نحوه استفاده از نرم افزار مانیتورینگ دوربین / پایگاه دانش جهانی دوربین مدار بسته

ارتباط با مت از طریق: فیس بوکمنبع

دستگاه‌های CCTV Camera World با نرم‌افزار رایانه‌ای رایگان عرضه می‌شوند که به شما امکان می‌دهد به دوربین DVR، NVR یا IP خود با قابلیت‌های متعدد دسترسی داشته باشید. دسترسی به فیدهای ویدیویی زنده، ویدیوی ذخیره شده و دانلود ویدیوی ضبط شده، عنصر جدیدی از امنیت را به ارمغان می آورد. برای کاربران جدید، این برنامه ممکن است ترسناک به نظر برسد. ما به شما اطمینان می دهیم که اینطور نیست. برای ساده تر کردن کارها، ما چندین فیلم آموزشی تهیه کرده ایم که عملکردهای مختلف این برنامه را به شما نشان می دهد.

فهرست

هنگامی که نرم افزار CMS را باز کردید و نماهای دوربین شما نمایش داده شد، می توانید شروع به کنترل دوربین PTZ خود کنید. می توان آن را از فرمت شبکه ای یا با دوبار کلیک کردن روی نمای دوربین کنترل کرد تا تمام صفحه نمایش داده شود. دو راه برای کنترل دوربین این است که ماوس خود را روی صفحه نمایش دوربین از طریق لبه های تصویر یا با کنترل های PTZ در سمت راست پایین صفحه نمایش قرار دهید. با استفاده از ماوس، می‌توانید با کلیک کردن روی ماوس در لبه سمت چپ صفحه دوربین، به سمت چپ حرکت کنید. روی لبه سمت راست کلیک کنید تا آن را به سمت راست حرکت دهید. در قسمت پایین برای کج شدن به پایین و در قسمت بالا برای شیب به بالا کلیک کنید. می توانید با کلیک کردن بر روی ذره بین روی کنترلر و همچنین کوچکنمایی بزرگنمایی کنید. روش دیگر برای بزرگنمایی استفاده از روش موقعیت یابی سه بعدی است که به کاربر اجازه می دهد به سادگی یک مستطیل با ماوس بکشد و دوربین در آن ناحیه بزرگنمایی کند. با استفاده از کنترل‌کننده روی صفحه، می‌توانید از فلش‌ها برای حرکت دوربین در هر جهتی که می‌خواهید استفاده کنید.

در این ویدیو نحوه تغییر نمای شبکه زنده در نرم افزار CMS را برای مشاهده گزینه ها و تنظیمات مختلف مشاهده دوربین به شما نشان خواهیم داد. برنامه نرم افزار را باز کنید و روی نماد “پیش نمایش زنده” در بالا سمت چپ کلیک کنید. نرم افزار CMS به طور خودکار در یک پیکربندی شبکه 4 دوربینی باز می شود. DVR خود را انتخاب کنید و دوربین‌هایی را که می‌خواهید مشاهده کنید به مربع شبکه‌ای که می‌خواهید آن را مشاهده کنید بکشید. برای تغییر پیکربندی شبکه، روی تنظیمات دلخواه بر اساس نمادهای شبکه در پایین صفحه کلیک کنید. نماهایی که می توانید استفاده کنید عبارتند از یک دوربین، 4 دوربین، 6 دوربین، 8 دوربین، 9 دوربین، 16 دوربین، 20 دوربین، 36 دوربین و حتی 64 دوربین. علاوه بر این، حتی می توانید چندین تب برنامه را برای ایجاد چندین پنجره مشاهده باز کنید. تعداد دوربین هایی که می توان در یک زمان تماشا کرد به قدرت CPU رایانه شما، قابلیت کل بیت ریت NVR و سرعت اتصال به شبکه شما بستگی دارد.

نحوه اضافه کردن دستگاه

هنگامی که برنامه را از این لینک دانلود کردید و فایل برنامه را از حالت فشرده خارج کردید، لطفاً ویدیوی زیر را در مورد نحوه نصب برنامه بر روی رایانه ویندوز خود دنبال کنید. همچنین می توانید از لینک های تصویری زیر برای دانلود نرم افزار برای سیستم عامل مناسب استفاده کنید.

