نحوه تغییر شناسه در دوربین PTZ / دوربین مدار بسته پایگاه دانش جهانی

ورود به صفحه اطلاعات Adr به شما این امکان را می دهد که “Addr Type” را از “Hard” به “Soft” تغییر دهید. تنظیمات Hard ID کاربر را ملزم می کند تا با استفاده از یک سوئیچ شیب دوربین، شناسه را به صورت فیزیکی تنظیم کند. استفاده از تنظیمات Soft ID به کاربران این امکان را می دهد که بدون دردسر باز کردن دوربین ها و تنظیم دستی شناسه، شناسه ها را تنظیم کنند. با کلیک بر روی فلش راست یا چپ در منوی کنترل PTZ، تنظیمات Adr Type را به Soft تغییر دهید تا گزینه تغییر کند.

برای دریافت دستورات از طریق کابل کواکس یا سیم RS485، دوربین‌های HD PTZ دارای شناسه‌هایی هستند که به دستگاه DVR یا کنترلر می‌گویند دستورات را کجا ارسال کند. اگر دو دوربین PTZ روی یک شناسه تنظیم شده باشند، دستورات یکسانی را دریافت خواهند کرد. این باعث می شود هر دو دوربین به طور همزمان در یک جهت حرکت کنند. اکثر مردم می خواهند دوربین های PTZ خود را به صورت جداگانه کنترل کنند و برای انجام این کار، هر PTZ به یک شناسه منحصر به فرد نیاز دارد.

با استفاده از کلیدهای جهت دار و دکمه Enter در منوی کنترل PTZ، از طریق منوی OSD PTZ خود به تنظیمات سیستم بروید. در داخل تنظیمات سیستم باید یک گزینه منو به نام “اطلاعات افزودن” وجود داشته باشد.

پس از تنظیم نوع روی Soft، باز شده و شناسه Adr-Soft را روی یک شماره منحصر به فرد تنظیم کنید. در ویدیوی خود، شناسه را روی 5 تنظیم کردیم. وقتی یک شناسه تنظیم می‌شود، DVR یا کنترل‌کننده‌ای که دوربین PTZ به آن متصل است به تنظیمات به‌روزرسانی شده برای شناسه جدید نیاز دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد تنظیم شناسه ها در PTZ و به روز رسانی تنظیمات PTZ در دستگاه DVR، ویدیوی ما را در زیر تماشا کنید.

مت روسی یک مدیر پشتیبانی فنی در CCTV Camera World، یک توزیع کننده پیشرو دوربین مدار بسته واقع در بوفالو، نیویورک است. او یک کارشناس پشتیبانی فنی برای هر چیزی که مربوط به نظارت تصویری است است.

ارتباط با مت از طریق: فیس بوکمنبع تغییر شناسه دوربین PTZ که از شرکت ما خریداری شده است بسیار ساده است. با استفاده از منوی اصلی و گزینه “PTZ Control” از یک DVR HD سازگار به منوی نمایش روی صفحه (OSD) دسترسی پیدا کنید. برای باز کردن منوی کنترل PTZ روی دکمه فلش راست کلیک کنید. روی نماد گنبد مانند در سمت راست منوی باز شده کلیک کنید تا منوی OSD برای PTZ شما باز شود.