نحوه محافظت از سیستم دوربین امنیتی در برابر هک شدن / پایگاه دانش جهانی دوربین مدار بسته

با دنبال کردن مراحل بالا، مدیریت صحیح کاربر و رمز عبور را معرفی می کنید که ساده ترین و موثرترین راه برای محافظت از سیستم دوربین امنیتی شما در برابر هک شدن است. برای مطالعه بیشتر، پیشنهاد می کنیم مقاله ما را در مورد نکاتی در مورد نحوه محافظت از دوربین های امنیتی خود در برابر هکرها بخوانید.

مت روسی یک مدیر پشتیبانی فنی در CCTV Camera World، یک توزیع کننده پیشرو دوربین مدار بسته واقع در بوفالو، نیویورک است. او یک کارشناس پشتیبانی فنی برای هر چیزی که مربوط به نظارت تصویری است است.

نکته امنیتی مهم دیگری که توصیه می کنیم این است که حساب های کاربری ثانویه غیر از کاربر اصلی Admin برای استفاده روزانه برای خود ایجاد کنید. اگر کاربران دیگری دارید که می‌خواهید به آنها اجازه دسترسی بدهید، حساب‌های منحصربه‌فرد و جداگانه‌ای برای آن کاربران ایجاد کنید.

چند لایه حفاظتی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از اینکه بازیگران بد نمی توانند به چیزی که قرار نیست دسترسی پیدا کنند، پیاده سازی کنید. آخرین چیزی که پس از نصب سیستم خود می خواهید این است که آن را در معرض خطر قرار دهید.

امنیت رمز عبور را برای سیستم امنیتی خود سخت تر کنید

پس از ادامه مراحل در بخش بالا که نحوه دسترسی به رابط وب را نشان می دهد، با انتخاب دکمه «افزودن کاربر» در پایین، یک کاربر جدید ایجاد کنید. این کاربران قالب های حقوق عمومی برای کاربرانی خواهند بود که به نظارت، پخش، ضبط و غیره در ضبط کننده دسترسی خواهند داشت.

سیستم های امنیتی حرفه ای ما اجازه مدیریت بر روی رابط وب ضبط کننده را نیز می دهند. در زیر مراحلی را که برای ایجاد حساب‌های کاربری با استفاده از اینترنت اکسپلورر باید طی کنید را نشان می‌دهیم.

نحوه تغییر رمز عبور برای کاربر ادمین

 1. با استفاده از IE11 به آدرس IP NVR یا DVR خود بروید و به عنوان کاربر “admin” وارد شوید. رمز عبور پیش فرض روی برچسبی در بالای ضبط کننده نوشته شده است.
 2. تب “Setup” را در بالای صفحه انتخاب کنید.
  برگه راه اندازی NVR
 3. اکنون از منوی سمت چپ “System” > “Account” را انتخاب کنید
  20160126-13
 4. “تغییر” را در حساب مدیریت انتخاب کنید سپس کادر “تغییر رمز عبور” را علامت بزنید.
 5. رمز عبور مدیریت خود را به یک رمز عبور پیچیده بدون هیچ فاصله ای تغییر دهید. فراموش نکنید که رمز عبور را در یک مکان امن نگه دارید!
در ویدیوی زیر، نحوه تغییر رمز عبور کاربر Admin یا هر کاربر دیگری در یکی از ضبط کننده های DVR یا NVR را نشان می دهیم. راهنمای ویدیویی از خروجی نمایشگر به مانیتور HDMI از ضبط کننده استفاده می کند. این مراحل را با قرار گرفتن در مقابل ضبط کننده انجام می دهید. اگر می‌خواهید این امتیازات را روی رابط وب ضبط‌کننده‌ها اعمال کنید، لطفاً به خواندن زیر ادامه دهید.

راهنمای ویدیویی از خروجی نمایشگر به مانیتور HDMI از ضبط کننده استفاده می کند. این مراحل را با قرار گرفتن در مقابل ضبط کننده انجام می دهید. اگر می‌خواهید این امتیازات را روی رابط وب ضبط‌کننده‌ها اعمال کنید، لطفاً به خواندن زیر ادامه دهید.

نقش های کاربری را در سیستم دوربین امنیتی خود ایجاد و اختصاص دهید

در قلب هر سیستم امنیتی حرفه ای یا سیستم NVR یک ضبط کننده ویدئو وجود دارد که به اینترنت متصل می شود تا بتوانید دوربین های امنیتی را از طریق تلفن هوشمند تماشا کنید. بسته به نوع سیستمی که دارید، ممکن است DVR یا NVR داشته باشید. صرف نظر از نوع شما، باید مطمئن شوید که رمز عبور مدیریت یک رمز عبور پیچیده است و فقط توسط کاربران مورد اعتماد شما شناخته می شود. فراموش نکنید که رمز عبور را در مکانی امن نگه دارید، زیرا بازنشانی رمز عبور در برخی از ضبط کننده هایی که نیاز به بازنشانی کارخانه ای دارند، می تواند دشوار و حتی پرهزینه باشد.

تقریباً هر ابزار الکترونیکی که این روزها خریداری می کنیم به اینترنت متصل است. در حالی که اینترنت می تواند منبع مفیدی برای اطلاعات و سرگرمی باشد، همچنین دروازه ای آسان برای ورود هکرها به شبکه خانه یا کسب و کار شما است. خرید یک سیستم دوربین امنیتی که بتوانید آن را از راه دور دور از خانه تماشا کنید مطمئناً برای رفع نگرانی های شما در مورد امنیت فیزیکی مفید و راحت است. با این حال، پس از اتمام نصب سیستم و آشنایی شما با استفاده از سیستم، ما در دنیای دوربین مداربسته به شما پیشنهاد می کنیم چند قدم ساده را برای اطمینان از ایمن بودن سیستم امنیتی خریداری شده خود انجام دهید.

20160126-15

 1. یک نام کاربری بساز
 2. قابل استفاده مجدد (بسیار مهم) را انتخاب کنید
 3. یک رمز عبور پیچیده بدون هیچ فاصله ای ایجاد کنید
 4. “کاربر” را از کادر کشویی گروه انتخاب کنید
 5. در صورت نیاز، امتیازات مدیریت سیستم، پخش و مانیتور را تنظیم کنید

خلاصه

ارتباط با مت از طریق: فیس بوکمنبع

سیستم های دوربین حرفه ای ما امکان مدیریت آسان روی رابط وب ضبط کننده را نیز فراهم می کند. در مراحل ذکر شده در زیر، نحوه ایجاد حساب کاربری با استفاده از اینترنت اکسپلورر را نشان می دهیم.

در ویدیوی زیر، ما از یکی از ضبط‌کننده‌های ویدیوی شبکه خود استفاده می‌کنیم تا نشان دهیم چگونه می‌توانید حساب‌های کاربری مختلف را با امتیازات مجوز منحصربه‌فرد راه‌اندازی کنید. نام کاربری اصلی “Admin” با امتیازات سطح Admin باقی می ماند. برای کاربران جدیدی که ایجاد می‌کنید، توصیه می‌کنیم از گروه «کاربر» که دارای امتیازات محدودی است مجوز اختصاص دهید، که احتمال اختلال در اثر هک را کاهش می‌دهد.

اگر نقش‌هایی دارید که باید جداگانه پر شوند، می‌توانید بیش از یک کاربر ایجاد کنید. (یعنی: شخصی که فیدهای زنده را نظارت می کند در مقابل کسی که فیلم های قدیمی را مشاهده می کند).