گزینه را بهترین دوربین مدار بسته داخلی میدانند زیرا میتوان آن را روی یک نقطه استراتژیک از سقف قرار داد تا تمام زوایای اتاق را پوشش دهد. بنابراین این سیستم ایده آل دوربین مدار بسته برای محلهای تجاری است که نیاز به نظارت شبانه روزی دوربین مداربسته در یک محیط بیرونی با شرایط نوری متفاوت دارد. آنها نه تنها تصاویر با کیفیت خوب را ضبط میکنند بلکه به رهگذران پیام میدهند که محل شما تحت نظر است. آیا در حال تصمیم گیری هستید که کدام دوربین مدار بسته را برای محل کار خود بخرید؟ انواع مختلفی از دوربینهای مدار بسته وجود دارد که برای استفاده در بیرون مناسب هستند اما تصویربرداری فوق العاده حساس این دوربین را منحصر به فرد میکند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت مجله خبری lgcctv.

دوربینهای گلوله ای معمولاً در فضای باز قرار میگیرند بنابراین محافظت آنها در برابر آب، گرد و غبار و خاک خوب عمل میکند. ظاهر محتاطانه آنها به آنها کمک میکند تا با فضای داخلی ترکیب شوند. برای محافظت از دارایی و کارکنان خود، از این راهنما برای انتخاب راه حلی متناسب با اهداف و سطح امنیتی مورد نیاز خود استفاده کنید. مدلهای مادون قرمز از دوربینهای شبانه روزی گران ترند و کسانی که این گزینه را در بین انواع دوربین مداربسته انتخاب میکنند معمولاً این کار را میکنند چون ضبط شب برای امنیت تجارت آنها حیاتی است. یک دوربین مداربسته گنبدی نام خود را از محفظه گنبدی شکل که دوربین در آن قرار دارد گرفته است. به عنوان مثال، یک موزه میتواند دوربین را طوری تنظیم کند که هنگام تشخیص حرکت، در یک نقطه ورود یا خروج خاص قرار گیرد. هم در طول روز و هم در شب، آنها تصاویر ویدئویی واضحی را ضبط میکنند که با تغییر شرایط نور پنهان نمیشوند. یک فیلتر برش مادون قرمز در روز برای تصاویر واضح و در شرایط سبک تر فعال میشود. با یک دوربین PTZ (Pan Tilt & Zoom)، تیم امنیتی شما میتوانند کنترل کاملی بر روی موارد ضبط شده داشته باشند.

بنابراین هیچ خطری وجود ندارد که موضوع ضبطها مخدوش به نظر برسد. این مدل از انواع دوربین مداربسته به طور خاص برای کارایی موثر ساخته شده اند، صرف نظر از اینکه نور محیط آنها به چه خوبی است. این مدل از انواع دوربین مداربسته برای به حداقل رساندن زمان نصب ایجاد شده اند. دلیل این امر این است که پوشش گنبد واقعاً برای مردم دشوار است که ببینند دوربین به کدام سمت میرود. این امر باعث ایجاد هوای عدم اطمینان برای سارقان احتمالی یا خرابکارانی میشود که از همه جهات نزدیک میشوند. همانطور که از نام آن پیداست، این دوربینها برای عملکرد بهینه در شرایط سیاه و سفید طراحی شده اند. اگر یک محافظ امنیتی داشته باشید که در حال مشاهده یک فید ویدیوی زنده در سایت است این یک گزینه ایده آل از بین انواع دوربین مداربسته است. یک دوربین مدار بسته تحت شبکه یا IP گزینه ایده آلی برای صاحبان مشاغل است که غالباً از سایت دورند و در حال حرکت نیستند. اگر ارائه بی عیب و نقص در صنعت شما مهم است، دوربینهای مدار بسته بی سیم یک گزینه امنیتی عالی هستند. وضوح تصویر معمولاً بی عیب و نقص است بنابراین میتوان ویژگیهای صورت را از هم تشخیص داد.

بنابراین حتی زمانی که از راه دور کنترل نمیشود، دوربین میتواند مساحت بسیار بیشتری را پوشش دهد و همان کار چندین دوربین استاتیک را انجام دهد. دوربینهای مدار بسته C-Mount گزینه ایده آل برای کسانی است که ممکن است مایل به انطباق با میدان دید باشند. ما مزایای هر یک از انواع مختلف سیستمهای مدار بسته را در زیر خلاصه کرده ایم. دوربینهای C-Mount معمولاً حجیم هستند، بنابراین مانند دوربینهای گلوله ای به عنوان یک بازدارنده قابل مشاهده در فعالیتهای جنایی عمل میکنند. آنها معمولاً به دو رنگ و سیاه و سفید ضبط میکنند. تصاویر رنگی را در روز و سیاه و سفید را در شب ضبط میکند. LEDهای مادون قرمز امکان ضبط واضح را حتی در محیطهای سیاه و سفید نیز دارند. آنها با استفاده از فناوری مادون قرمز به این مهم دست مییابند. بزرگنمایی نوری در این دوربینها به این معنی است که میتوانید از نزدیک روی سوژهها تمرکز کنید. دوربینهای با وضوح بالا به ویژه برای استفاده در محیطهایی که احتمال سرقت زیاد وجود دارد بسیار مفید هستند. با لمس یک دکمه، لنز دوربین میتواند به چپ و راست بچرخد، به سمت بالا و پایین متمایل شود و یا زوم کند. نصب آسان به عنوان کابلهای محوری و یک ایستگاه رایانه مورد نیاز نیست.