پزشکی و سلامت؛ جدیدترین اخبار و مقالات پزشکی روز دنیا زومیت | دراگمد

محققان یک سیستم پرینت سه بعدی منحصر به فرد برای برداشت سلول‌های بنیادی از بیوراکتورها ایجاد کرده‌اند که امکان تولید سلول‌های بنیادی با کیفیت بالا و در مقیاس وسیع در استرالیا با… آژانس ملی ایمنی داروهای فرانسه اعلام کرد که مجوزهای بازاریابی برای شربت‌های سرفه حاوی فولکودین ممکن است در این کشور به حالت تعلیق درآید. به گفته محققان در دانشگاه ایالتی اوهایو در آمریکا میانسالان سیگاری بیش از هم‌سن و سال‌های خود در معرض از دست دادن حافظه و اغتشاش ذهنی هستند. از اينکه فقط جهت سرگرمی از فالها استفاده می کنيد سپاسگزاریم و اوقات خوشی را براي شما آرزو می کنیم. فال های ستاره دار، فال های اتوماتیک هستند که نیازی به انتخاب کارت و یا نشان ندارند.

یک خواب شبانه عمیق می تواند خطر قلبی عروقی را کاهش دهد

مدیرعامل صندوق تعاون و رفاه سازمان نظام پزشکی از آغاز فرآیند ثبت نام بیمه درمان تکمیلی اعضای این سازمان خبرداد. گروه مدد (مجمع داوطلبان درمان‌گر) سازمان نظام پزشکی به عموم مردم که در جشن چهل و چهارمین سال‌‌روز شکوهمند انقلاب اسلامی در مسیر خیابان آزادی تهران راهپیمایی می کنند، در قالب متخصصين مختلف خدمات ارائه می کند. تحقیقات پزشکان ژاپنی دانشگاه توهوکو نشان می دهد، انجام حرکات ورزشی مادران باردار خطر ابتلا فرزند به دیابت نوع دوم را در آینده کاهش می دهد. بر اساس پژوهش صورت گرفته ورزش می تواند باعث القا ترشح هورمون سوپراکسید دسموتاز 3 از جفت می شود. SOD3 اثراتی مثبت بر متابولیسم مواد قندی داشته از ایجاد اختلالاتی که توسط رژیم های غذایی چرب ایجاد می کند پیشگیری می نماید.

پزشکی و سلامت؛ جدیدترین اخبار و مقالات پزشکی روز دنیا زومیت | دراگمد اما میزان سکته مغزی در بزرگسالان جوان در طول دو دهه گذشته افزایش یافته اخبار پزشکی است. بیماری کبد چرب غیر الکلی شایع‌ترین بیماری کبدی کودکان است که 5 تا 8 میلیون کودک در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار داده است. بر اساس یک گزارش جدید، یک تیم پزشکی کبد آسیب‌دیده‌ی فردی را به مدت 3 روز در داخل یک دستگاه (پرفیوژن) ترمیم کردند و سپس با موفقیت به یک بیمار سرطانی مبتلا… انجمن جهانی بهداشت جنسی ، اعلامیه‌ای رسمی با عنوان «حقوق جنسی» را در مارس 2014 منتشر کرده که در آن به 16 حق جنسی برای بشر پرداخته شده است. از جمله مزایایی که برای فناوری هوش مصنوعی در پزشکی گفته می‌شود شناسایی تمام جزییات و مسایلی است که ممکن است از دید انسان دور بماند.

  • یک تحقیق جدید درباره عوارض جانبی احتمالی داروها نشان می‌دهد که مصرف داروهای ضدافسردگی می‌تواند باعث اختلالات عاطفی شود.
  • امواج گاما در نوار مغزی (الکتروانسفالوگرافی) سطح بالایی از آگاهی را می رساند.
  • این پژوهش راه را برای کشف راه های جدیدتر و موفقیت آمیزتر برخی مشکلات رایج ستون فقرات از جمله بیرون زدگی دیسک های بین مهره ای و تنگی کانال نخاعی هموار می کند.

رئیس سازمان غذا و دارو، با صدور حکمی، جلال غفارزاده را به عنوان سرپرست اداره کل تجهیزات پزشکی جایگزین روح الله مزینانی کرد. دهمین همایش ملی قرآن عترت و سلامت با رویکرد بین‌المللی ویژه جامعه پزشکی کشور و با احتساب امتیاز بازآموزی و فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار می‌شود. در اولین روزبرگزاری مجمع عمومی نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران از چند دهه خدمت‌گزاری صادقانه دکتر”انوش برزیگر” با اهدای لوح سپاس تقدیروتشکرشد. آخرین و مهمترین اخبار حوزه پزشکی تایلند را در وبسایت ایرانیان تایلند بخوانید.

گزارشی از یک تحقیق بالینی که نشان می دهد خطر ابتلا به سرطان در کودکان متولد شده با روشهای کمک باروری در مقایسه با سایر کودکان، بالاتر نیست. طبق بررسی‌هایی که اخیرا پژوهشگران انجام داده‌اند اثرات رژیم غذایی بر بیماری‌های روماتیسمی و اسکلتی عضلانی تحلیل شد. بیماری‌های روماتیسمی و اسکلتی عضلانی طیفی از بیماری‌هایی هستند که مفاصل را تحت… تحقیقات جدید نشان می‌دهد که افزایش نرخ چاقی باعث می‌شود افراد بیشتری در سنین پایین‌تر به تعویض کامل مفصل زانو نیاز داشته باشند.

خون آزمایشگاهی برای نخستین بار به بیماران تزریق شد