نحوه استفاده از سیستم های امنیتی سازگار با AvaEye NDAA

سیستم‌های ما به‌طور پیش‌فرض تنظیم شده‌اند که به‌طور پیوسته ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته فیلم ضبط کنند. برای اکثر مردم این ضروری نیست زیرا آنها واقعاً فقط به زمانی اهمیت می دهند که اتفاقاتی در دارایی آنها رخ دهد. برای آن دسته از مشتریان توصیه می‌کنیم یک برنامه ضبط تشخیص حرکت تنظیم کنید و تشخیص حرکت را در دوربین‌هایشان فعال کنید. یک روش ضبط پیشرفته وجود دارد که شامل ضبط مداوم در طول روز در حالی که در محل کار هستید، و فقط ضبط حرکت در شب یا برعکس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های ضبط و تنظیم تشخیص حرکت، ویدیوی آموزشی ما را در زیر مشاهده کنید.

7. پخش فیلم ضبط شده

قبل از تنظیم مشاهده از راه دور، یا دسترسی به سیستم از طریق یک شبکه با مرورگر وب، باید با استفاده از ماوس و مانیتور HDMI در NVR وارد شوید. استفاده از مانیتور کامپیوتر یا تلویزیون سازگار با 1080P برای شروع بسیار مهم است.

آیفون های اپل

در هنگام استفاده از دوربین های امنیتی مهم است که تفاوت بین زوم اپتیکال دیجیتال و موتوردار برجسته شود. زوم دیجیتال بخشی از ویدیو را می گیرد و تصویر را برای جزئیات کمی بهتر گسترش می دهد، اما باعث پیکسل شدن سریع می شود.

زوم اپتیکال فقط در حالت نمایش زنده قابل استفاده است و برای تنظیم نمای ضبط شده توسط دوربین استفاده می شود. دوربین‌های امنیتی با زوم موتوری هنگام تماشای ویدیوی زنده، لنز را به‌طور فیزیکی می‌چرخانند تا زوم اپتیکال داشته باشند، که تصویر را کشیده و پیکسل‌سازی نمی‌کند. با این حال، زوم اپتیکال زاویه دید دوربین را کاهش می دهد.

آخرین اما نه کم اهمیت ترین دوربین های PTZ یا Pan-Tilt-Zoom هستند که می توانند از طریق سیستم دوربین امنیتی کنترل شوند. دوربین های PTZ عمدتاً برای نظارت فعال برای نگهبانان امنیتی یا صاحب خانه هوشیار مفید هستند. برای یادگیری نحوه استفاده از دوربین های PTZ با سیستم، ویدیوی زیر را تماشا کنید!

4. تنظیم وضوح ضبط و تنظیمات رمزگذاری

برای اینکه روش اتصال از راه دور کار کند، باید در محل ضبط کننده باشید و به همان روتر یا شبکه محلی NVR متصل باشید. پس از راه‌اندازی، برنامه می‌تواند از راه دور هنگام استفاده از داده تلفن همراه مشاهده کند.

10. استفاده از نرم افزار سرویس گیرنده کامپیوتر سری Universal

در اینجا ویدئویی نشان داده شده است که نحوه استفاده از نرم افزار سرویس گیرنده رایانه شخصی را نشان می دهد که برای دانلود و استفاده با سیستم های سری جهانی در دسترس است.منبع

وضوح ضبط و تنظیمات رمزگذاری آن چیزی است که تعیین می کند دوربین چقدر خوب مشاهده و ضبط شود در NVR. سیستم‌های دوربین امنیتی سری جهانی ما از رزولوشن‌های 1080P تا 8MP (4K) پشتیبانی می‌کنند. اگر مشتری از کیفیت تصویر و میزان فضای ذخیره‌سازی ویدیویی که دریافت می‌کند راضی باشد، در اکثر موارد، می‌توان این تنظیمات را به حال خود رها کرد. با این حال، بهینه سازی تنظیمات رمزگذاری می تواند منجر به افزایش فضای ذخیره سازی ویدیو شود. کاهش رزولوشن دوربین‌ها نیز میزان ذخیره‌سازی ویدیو را بسیار افزایش می‌دهد، زیرا ویدیو فضای کمتری را روی هارد دیسک اشغال می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تنظیمات و وضوح کدگذاری، ویدیوی ما را تماشا کنید.

5. سفارشی کردن تنظیمات تصویر دوربین

زمان تنظیمات پیچیده شبکه و حمل و نقل پورت بسیار گذشته است. با برنامه آسان اسکن و رفتن، در کمترین زمان ممکن دوربین های امنیتی خود را از راه دور تماشا خواهید کرد. در ویدیوی زیر مشاهده کنید که اتصال این سیستم با استفاده از اپلیکیشن موبایل چقدر آسان است.

