نحوه استفاده از نرم افزار مانیتورینگ دوربین AvaEye

تعداد دوربین هایی که می توانید همزمان از سیستم خود تماشا کنید به قدرت کامپیوتر شما، قابلیت نرخ بیت NVR و سرعت اتصال به شبکه شما بستگی دارد. ویدیوی آموزشی نحوه استفاده از نرم افزار برای مشاهده دوربین های خود را در زمان واقعی و تغییر نمای شبکه زنده در نرم افزار AvaEye برای گزینه ها و تنظیمات مختلف مشاهده دوربین نشان می دهد.

نحوه کنترل دوربین های PTZ

مت روسی یک مدیر پشتیبانی فنی در CCTV Camera World، یک توزیع کننده پیشرو دوربین مدار بسته واقع در بوفالو، نیویورک است. او یک کارشناس پشتیبانی فنی برای هر چیزی که مربوط به نظارت تصویری است است.

اولین قدم این است که نرم افزار را با استفاده از لینک های بالا در رایانه شخصی ویندوزی خود دانلود کرده و آن را در رایانه خود نصب کنید. قبل از اینکه بتوانید نرم افزار را نصب کنید، باید نرم افزار را از آرشیو دانلود شده خارج کنید. نحوه باز کردن فایل نصب و باز کردن آن را در آموزش زیر نشان می دهیم.

چگونه یک دستگاه را به نرم افزار AvaEye اضافه کنیممنبع

نرم افزار مانیتورینگ دوربین AvaEye از این صفحه قابل دانلود است و با سری دوربین ها و ضبط کننده های Avalonix AvaEye کار می کند. این نرم افزار به شما امکان دسترسی به دوربین امنیتی DVR، NVR یا IP را با طیف گسترده ای از ویژگی ها ارائه می دهد. این نرم‌افزار نظارت را خودتان انجام دهید، زیرا به شما امکان می‌دهد پخش‌های ویدیویی زنده را تماشا کنید، به ویدیوهای ضبط‌شده دسترسی داشته باشید و ویدیوهای ذخیره‌شده را از راحتی رایانه خود صادر کنید. اگرچه ممکن است برای کاربران جدید پیچیده به نظر برسد، اما به شما اطمینان می دهیم که کاربر پسند است. برای کمک به اضافه کردن ضبط یا دوربین خود به نرم افزار و درک عملکردهای مختلف نرم افزار AvaEye، مجموعه ای از آموزش های تصویری را ایجاد کردیم.

تجهیزات AvaEye را از اینجا خریداری کنید

نسخه صحیح را برای رایانه خود دانلود کنید

برای دانلود نسخه ویندوز 10 نرم افزار cms کلیک کنید*برای نصب و استفاده به حقوق Administrator در ویندوز نیاز دارد
حداقل نیازهای رایانه شخصی (مشروط به تغییر بدون اطلاع قبلی):
سیستم عامل: ویندوز 7، ویندوز 8، ویندوز 10
CPU: Intel i5 Quad Core 1.8GHz یا بالاتر
کارت گرافیک: GPU مستقل که از DirectX 8.0c یا بالاتر پشتیبانی می کند
حافظه: 4 گیگابایت یا بالاتر
وضوح: 1280×1024 یا بالاتر
هارد دیسک: 512 گیگابایت یا بیشتر

برای دانلود نسخه MacOS نرم افزار cms کلیک کنید
برای Intel یا Arm Mac اینجا را کلیک کنید
حداقل نیازهای مک:
CPU: Intel یا Arm 8 core یا بالاتر
حافظه: 8 گیگابایت رم
هارد دیسک: 256 گیگابایت یا بیشتر
Rosetta در Arm Mac مورد نیاز است

نحوه نصب AvaEye در رایانه شخصی ویندوز

اولین روشی که برای صادرات ویدیو نشان می‌دهیم، از فهرست فایل‌های «ضبط» استفاده می‌کند، که ضبط‌ها را بر اساس نحوه پیکربندی ضبط در ضبط‌کننده تجزیه می‌کند. به عنوان مثال، اگر ضبط حرکت یا تشخیص هوشمند را فعال کرده باشید، ضبط کننده هر رویداد را به طور جداگانه با یک مهر زمان شروع و یک مهر زمان پایان ضبط می کند. با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر به طور مداوم ضبط کنید، فایل ها دارای مدت زمان و اندازه داده های زیادی خواهند بود.