نحوه نصب CMS در مک

یکی دیگر از قابلیت های فوق العاده ای که این نرم افزار قدرتمند دارد، امکان انجام تورهای دوربین است. این فرآیند راه‌اندازی به شما امکان می‌دهد نماهای دوربین مورد علاقه خود را بر اساس تنظیمات خود تنظیم کنید. در این ویدیو 2 نمونه از نحوه راه اندازی یک تور با استفاده از نرم افزار را نشان می دهیم. هیچ محدودیتی برای میزان سفارشی سازی که می توانید هنگام تنظیم این تورها انجام دهید وجود ندارد. به سادگی کانال های دوربین مورد نظر خود را برای هر نما یا “وظیفه” بکشید و رها کنید. می‌توانید «وظایف» یا نماهای جدیدی ایجاد کنید که نرم‌افزار بتواند در آنها چرخه ایجاد کند.

نحوه استفاده از نرم افزار در مانیتور 4K

این فرآیند در MacOS حتی ساده تر است. می توانید نسخه مک را با استفاده از لینک های بالا دانلود کنید. لطفا توجه داشته باشید که 2 نسخه از نرم افزار مک وجود دارد. یکی برای مک های قدیمی مبتنی بر اینتل اپل و یک نسخه جداگانه برای مک های جدید M1 اپل وجود دارد. مطمئن شوید که نسخه صحیح را برای رایانه Mac خود دانلود می کنید.

دلیل اینکه مردم از ما خرید می کنند این است که ما از نرم افزار و سخت افزاری استفاده می کنیم که به جای یکدیگر کار می کنند. این نرم افزار را قادر می سازد تا سیستم های ما را از هر کجای دنیا مشاهده کند. و سیستم های متعدد در آن! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دسترسی به چندین سیستم در یک رابط راحت، ویدیوی زیر را تماشا کنید. همچنین می توانید Live Views را به چندین پنجره تقسیم کنید تا هر مکان را به طور جداگانه نظارت کنید. مطمئن شوید که هر مکان با موفقیت به نرم افزار متصل شده است، قبل از اینکه سعی کنید دوربین ها را از آن به نمای دلخواه اضافه کنید.

نحوه راه اندازی تورهای دوربین

برای دانلود ویدیو ابتدا نرم افزار را باز کرده و وارد شوید. روی نماد پخش در سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید. در سمت راست، DVR خود را انتخاب کنید و سپس انتخاب کنید که از کدام دوربین می خواهید دانلود کنید. روی نماد جستجو در پایین کلیک کنید و فید دوربین شما برای تاریخ‌ها و زمان‌های انتخاب‌شده در جدول زمانی دوربین پر می‌شود. زمان‌های انتخاب شده لزوماً زمان‌هایی نیستند که دانلود می‌کنید. دوربین های خود را به گونه ای همگام کنید که همه آنها در یک نقطه شروع بازی کنند. نشانگر روی جدول زمانی را با زمانی که می‌خواهید دانلود از آن شروع شود، تنظیم کنید. روی نماد قیچی در سمت راست کلیک کنید و یک براکت ظاهر می شود. جدول زمانی را به سمت نقطه پایانی ویدیویی که می‌خواهید دانلود کنید، به جلو ببرید. یک براکت دیگر ظاهر می شود. ناحیه بین پرانتزها ویدیویی خواهد بود که در حال دانلود خواهید بود. یک پنجره بازشو ظاهر می شود. مسیر مورد نظری که می خواهید این ویدیو دانلود شود را انتخاب کنید. در این صورت ما یک پوشه را روی دسکتاپ دانلود خواهیم کرد. فرمت AVI خواهد بود. یک پاپ آپ مشاهده خواهید کرد که توضیح می دهد برای دانلود، و پخش ویدیوی شما متوقف می شود. “OK” را انتخاب کنید و دانلود شما شروع می شود. پس از دانلود کامل، پنجره برنامه را کوچک کنید. پوشه ویدیو را باز کنید و می توانید فایل ویدیویی دانلود شده خود را ببینید. روی فایل دوبار کلیک کنید تا باز شود و فیلم را تماشا کنید.

