پاور مشخصات، خرید و قیمت پاور کامپیوتر فروش ویژه مقداد آی تی

قطعات دایره‌ای شکل سبزرنگ که به شکل حلقه هستند و سیم‌های مسی دور آن‌ها پیچیده شده است، القاگر نام دارند (زمانی که القاگرها با این روش مورداستفاده قرار می‌گیرند، چوک یا خفه‌کن نیز نامیده می‌شوند). 4 ) ضخامت کابل های خارج شده از منبع تغذیه متناسب با توان منبع تغذیه و کانکتورهای متصل به آنها حتماً دارای علامات استاندارد باشند. به طور مثال یک پاور با توان واقعی ۳۰۰ وات حتماً باید دارای کابل های خروجی،  با ضخامت حداقل ۱۸ AWG باشد. در حدود تعیین شده در استاندارد، در صورت اضافه بار خارج از توان بر روی هر یک از شاخه های خروجی، منبع تغذیه به صورت خودکار خاموش شود. مطابق با استاندارد، طراحی مدار، کیفیت قطعات داخلی و دور فن به گونه ای باشد که باعث بالا رفتن عمر مفید منبع تغذیه گردد. این قسمت پیچیده ترین بخش مدار PWM می باشد و در سال های اخیر تغییرات چشمگیری در طراحی این قسمت به وجود آمده است بطوری که امروزه آی سی های جدید چند نوع وظیفه مختلف را برعهده دارند که درنهایت باعث افزایش دقت در کارکرد منبع تغذیه گردیده است.

پاور 800 وات Green مدل GP800A-UK 80Plus Gold

اگر می‌خواهید بدانید که آیا می‌توانید کارت گرافیک خاصی را اجرا کنید ، باید بدانید چقدر فضای لازم برای ارتقاء دارید. منبع تغذیه استاندارد به مواردی اشاره دارد که به طور خاص توسط سازندگان برای استفاده در رایانه‌های بازی مانند PSU ساخته شده توسط Cooler Master ، Corsair ، EVGA ، Antec و Thermaltake استفاده می‌شود. همیشه در خرید منبع تغذیه به این نکته توجه کنید که حداکثر توان واقعی پاور شما در حدود ۲۰ درصد بیشتر از توان مصرفی سیستم شما باشد زیرا این عامل باعث افزایش کارایی و همچنین ماندگاری سیستم و پاور در شرایط سخت کاری می شود . یکی از نکاتی که قبل از خرید پاور کامپیوتر باید مدنظر قرار دهید فرم فکتور است.

  • پاور کامپیوتر اغلب از آن دسته سخت افزارهایی در قطعات کامپیوتر است که نادیده گرفته می شوند، اما منبع تغذیه کامپیوتر یک جزء حیاتی در هر رایانه رومیزی است.
  • در ترانسفورماتورها برای کاهش ولتاژ از روش القای الکترومغناطیسی و دو سیم‌پیچی استفاده می‌شود (یکی از سیم‌پیچ‌ها در مقایسه با سیم‌پیچی دیگری حلقه‌های سیم بیشتری دارد)؛ البته ترانسفورماتورها تنها با ولتاژ متغیر کار می‌کنند.
  • برند های محبوب پاور Power به ترتیب الویت عبارتند از گرین,کولر مستر,تسکو,مستر, …
  • در سایت آتی بازار که معرفی کننده بزرگ فروشندگان فعال در زمینه قطعات کامپیوتر و سایر کالاهای دیجیتال می باشد، می توانید قیمت روز انواع منبع تغذیه کامپیوتر و اطلاعات فنی آنها را مشاهده نمایید.
  • یک کانکتور ۸ پین دیگر نیز در پاور وجود دارد که از دو مجموعه سیم ۱۲ ولتی و سیم ارت تشکیل شده است.
  • در حالی که در پاورهای چند ریلی، این قدرت بسته به تعداد ریل‌ها تقسیم می‌شود.