ویدیوی آموزشی حرکت به صفحه پخش، انتخاب دوربین ها، انتخاب محدوده تاریخ و زمان و استفاده از کنترل های پخش را پوشش می دهد. همچنین توضیح می دهیم که رنگ های مختلف در جدول زمانی ضبط به چه معناست. نرم افزار AvaEye امکان پخش همزمان ویدیو را فراهم می کند که به شما امکان می دهد فیلم های چند دوربین را با همگام سازی زمانی تماشا کنید.

رنگ ضبط نوع ضبط
طبیعی آبی
رویداد قرمز
VCA رنگ بنفش

نحوه دانلود یا صادرات ویدیو

در وهله اول، نگاه کردن به فیلم های ضبط شده دلیل اصلی برای داشتن یک سیستم دوربین امنیتی است. دسترسی سریع و آسان به ویدیو از دوربین یا سیستم خود با استفاده از نرم افزار AvaEye به این معنی است که مجبور نیستید ساعت ها جلوی ضبط کننده خود بنشینید و فیلم را مرور کنید. با تماشای ویدیو، نحوه پخش ویدیوی ضبط شده را با استفاده از نرم افزار AvaEye کشف کنید.

پس از نصب نرم افزار، باید NVR، DVR یا دوربین خود را به نرم افزار اضافه کنید. نحوه افزودن دستگاه به نرم افزار نظارت بر دوربین AvaEye را در ویدیوی زیر نشان می دهیم. این ویدئو دو روش را پوشش می دهد که می توان از آنها برای افزودن ضبط کننده یا دوربین های IP مستقل استفاده کرد:

  • جستجوی خودکار دستگاه‌های سازگار در شبکه محلی در پایین صفحه مدیریت دستگاه.
  • افزودن دستی دستگاه با استفاده از آدرس IP محلی برای مشاهده محلی یا آدرس IP عمومی

نحوه مشاهده دوربین ها

ارتباط با مت از طریق: ایمیل | یوتیوب

روش دومی که نرم‌افزار پشتیبانی می‌کند و ما نشان می‌دهیم، شامل امکان کلیپ بخشی از ویدیو در حین پیش‌نمایش آن در صفحه پخش است. شما به سادگی روی شبکه دوربینی که می خواهید کلیپ کنید کلیک راست کرده و سپس روی گزینه Start Clipping کلیک کنید. برای اتمام کلیپ، دوباره کلیک راست کرده و گزینه “Stop Clipping” را کلیک کنید. سپس می‌توانید با استفاده از پنجره «Clip» که باز می‌شود، بازه زمانی را به صورت دستی تنظیم کنید و سپس روی OK کلیک کنید تا صادرات کلیپ خود شروع شود.

نرم افزار AvaEye در صورتی مفید است که رویدادی را در اطراف خانه یا کسب و کار خود پیدا کرده اید که باید آن را دانلود یا صادر کنید تا به پلیس ارائه دهید، به اخبار ارسال کنید یا حتی برای خود نگه دارید. این نرم افزار راه مناسبی را برای دانلود مستقیم ویدیو به رایانه شما فراهم می کند، و از نیاز به وصل کردن یک درایو USB انگشت شست و منتظر ماندن برای اتمام صادرات اجتناب می کند. می‌توانید از رایانه‌تان برای مقاصد دیگر استفاده کنید، در حالی که نرم‌افزار ویدیو را بسته‌بندی می‌کند و آن را از ضبط‌کننده NVR دانلود می‌کند.

تماشای دوربین های خود در زمان واقعی یک راه عالی برای درک اینکه آیا چیزی در اطراف خانه یا محل کار شما اتفاق می افتد بدون اینکه خود را در معرض خطر قرار دهید، است. پس از کلیک بر روی گزینه Live View از منوی اصلی، صفحه Live View به صورت شبکه ای با 4 دوربین شروع می شود و شما می توانید از میان طرح های شبکه ای مختلف برای مشاهده دوربین های بیشتر انتخاب کنید. انتخاب های زیادی برای چیدمان شبکه ای وجود دارد، از 1 دوربین تا 64 دوربین. همچنین می توانید چندین پنجره را برای مشاهده چندین تب دوربین های مختلف باز کنید.

آخرین اما نه کم‌اهمیت، فایل‌هایی که صادر می‌کنید را می‌توان با استفاده از صفحه مدیریت وظایف در داخل نرم‌افزار برای پخش فایل ویدیویی مدیریت کرد، روی نماد پوشه کلیک کنید تا آن را در سیستم فایل ویندوز خود پیدا کنید، یا فایل ویدیویی را از دیسک سخت خود حذف کنید.