H.265 چیست و چه زمانی باید از آن در دوربین های امنیتی استفاده کرد؟

به خاطر داشته باشید که اندازه این فایل ها بر حسب مگابیت با مقدار b (Mb) است، نه مگابایت با B بزرگ (MB). برای مقادیر مگابایت، می توانید عدد مگابیت را بر 8 تقسیم کنید تا مقدار مگابایت را بدست آورید.

مت روسی یک مدیر پشتیبانی فنی در CCTV Camera World، یک توزیع کننده پیشرو دوربین مدار بسته واقع در بوفالو، نیویورک است. او یک کارشناس پشتیبانی فنی برای هر چیزی که مربوط به نظارت تصویری است است.

مزیت دیگر نرخ بیت پایین این است که جریان های ویدیویی را می توان از طریق اتصالات اینترنتی کندتر ارسال کرد. بیشتر برنامه‌ها به‌طور پیش‌فرض از جریان فرعی با وضوح پایین‌تر برای ذخیره داده‌ها و کار با سرعت پایین اینترنت استفاده می‌کنند. نرخ بیت پایین‌تر برای H.265 به این معنی است که کاربران می‌توانند بدون استفاده از داده‌های زیاد و با اتصالات کندتر، به جریان اصلی با وضوح بالا سوئیچ کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه بیت ریت بر مشاهده از راه دور تأثیر می گذارد، راهنمای ما در مورد تماشای دوربین های امنیتی با اتصال اینترنت کند را بررسی کنید.

دوربین های WiFi بیشترمنبع

ما چند بار در این مقاله به این موضوع پرداخته ایم، اما این جذابیت اصلی برای استفاده از H.265 است. صرفه جویی در ذخیره سازی تا 50 درصد در مورد دوربین های امنیتی بسیار زیاد است! بسیاری از سیستم های دوربین به طور مداوم، 24 ساعت شبانه روز ضبط می کنند. با گذشت زمان، 50 درصد صرفه جویی در فضای ذخیره سازی بسیار زیاد خواهد بود.

از آنجایی که H.265 به پهنای باند کمتری برای انتقال داده نیاز دارد، به این معنی است که دوربین‌های WiFi برای انتقال ویدئو به صورت بی‌سیم به توان عملیاتی زیادی نیاز ندارند. این منجر به توانایی اتصال دوربین های WiFi بیشتر به یک نقطه دسترسی یا روتر بی سیم می شود. در گذشته، ما فقط حداکثر چهار دوربین امنیتی WiFi را با استفاده از H.264 به یک نقطه دسترسی واحد وصل کنید. با تنظیم کدگذاری روی دوربین ها بر روی H.265 می توانید 6 تا 8 دوربین وای فای را به یک نقطه دسترسی متصل کنید.

معایب H.265

کدک های هوشمند با تجزیه و تحلیل صحنه در حال ضبط، پهنای باند را کاهش می دهند. اگر صحنه عمدتاً ثابت یا ثابت باشد، به عنوان قاب پس‌زمینه یا تصویر استفاده می‌شود. هنگامی که اجسام متحرک یا وقفه هایی در صحنه پایدار وجود دارد، آنها فوکوس می شوند و در فریم های مرجع جدید ثبت می شوند. اگر جسم به حرکت خود ادامه دهد، فقط داده های جسم متحرک اضافه می شود.

کدک هوشمند با استفاده از پس زمینه و قاب مرجع کار می کند