پاورهای سوئیچینگ راندمان کاری بالاتر نسبت به پاورهای خطی دارند؛ زیرا پاورهای خطی توان اضافی را به صورت گرما هدر می‌دهند، در حالی که پاورهای سوئیچینگ، از قطعات استفاده می‌کنند که کمترین میزان اتلاف انرژی را خواهند داشت. هنگام نصب یک منبع تغذیه در رایانه، باید تمام کابل‌های سخت‌افزاری اصلی و کانکتور را به هم وصل کنیم تا برق را به اجزای مختلف رایانه منتقل کنیم. همچنین ممکن است عبارت Single rail یا Multi rail (تک‌ریل یا چندریل) را نیز روی پاور خود مشاهده کرده باشید. به‌عنوان‌مثال پاور موردبررسی ما یک پاور تک‌ریل ۱۲ ولتی است و تمام اتصالات موجود در آن جریان +۱۲ ولت را انتقال می‌دهند. در پاورهای چندریل ممکن است چند کانال ۱۲ ولتی وجود داشته باشد و در بیشتر موارد چنین پاورهایی می‌توانند نیروی بسیار بیشتری را نسبت به پاورهای تک‌ریل انتقال دهند.

بهترین پاورهای کامپیوتر توسط کدام شرکت‌های داخلی و خارجی تولید می‌شوند؟

پاور مشخصات، خرید و قیمت پاور کامپیوتر فروش ویژه مقداد آی تی

از این رو و با توجه به در نظر داشتن امکان آپگرید سخت افزاری در آینده استاندارد نانوشته‌ای وجود دارد که می‌گوید قدرت پاور باید به میزان مشخصی از نیاز روی کاغذ کامپیوتر بیشتر باشد. پاور یا منبع تغذیه (PSU) قطعه‌ای است که وظیفه‌ی تامین انرژی موردنیاز قطعات را برعهده دارد. این قطعه که در قسمت پشتی کیس نصب می‌شود، جریان برق متناوب (AC) ورودی برق شهر را به جریان مستقیم (DC) خروجی برای استفاده سایر قطعات رایانه تبدیل کرده و از طریق مادربرد، قطعات را تغذیه می‌کند. در قسمت پشتی پاور کامپیوتر یک پورت نر و سه شاخه وجود دارد که به آن یک کابل برق متصل می شود. کانکتورهایی به اجزا و قطعات مختلف دستگاه شما متصل می شود و برق را تامین می کند. بعضی برای وصل شدن به مادربرد طراحی شده اند اما بعضی دیگر کانکتورهایی دارند که در هارد دیسک ها، فن ها، فلاپی درایوها، کارت های ویدئویی و…

از نظر فنی هرچه ارتفاع ترانس بیشتر باشد قدرت و تحمل آن در برابر آمپراژ عبوری بیشتر می شود. منبع تغذیه با تبدیل انرژی از یک پریز دیواری و هدایت آن به هر یک از اجزای سیستم شما از طریق کابل های مختلف عمل می کند. اگر منبع تغذیه شما غیر ماژولار باشد، این کابل‌ها از قبل به برد مدار لحیم می‌شوند، به این معنی که نمی‌توانید کابل‌هایی را انتخاب کنید که مد نظر شما هستند و به آن نیاز دارید. تمام کابل‌ها، حتی آن‌هایی که استفاده نمی‌کنید، باید در کیس شما نگهداری شوند. هنگام انتخاب و خرید منبع تغذیه جدید، یکی از رایج ترین سوالاتی که پرسیده می شود این است که “چند وات کافی است؟” همانطور که اغلب در دنیای سخت افزار رایانه شخصی اتفاق می افتد، پاسخ بسته به نیازهای منحصر به فرد سیستم شما بسیار متفاوت است. اگر قصد خرید پاور کامپیوتر دارید باید بدانید که روند کنونی قیمت‌ها نشان می‌دهد که پاورها در حال گران شدن هستند و هیچ نشانه‌ای مبنی بر تثبیت قیمت‌ پاور کامپیوتر گیمینگ وجود ندارد.

چگونه پاور متناسب با توان مصرفی سیستم خود انتخاب نماییم؟