نحوه مشاهده چندین مکان

برنامه را باز کرده و وارد شوید. سپس روی نماد پخش در سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید. صفحه ویدیو بارگیری می شود و سپس DVR خود را انتخاب کنید. دوربین های شما در زیر نشان داده می شود. روی بلوک دوربین هایی که می خواهید مشاهده کنید کلیک کنید. در زیر این، زمان و تاریخ شروع و پایان را برای جستجوی ویدیو برای آن دوربین ها انتخاب می کنید. روی نماد جستجوی زیر کلیک کنید و جریان های دوربین شما در فیلدهای تعیین شده بارگیری می شوند. می بینید که دوربین های فیلدهای 1 و 2 برای ضبط در تشخیص حرکت تنظیم شده اند. جایی که زرد می بینید، زمان هایی است که حرکت تشخیص داده شده و آن دوربین ضبط شده است. دوربین در فیلد 3 24/7 ضبط می‌کند، اما در جایی که علائم زرد را می‌بینید، به تشخیص حرکت سیگنال می‌دهد. دوربین فیلد 4 برای ضبط اولیه 24 ساعته تنظیم شده است. برای مشاهده دوربین های خود، کافی است روی جدول زمانی کلیک کنید تا ضبط آن زمان را مشاهده کنید. برای دوربین هایی که در تشخیص حرکت ضبط می کنند، باید ناحیه ای را انتخاب کنید که با رنگ زرد برجسته شده است. برای مشاهده واضح‌تر نواحی زرد، می‌توانید در جدول زمانی پیمایش کنید تا بزرگ‌نمایی کنید و زمان‌های ضبط‌شده را راحت‌تر انتخاب کنید. اگر دوربین‌های شما صدا دارند، می‌توانید صدا را با کلیک کردن روی نماد بلندگو فعال یا بی‌صدا کنید. می توانید با استفاده از این جدول سرعت پخش را افزایش دهید و همچنین پخش را متوقف یا متوقف کنید. همچنین می توانید ویدیوهای خود را برای پخش همزمان در زمان ضبط همگام کنید. اگر در زمانی که دوربین‌های شما برای ضبط در تشخیص حرکت تنظیم شده بودند، هیچ حرکتی شناسایی نشد، صفحه آن‌ها همانطور که در فیلدهای 1 و 2 مشاهده می‌شود خالی می‌شود.

نسخه صحیح را دانلود کنید

برای دانلود نسخه ویندوز 10 نرم افزار cms کلیک کنید*برای نصب و استفاده به حقوق Administrator در ویندوز نیاز دارد

نحوه نصب CMS در ویندوز

در این ویدیو به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک دستگاه را به نرم افزار CMS خود اضافه کنید. سه روش نشان داده شده در این ویدئو عبارتند از:

  • جستجوی خودکار دستگاه های سازگار در شبکه محلی
  • LAN دستی یا آدرس IP عمومی
  • روش P2P برای اتصال از طریق شماره سریال دستگاه (SN)

استفاده از نرم افزار بر روی مانیتور 4K با ویندوز می تواند باعث کوچک شدن آیکون ها و متن نرم افزار شود. این مشکل به دلیل تنظیمات مقیاس صفحه نمایش ویندوز 10 ایجاد می شود. ویدیوی زیر نشان می دهد که چگونه تنظیمات را در ویندوز 10 اصلاح کنید تا نرم افزار به درستی روی یک مانیتور 4K یا HDTV نمایش داده شود.

مت روسی یک مدیر پشتیبانی فنی در CCTV Camera World، یک توزیع کننده پیشرو دوربین مدار بسته واقع در بوفالو، نیویورک است. او یک کارشناس پشتیبانی فنی برای هر چیزی که مربوط به نظارت تصویری است است.

کاربر حتی می تواند از کنترلر شبکه و USB PTZ ما برای کار با رایانه ویندوزی برای کنترل دوربین های PTZ از طریق نرم افزار CMS مستقیماً از طریق شبکه استفاده کند.

نحوه پخش و دانلود ویدیو

چگونه دوربین های امنیتی را از رایانه خود مشاهده کنید

در این ویدیو قصد داریم نحوه پخش و دانلود فیلم ضبط شده با استفاده از نرم افزار CMS را نشان دهیم.

نحوه کنترل دوربین های PTZ