با کلیک کردن بر روی پیوند تلفن هوشمند خود در زیر، برنامه را در فروشگاه App Apple یا Google Play Store بررسی کنید:

اکثر دوربین ها معمولاً با تنظیمات پیش فرض تصویر خود از کارخانه خوب هستند. با این حال، موقعیت‌های منحصربه‌فردی وجود دارد که تنظیمات تصویر می‌تواند تفاوت زیادی در میزان دید دوربین ایجاد کند. دوربین های IP معمولاً در مقایسه با دوربین های کواکسیال گزینه های بیشتری را برای تنظیمات تصویر ارائه می دهند. ویدیوی ما را در زیر تماشا کنید تا درباره تنظیمات تصویر ارائه شده در سیستم‌های سری جهانی بیشتر بدانید.

6. راه اندازی تشخیص حرکت و روش های ضبط

یک دوربین باید دارای لنز زوم موتوری باشد تا ضبط کننده دستورات زوم را ارسال کند، اما همه دوربین ها و سیستم های ما از زوم دیجیتال پشتیبانی می کنند.

با استفاده از رمز عبور گرافیکی کاربر یا رمز عبور نوشته شده مدیریت که روی برچسب بالای ضبط کننده شما قرار دارد وارد شوید. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ورود به سیستم، فیلم آموزشی زیر را مشاهده کنید.

2. نحوه اتصال دوربین های PoE به NVR

پس از انجام تنظیمات اولیه ممکن است تعجب کنید که چگونه ویدیو را در سیستم خود پخش کنید. خوشبختانه مشاهده فیلم‌های ضبط‌شده از NVR سری جهانی بسیار آسان است و کنترل‌های پخش واقعاً مفیدی وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد کنترل های پخش و نحوه مشاهده پخش از سیستم خود ویدیوی زیر را تماشا کنید.

8. صادرات فیلم ضبط شده

این سیستم راه های متعددی را برای مشاهده دوربین های امنیتی که به پشت دستگاه NVR متصل هستند، ارائه می دهد. ضبط‌کننده‌های ویدیوی شبکه می‌توانند بسیاری از دوربین‌ها را در نمای چند شبکه‌ای یا یک دوربین را در حالت تمام صفحه مشاهده کنند. اگر دوربین‌ها دارای یک میکروفون داخلی یا ورودی میکروفون برای صدا باشند، هنگام مشاهده در حالت تمام صفحه یا با فعال کردن دستی صدا برای کانال در صفحه چند شبکه، صدا می‌تواند شنیده شود.

گوشی های اندروید

این راهنما برای مشتریانی است که دوربین‌های امنیتی سازگار با NDAA و ضبط‌کننده‌های NVR را از CCTV Camera World خریداری کرده‌اند. NVR ها جایگزین های سازگار برای چندین محصول شخص ثالث مانند ضبط کننده های Q-See Halifax یا Knox یا محصولات نظارتی Western Digital هستند. برای شروع سریع با نحوه کار با ضبط کننده جدید، توصیه می کنیم راهنمای ویدیویی زیر را تماشا کنید که تمام اطلاعات مفیدی را که در ویدیوهای جامع و در عین حال مختصر به آن نیاز دارید ارائه می دهد.

فهرست

  1. نحوه ورود
  2. نحوه اتصال دوربین های PoE به NVR
  3. مشاهده زنده ویدیو و صدا از دوربین های امنیتی
  4. تنظیم وضوح ضبط و تنظیمات رمزگذاری
  5. سفارشی کردن تنظیمات تصویر دوربین
  6. راه اندازی روش های تشخیص حرکت و ضبط
  7. پخش فیلم ضبط شده
  8. صادرات فیلم ضبط شده
  9. مشاهده از راه دور سیستم دوربین امنیتی شما
  10. با استفاده از نرم‌افزار PC Client سری Universal

1. نحوه ورود

با یک درایو انگشت شست با فرمت NTFS یا FAT32، صادرات ویدیو از سری جهانی سیستم های دوربین امنیتی بسیار آسان است. دو راه برای صادرات ویدیو وجود دارد، انتخاب تاریخ و زمان برای شروع و پایان به صورت دستی یا استفاده از کنترل‌های جدول زمانی. ویدیوی ما را در زیر تماشا کنید تا دریابید که چگونه ویدیو را از آن صادر کنید.

9. مشاهده از راه دور سیستم دوربین امنیتی شما

دوربین‌هایی که با NVR‌های سازگار با NDAA ما خریداری می‌شوند، با استفاده از پروتکل Plug and Play با NVR سازگار هستند که اتصال دوربین‌ها را به پورت‌های PoE در پشت NVR آسان می‌کند. در این ویدیو نحوه اتصال دوربین به پشت ضبط کننده و اضافه کردن آن به عنوان کانال دوربین با استفاده از لیست دوربین را نشان می دهیم.

3. مشاهده زنده ویدیو و صدا از دوربین های امنیتی