معرفی انواع لنز دوربین مداربسته

هنگامی که لنز فاصله کانونی متغییری داشته باشد، می تواند زاویه ی دید مختلفی را به فرد استفاده کننده از دوربین ارائه دهد. هر اندازه که فاصله کانونی کوچک تر باشد، زاویه دید مورد نظر بزرگ تر می باشد، عکس این موضوع نیز صادق است. از چنین لنزی می توان در محیط هایی استفاده کرد که زاویه و عمق دید بسیار اهمیت دارد. یک دوربین آنالوگ، تصاویر را با استفاده از لنز سنسور تصویربرداری دریافت میکند. خب حالا یک سوال در ارتباط با خرید دوربین مدار بسته وجود دارد و آن هم این است که در میان انواع لنز دوربین مداربسته، کدام نوع مناسب و ایده آل می باشد؟ یکی از مهم ترین نکته هایی که در ارتباط با لنز های موتور دار باید مورد توجه قرار گرفته شود این است که فرد استفاده کنند به راحتی می تواند بین میدان دید و زاویه دید دوربین جا به جا شود. یکی از برترین ویژگی های لنز موتوردار نسبت به لنز های دیگر قابلیت فوکوس و دیافراگم از فاصله و با استفاده از موتور دوربین، وجود دارد. از اهرم دیگر جهت تنظیم نمودن مکان عدسی استفاده می شود و همچنین از یک اهرم برای تغییر دادن مکان عدسی نسبت به حسگر مختص تصویر استفاده می شود.

در چنین لنزی از دو اهرم برای تنظیم نمودن فاصله ی کانونی مورد نظر در کنار وضوح و همچنین میزان شفافیت تصویر استفاده می شود. این اهرم میزان وضوح تصویر گرفته شده از محیط را مشخص می کند. همانطور که دیدید پسازاینکه تصویر به DVR رسید به فرمت دیجیتال تبدیل میشود. ارتباط کابلهای کواکسیال با DVR با استفاده از فیشهای BNC میباشد. مشورت کنید و با استفاده از یک راهنمایی کامل و جامع اقدام به خریداری نمایید. لنز های موتور دار به طور معمول از دو عدد فاصله کانونی برای معرفی شدن استفاده می کنند. فرمت یا همان قالب دوربین از مهم ترین نکات قابل توجه هنگام خرید آن می باشد. فاصله ی کانونی که در لنزها ثابت وجود دارد قابل تغییر نیست و مهم ترین ویژگی فاصله کانونی ثابت عدم امکان تغییر محدوده قابل مشاهده توسط دوربین می باشد. مهم ترین نکته های قابل توجه هنگام خرید انواع دوربین مداربسته کدام اند؟ شاید شما هم در ارتباط با نکات مهم و حائز اهمیت در انتخاب و خرید دوربین مداربسته اطلاعاتی را داشته باشید، اما بد نیست بدانید که یکی از مهم ترین نکات هنگام خرید دوربین مدار بسته توجه به انواع لنز دوربین مداربسته و ویژگی های آن ها است و سپس با توجه به اطلاعات کافی در این زمینه اقدام به خریداری دوربینی با لنز مورد مجله خبری lgcctv نیاز خود کنید.

اما شباهتها در اینجا پایان مییابد؛ به این دلیل که در یک دوربین آنالوگ کارت SD داخلی برای ضبط وجود ندارد. روزنه ی عبور نور در دوربین ها به سه دسته ی اصلی Iris ثابت، Iris دستی و Iris اتوماتیک تقسیم می شوند. معیار اندازه ی گیری فاصله ی کانونی لنز های ثابت، میلی متر می باشد و با این مقیاس شناسایی می شوند. هنگام خرید دوربین مداربسته حتما در ارتباط با روزنه عبور نور با کارشناس ماهری مشورت کنید. انواع لنز دوربین مداربسته کدام اند؟ انواع لنز دوربین مداربسته چه ویژگی هایی دارند؟ در صورتی که مناسب نباشد باید چه نوع لنزی خریداری شود؟ برای این که مناسب ترین لنز را خریداری کنید، ابتدا اطلاعات خود را در ارتباط با انواع لنز دوربین مدار بسته کامل کنید و پس از مقایسه انواع لنز ها و ویژگی آن ها، اقدام به انتخاب و خرید لنز کنید. برای به دست آوردن پاسخ درست این پرسش در مرحله اول باید با انواع لنز دوربین مداربسته به بهترین شکل ممکن آشنا شوید و ویژگی و کاربرد آن ها را مورد بررسی قرار دهید، سپس با توجه به نیاز خود اقدام به خریداری دوربین با لنز مناسب نمایید. خب در این قسمت از مقاله شما را با ویژگی های خاص و برتر انواع لنز دوربین مداربسته آشنا خواهیم کرد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری lgcctv لطفا از صفحه ما بخواهید.

قبل از ارتقاء پیدا کردن دوربین ها و نسل آن ها رزولوشن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار نبود، اما پس از گذشت زمان و ارتقاء پیدا کردن دوربین ها، رزولوشن به یکی از مهم ترین معیار های خرید دوربین ها تبدیل شد. توجه به فاصله ی کانونی یکی از مهم ترین نکات هنگام خرید دوربین مداربسته می باشد. خب شما باید بدانید که به فاصله ی موجود بین مرکز عدسی با نقطه ی همگرایی عدسی، فاصله کانونی می گویند و همچنین مقدار فاصله ی کانونی برای لنز های ثابت قابلیت تغییر را ندارد. به عنوان مثال باید بررسی شود که آیا محدوده مورد نظر فرد توسط لنز دوربین مداربسته از نوع ثابت قابلیت پشتیبانی از محدوده را دارد یا خیر؟ مهم ترین نکته ای که در ارتباط با خرید دوربین های مداربسته با لنز ثابت باید مورد توجه قرار گرفته می شود، توجه به محدوه ای است که باید مورد محافظت قرار گرفته شود و توسط دوربین چک شود. مهم ترین و برترین ویژگی لنزهای وریفوکال، دارا بودن فاصله کانونی متغیر می باشد. البته بازه ی فاصله ی کانونی در این نوع لنز ها کاملا مشخص می باشد. یک وجه اشتراک مهمی که بین لنز موتور دار و لنز وریفوکال در بین انواع لنز دوربین مداربسته وجود دارد، فاصله کانونی متغیر می باشد.